Literární rok 2020: očima Milana Žáčka z nakladatelství Carcosa

Nakladatelství Carcosa patří ke skupině menších nakladatelů. Specializuje se převážně na horory (každý si rád přečte Lovecrafta, ne?) a stále oblíbenější bizarro fiction., Podívejme se nyní na rok 2020 v Carcose očima Milana Žáčka, překladatele a zároveň “důležitého kolečka” v soukolí tohoto rodinného nakladatelství. Které knihy pro něj byly speciální?

Mark E. Pocha – Bestie

Náš zástupce extrémního hororu. Chceme pokrývat horor všech typů a odstínů a Mark přináší horor syrový, naturalistický, hardcore. Zajímavostí je, že si do ní netroufl jít žádný slovenský nakladatel, přitom se na Slovensku odehrává a je s ním pevně spjatá (Nitra, Komárno, Starý Orech). Takže tu máme raritku – slovenskou knihu, která poprvé vyšla až v překladu. U Bestie bylo také zajímavé, že se objevila v březnu, přesně v době, kdy se poprvé zavírala knihkupectví a vůbec celá společnost, takže k ní neproběhly žádné doprovodné aktivity.

 

 

Carlton Mellick III – Lidožrouti z Lízátkova

Esence bizarro fiction, barvitá podivnost. S jednou z nejvýstižnějších obálek, s jakými jsme měli tu čest. To, co zachycuje a vyjadřuje, je i uvnitř knihy. Její autor, Ed Mironiuk, by si podle nás zasloužil vejít do povědomí stejně jako CM3. Pro ty, co si chtěl rozšířit obzory.

 

 

 

 

John Everson – Dům u hřbitova

Samostatný hororový román od milovníka hororů pro milovníky hororů, plný odkazů na filmovou klasiku i obskurnosti. Nic složitého, žádné velké psychologické hry; četné postavy stejně většinou skončí tak, jak to u slasherů bývá. Není to kniha odlovená na seznamu bestsellerů New York Times, není tlačená agenty, je to prostá oslava toho, co máme rádi, proto jsme jí věnovali velkou péči, vydali vázaně a vypravili ji tak kvalitně, jak jsme toho jako malí nakladatelé schopni.

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zveřejnit odpověď