Alchymistovo dobrodružství expanduje a stále neselhává

Sedmý díl kultovní mangy je tady…

Ach jo. Tohle je prostě radost. Alchymista je zdaleka to nejlepší, co nám vydavatelství Crew z manga porce nabídlo a každým dalším dílem se to potvrzuje. Hiromu Arakawa nad sebou měla přesně tu správnou konstelaci hvězd, neb skutečnost, jak do sebe příběh, postavy a všechny ostatní ingredience zapadají, je neuvěřitelně působivý. A vlastně i dost neuvěřitelný.

Po minulém (a lehce pomalejším) svazku se znovu vracíme do současnosti a poznáváme hrstku nových postav, které už na první dobrou fungují na jedničku a zcela přirozeně se zapojují do dění, které je zamotanější a komplexnější než kdykoliv předtím. Pořád je to příběh bratrů Elriců a ti jsou jako vždy naprosto neodolatelně charismatičtí a sympatičtí… ale víc se začínají projevovat i druzí, jenž spřádaj svůj vlastní plán, jenž pomalým krokem dávají do chodu. Jde o nepatrné a menší detaily, které ale postupně zapadají do širšího kontextu a vytváří natolik živoucí fikční svět, že to minimálně v manga podání nemá obdoby.

Hlavní dvojicí hvězd nového dílu jsou bez většího přemýšlení Greed a Bradley. Tihle dva macho drsňáci stojící na protějších stranách bojujíc za svou pravdu a vlastní cíl si kradou každičký panel pro sebe a jejich akční kreace spolu s šikovnou rukou autorky berou dech. Nemluvě o parádních dialozích, skvělém tempu a nonstop přívalu zvratů a překvápek. Zkrátka a dobře, jede to neskutečně!

O kresbě můžu říct jediné. Je nádherná. Ze všech mang je nejklasičtější japonskému umu, zároveň perfektně přehledná, s výraznou obrysovou linkou a nezaměnitelným designem charakterů. Tam kde druhé mangy trpí na akční nepřehlednost je Ocelový alchymista nejsilnější a ukazuje, že když se chce, tak to fakticky jde. Boží.

Ocelový alchymista 7
Autor: Hiromu Arakawa
Překlad: Anna Křivánková
Vydal: Crew, 2019
Počet stran 190
Cena: 199Kč

Hodnocení: 90%

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zveřejnit odpověď