Titáni uprostřed války

Devatenáctý díl odysei o Titánské apokalypse? Tak se zdá, že pomalu, ale jistě spějeme do finále.

Hrdinové se vrací na místo činu a ke Zdi Marii, zároveň se blíží rozřešení Erenova rodinného sklepení (konečně!) a Titáni jdou do „poslední“ války, která má rozhodnout o osudu budoucího světa. Fanoušci však ví, že tahle enormní potyčka povede jen k odrazu do dalšího, tentokrát ale skutečně závěrečného střetu… i tak je ale nový svazek plný zvratů a nečekaných událostí…

U Titánů platilo, že pokud se řešila politika a intrikování, mělo to velmi slušné myšlenky a především skvělý vhled do psychického stavu několika narušených hrdinů. V momentě kdy se skočilo do Titánské akce, přepnul Isajama do epického módu a vykouzlil s bandou obnažených obrů velmi unikátní podívanou – i když proporčně stále mnohdy komickou. U posledních několika svazků se však kombinuje vše dohromady a naštěstí to funguje tak, jak by mělo. Nic neustupuje do pozadí, tempo nekolísá a střetnutí dvou soupeřících stran nabírá na důležitosti každou další kapitolou. A dojde i na klasické úmrtí, nečekané zvraty a kupu nových překážek.

Nejsilnější je pak především druhá polovina, ve které nejde jen o souboj na život a na smrt, ale především o souboj přátel. O souboj, o který nikdo z nich nikdy nestál a do kterého nechtějí jít. Emoce tak rotují vzduchem, stejně jako Titánské pracky a kusy sutin… a jako čtenáří doufáte, že se to vše zázračným způsobem vyřeší. A ono ne. A je to dobře. Fakt, že autor neustupuje a drží se svého prvně vytyčeného cíle (bez kliček) je obdivuhodné a dosti riskantní. Jen teda doufám, že to tak vydrží i do dalších svazků a nedojde k nějakému vystřízlivění.

O kresbě snad ani nemá smysl příliš psát. Pořád se najdou panely, kde obdivujete přemíru čar, detailů a roztřesených linek… ale stále tu najdete i opačný protipól a naprosto neprofesionální kresby, jenž by u každé jiné série spadla do výsměchu či rozčarování. Titáni mají výhodu v obrovské oblibě anime a na fakt, že si spousta čtenářů zkrátka a dobře zvykla.

Autor: Hadžime Isajama
Překlad: Anna Křivánková
Vydal: Crew, 2019
Počet stran 190
Cena: 199Kč

Hodnocení: 85%

 

 

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zveřejnit odpověď