Titánka v hlavní roli

Sedmý svazek Útoku Titánů je tím nejakčnějším vůbec!

Útok titánů 7No, nabírá to tedy panečku tempo! Člověk by si už myslel, že víc dupnout na plyn nejde, a Hadžime Isajama ukazuje pravý opak. Zatímco v minulém svazku pečlivě připravil půdu, nyní ji radostně obdělává. A to krvavě a nekompromisně. Jo, brutalita této fiktivní reality je opravdu dechberoucí.

Eren a jeho parta se uprostřed lesů stali z predátora kořistí a musí se sakramentsky snažit, aby ze šíleného chaosu, způsobeného gigantickou titánkou, unikli se všemi svými končetinami. Do popředí se mnohem víc dostává Ervinova skupina spojená s Leviho jednotkou a nádherně ukazují, že když se chce, tak každý vedlejší charakter dokáže zazářit a získat si vaše sympatie. Hra o život totiž nemá čas odpočívat a v jednom kole se umírá. Postavy se musí rozhodnout, co udělají. A jak už to v této manze bývá, rozhodnutí jsou fatální.

Celý svazek je jedno akční inferno. Na nějaký velký posun v příběhu, filozofické myšlenky či hutnou psychologii není zkrátka čas. Všechny čtyři kapitoly servírují boj, který je neskutečně chytlavě napsaný, velmi šokující a plný emocí a zvratů. Navíc se v rámci možností jedná o realistické podání, ve kterém číhá na úplně každém kroku smrt a rozhodnutí jednotlivce může stát životy druhých. Jako bonbónek pak skvěle fungují až téměř hororové pasáže, které delší dobu chyběly a tady si kradou veškeré scény pro sebe. Hutné, silné a výživné. Po všech stránkách.

Kresebně se jedná rozhodně o nejlepší svazek. Isajama svou největší sílu ukazuje v brilantních soubojích plných titánských choreografií, naturalistického vyobrazení násilí a hlubokých kontur stínů. Konečně se jedná o reprezentativní manga kresbu, která strhne a až do poslední stránky nepustí. Hlavně od druhé poloviny jsou téměř všechny panely nahuštěné atmosférou, jistou linkou a perfektním šrafováním. Dvojstrany jsou velmi působivé a některé jednostránkové kresby plné detailních stromů skutečně berou dech. Kombinace skvělého stínování a nevyumělkované kresby vytvářejí atmosférickou bombu, která je rozhodně na vrcholu, alespoň co se týče této série.

V rámci série za mě rozhodně nejlepší svazek, ve kterém se autor nebál opravdu ničeho a servíruje hutnou atmosféru, svou nejlepší kresbu a chytlavý příběh plný šokujících scén a emocionálních veletočů.

Autor: Hadžime Isajama
Překlad: Anna Křivánková
Vydal: Crew, 2016
Počet stran: 190
Cena: 189 Kč

Hodnocení: 85 %

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

2 komentáře

  1. Jo, přesně tak! Díky za recenzi.

    K té kresbě – první dva svazky se mi na ni těžko zvykalo, ale vydržel jsem a teď už bych si to ani jinak nedokázal představit.

  2. Tak jsem rád, že se líbí 🙂 Je pravda, že člověk se musí tou kresbou skutečně prokousat…

Zanechat odpověď