UCC Dolores: Jeptiška, opilý pilot a spousta problémů

V edici Modrá CREW od jejího založení vyšlo už kde co: pirátský příběh, western, space opera, dokonce i steampunk říznutý velkou dávkou humoru. Sešit s pořadovým číslem 30 však přináší mix toho všeho, a to ve vizuálním balení, které má blízko k sérii Scatche Alestona Ekhö. Ostatně Didier Tarquin, autor Dolores se, slavným scénáristou spolupracoval na populární řadě Lanefeust.

Monu kdysi kdosi zanechal na prahu kláštera Nových průkopníků, církve, která jediná hlásá to pravé náboženství v celém vesmíru. Nyní jí je osmnáct a proti své vůli musí opustit zdi kláštera, aby převzala dědictví. K dívčinu velkému a dost nepříjemnému překvapení to však není truhlička s fotkami rodičů, které nepoznala, ale obrovská válečná vesmírná loď.

Abych to zbytečně neprodlužoval, aby se řádová sestra Mona mohla vydat do vesmíru plnit svou evangelizační misi, musí nejdříve najít pro loď pilota. A loď musí nechat nejdřív opravit. Už to, že tím, kdo bude loď pilotovat, je chlápek živící se jako rváč v nelegálních arénách, ukazuje, že to Mona nebude mít lehké. A když se pak na zadek už zprovozněné Dolores přilepí komando veteránů z poslední války věřících, že je na palubě korábu schovaná mapa k pokladu…

V prvních dvou sešitech čeká čtenáře akční dobrodružná jízda plná zvratů, přestřelek a soubojů. A to nejlepší nás teprve čeká, neboť Mona zatím jen tuší kdo je jejím pravým otcem, ale zároveň nemá ani zdání jakou hru s ní hraje matka představená, která ji na misijní cestu vesmírem vyslala. A jaké plány má se sice krásnou a střelné zbraně skvěle ovládající jeptiškou samotná Dolores? No, to ví zatím jen Didier Tarquin.

Já mohu jen dodat, že v prvních dvou dílech navštívíme s Dolores hned několik zajímavých a propracovaných světů, zažijeme přestřelky ve vesmíru i na povrchu planet a dozvíme se něco i ze zdejší mytologie.

Na to, že je UCC Dolores prvním samostatným autorovým dílkem, není v něm o zajímavé nápady nouze, a kdo si libuje ve steampunkové estetice, ocení i výtvarnou stránku. Tarquin rozehrál na poměrně malém prostoru epický dobrodružný příběh, který potěší jak fanoušky Johna Cartera či Valeriana, tak i milovníky Hvězdných válek.

UCC Dolores

Scénář: Didier Tarquin, Lyse Tarquinová

Kresba: Didier Tarquin, Lyse Tarquinová

Překlad: Richard Podaný

Vydal: CREW, 2023

Počet stran: 100

Vazba: brožovaná

Cena: 299 Kč

Zalistovat v ukázce si můžete ZDE

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zveřejnit odpověď