Zapadající slunce: Assasíni se stěhují do Peru

Druhý díl komiksové adaptace Assassin’s Creed!

Všechny základní věci ohledně této série jsme si pověděli už v recenzi na první svazek, takže se nebudeme zdržovat a vrhneme se rovnou na nové pokračování. V něm se vrací hrdinka Charlotta De La Cruzová, jenž musí po čarodějnických popravách skočit díky Animusu do Incké říše.

 

Hned zkraje je nutno říct, že na komiksu se opět podílejí stejní lidé jako u předchozího dílu. Zmiňuji to hlavně z toho důvodu, že jsem při čtení měl pocit, že tomu tak není. Duo scénáristů totiž hned zpočátku tápe a tak nějak neví, co vyprávět. Příběh se vleče, zbytečně se plácá na místě a v pravidelných intervalech nesmyslně zrychlí, vynechává, nevysvětluje a bum, zase se vlečeme jak slimáci. Takhle to proběhne přibližně třikrát a komiks je u konce.

 

Největším paradoxem však je, že linka v současnosti je daleko zajímavější, zábavnější a lépe napsaná než ta v minulosti. Incká říše a její reálie nejsou skoro vůbec využity, a kdyby vám v bublinách nesvítil letopočet, zřejmě by vám ani nedošlo, kde že se to máte nacházet. Sem tam se objeví nějaký ten Ink, sem tam nějaký Španěl… troška džungle, chrám a to je vlastně vše. Reálie Peru je zkrátka nepochopitelně plochá a bez hlubšího zakotvení. Což je v sérii, jakou je Assassin’s Creed, obrovským průšvihem. Samotný příběh je pak nudně šablonovitý, předvídatelný a bez nápadu. Zlatý Salem v předešlé knize!

 

Jak jsem ale zmínil zkraje, linie ze současnosti je alespoň trochu povedenější a najde se v ní hned několik situací, které překvapí a díky kterým budete mít nutkání číst dál. Není to nic světoborného, ale vzhledem k situaci je to jediná záchrana před znechucením. Ne že by herní Assassin měl kdovíjak kvalitní scénáře, ale tohle by fakt neobstálo. Pachuť, že čtete vedlejší misi, která nemá uspokojivou akci, nápady, sympatické postavy či cokoliv jiného, zkrátka zůstává. Přitom jen těžko říct, kde se stala chyba. Scénář navazuje na ten předešlý… ale mimo poslední sešit se jedná o velkou nudu.

 

A co hůř, ani ten Edward se s kresbou moc nevytáhnul. Už v jedničce bylo vidět, kde jsou jeho limity, tady se však propadá na hranici průměru a po přečtení si nebudete pamatovat byť jen jediný panel, který nakreslil. Akční scény jsou suché, postavy mdlé a prostředí sem tam dosti prázdné. Kniha si ale zaslouží menší palec nahoru za galerii obálek a bonusový text ke konci knihy.

 

Bohužel… tohle se nepovedlo. Zapadající slunce je celý level horší než předchozí díl. Zklamání! Snad bude třetí díl povedenější, tohle je opravdu jen pro ortodoxní fanoušky herní série.

 

Assassin’s Creed: Zapadající slunce
Scénář: Anthony Del Col, Conor McCreery
Kresba: Neil Edwards
Překlad: Martin D. Antonín
Vydal: Crew, 2017
Počet stran: 128
Cena: 329 Kč

 

Hodnocení: 40 %

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zveřejnit odpověď