Tokijský ghúl 3: Holubičí píseň

Pátrání po tokijských ghúlech se stupňuje, mrtvé je potřeba pomstít a poslední nerozhodní si musí vybrat, jak se postaví k pomalu bublajícímu konfliktu mezi inspektory a ghúly, když status quo získává první trhliny.

Kaneki se stále teprve učí ovládat svoje nové (polo)ghúlí schopnosti, ale dochází mu čas. Kvůli slídění policie je teď totiž z Hinami sirotek a Tóka, věrná své prudké povaze, je odhodlána ji chránit za každou cenu. V tom jí má pomáhat právě Kaneki. Jejich společná výprava na výzvědy na policejní stanici ale situaci zrovna dvakrát nepomáhá, a další konflikt mezi ghúly a jejich lovci tak přichází dřív, než by bylo komukoliv milé.

 

Celému svazku dominují dvě paralelně se odehrávající bojové scény: zatímco Tóka bojuje s Madem, Kaneki se musí přenést přes svou nechuť ke konfliktům a pokusit se zadržet Amona. Oba souboje se odehrávají v liduprázdné části města jeden na jednoho, ale každý vyznívá (a také končí) dost odlišně. Dohromady tvoří rychle ubíhající svazek, který působí uzavřeně a svým způsobem odděluje první „akt“ série.

 

Přestože boj hraje ve svazku prim, není samoúčelný a Išida nezapomíná mapovat motivace a pocity svých postav. Je tak velmi snadné sledovat, jak se postupně formují rozhodnutí, u nichž je už teď jasné, že budou mít o pár dílů dál krvavé následky. Stále nelze říci, že by mezi hlavními postavami existovala nějaká velká přátelství, ale zatímco v řadách agentů se linie spíš rozpadají, mezi ghúly se naopak začínají vytvářet pouta založená na spolupráci a důvěře. Kaneki se postupně mezi svými novými druhy zabydluje a za ocenění stojí i drobné náznaky toho, že v něm někde hluboko dřímají vůdčí schopnosti.

 

I v kresbě dominují bojové scény, ozvláštněné tentokrát tím, že se vysvětluje původ quinque a zbraně Holubic i ghúlů se tak mohou opět ukázat v plné nádheře. Kaneki i Tóka si navíc tentokrát projdou několika změnami kostýmů, s nimiž vždy koresponduje celková změna tónu kresby. Panely jsou na seinen mangu opět nadprůměrně čisté a kladou důraz na výraz tváře spíše než na dynamiku pohybu.

 

Po dvou úvodních dílech začíná nabírat na obrátkách akce a třetí Ghúl tak přináší první opravdu pořádný boj. Zároveň se hlavní postavy dále rozvíjejí a utvrzují se ve svých názorech – a když máte na každé straně barikády někoho, kdo je přesvědčený, že svět je zkažený, můžete si být jistí, že na tempu tahle série ani nadále rozhodně ubírat nebude.

 

Sui Išida: Tokijský ghúl 3
Vydal: Crew, 2017
Překlad: Anna Křivánková
Počet stran: 196
Cena: 199 Kč

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zveřejnit odpověď