Tahle země není pro Logana. Ať žije Wolverine!

Alternativní komiksové reality, obsahující „tak trochu jiné“ příběhy, s tak trochu jinými hrdiny, jsou vždycky vítaným osvěžením. A táhne-li je kupředu Wolverine, těžko odolat.

Starej dobrej Logan nemá oproti filmovým blockbusterům na starost bandu roztomilých mutantů, ale musí se denodenně vypořádávat s drsnou postapo realitou světa, v němž převzali vládu padouši. Divoký západ proti tomuhle novému uspořádání vypadá jako epizoda Teletubbies. Superhrdinové byli v jediné epické superbitvě téměř vyhlazeni z povrchu zemského a těch pár, co zbylo, drží hlavu proklatě nízko a hledí si svého. Stejně tak to dělá i Wolverine – pardon, teď už jen Logan. Drápky má poslušně zatažené a přijímá svou nehrdinskou roli snad ještě ochotněji než ostatní.

Zdá se, že ho během oné památné porážky potkalo něco skutečně strašného, něco, co starého dobrého rosomáka zlomilo a udělalo z něj spíš vypelichaného domácího psa s ocasem staženým mezi nohama. Ale nic netrvá věčně. Věci se dávají do pohybu a nějaká ta tragédie vždycky čeká za rohem. Mutantský kovboj se vydává na cestu a bude muset čelit duchům minulosti – ať už se mu to líbí nebo ne.

Scenárista Mark Millar vás zve do temného a drsného světa, zmítaného násilím a beznadějí. Jeho příběh není ukecaný, zato si užijete spoustu „over the top“ akčních scén a vysokooktanové dynamiky. V kontrastu k téhle ďábelské jízdě stojí sám Wolverine, který je zpočátku dějem spíše vláčen, než že by jej svými skutky aktivně ovlivňoval. Což je u tak tradičně testosteronem nabitého rváče poněkud překvapením. O to víc se těšíte na okamžik, kdy mu konečně dojde trpělivost, kdy „zazní“ ono pověstné SNIKT, zkrátka kdy se začnou “dít věci”. Jeho Amerika už zkrátka není zemí, kde by se plnily sny, zato noční můry ožívají na každém rohu a je potřeba se s nimi patřičně (krvavě) vyrovnat.

Millarovu vizi záporáky ovládané Ameriky dotahuje k dokonalosti kresba Steva McNivena. Úžasně propracovanými detaily a tlumenými barvami navozuje tu správně dystopickou náladu. K tomu si připočtěte litry krve, které ze stránek téměř cákají a máte slušnou představu o tom, co vás čeká a co si určitě nechcete nechat ujít.

A to ani nezmiňuji ty orgastické geekovské momenty, kdy Wolverine vezme do rukou…

Starej dobrej Logan
Scénář: Mark Millar
Kresba: Steve McNiven
Vydala Crew, 2019
Počet stran: 224
Cena: 499 Kč

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zveřejnit odpověď