Literární rok 2020 očima Jakuba Němečka z vydavatelství Gnóm!

Naši zvídavou otázku: “Které knihy vydané vaším nakladatelstvím v uplynulém kalendářním roce byly pro vás výjimečné? Ptáme se zejména na sci-fi, fantasy, horor, ale třeba i detektivku. Ideálně uveďte alespoň tři knihy.” jsme zaslali i do malého, téměř jednomužného nakladatelství Gnóm. A Jakub Němeček nám odpověděl ve velmi zajímavém duchu!

Literární rok 2020 očima Alexandry Petákové z Fantom Printu

Protože už můžete zase navštívit vaše oblíbené knihkupectví, přinášíme vám tipy z Fantom Printu. Trio “něčím výjimečných” knih vydaných v uplynulém roce, které vám snadno mohlo uniknout, tentokrát připravila Alexandra Petáková. A přesto, že Fantom Print v loňském roce nevydal zrovna moc titulů, najde se mezi nimi pár opravdu dobrých kousků!

Ohlédnutí za literárním rokem 2020 – Straky na vrbě

Knihkupectví otevírají své brány – a my přicházíme s dalším pohledem přes rameno do literárního roku 2020 – ať víte, po čem se třeba podívat. Přece vám neuteče nějaká pecka, ne?
Tentokrát jsme poprosili o krátkou rekapitulaci Michaela Bronce ze Strak na vrbě.
Které knihy vydané Strakami na vrbě byly pro něj coby majitele, vydavatele a “kompletního knihotvůrce” v jedné osobě v uplynulém roce výjimečné?

Literární rok 2020 očima Adély

I naše redakční kolegyně Adéla by ráda řekla pár slov k uplynulému literárnímu roku. A protože nejen knihami a komiksy je člověk živ, dozvíte se i co pařila ve svém hráčském doupěti a na co v přestávkách mezi hraním a čtením koukala . A musíme říct, že za rok toho zvládla opravdu dost!

Literární rok 2020 očima Alberta Balatky, editora Nakladatelství Laser

Náš další pohled do literárního roku 2020 bude s Nakladatelstvím Laser. Odpovědi na náš zvídavý dotaz se ujal Albert Balatka, editor tohoto nakladatelství – a musíme říct, že nám udělal radost. Zadání vybrat knihy, které byly z jeho pohledu něčím výjimečné, se mu totiž podařilo na výbornou. Kdo by řekl, že být editorem je tak stresující zaměstnání…

Literární rok 2020: Erika ENA Adamcová

A máme tu další retro okénko v rámci redakce. Tentokrát se po přečetných knihách roku 2020 ohlíží Erika “ENA” Adamcová – a vzala to opravdu důkladně. Knih vypíchla celou řadu, i se stručným komentářem. To by bylo, aby se vám netrefila do vkusu!

Literární rok 2020: očima Milana Žáčka z nakladatelství Carcosa

Nakladatelství Carcosa patří ke skupině menších nakladatelů. Specializuje se převážně na horory (každý si rád přečte Lovecrafta, ne?) a stále oblíbenější bizarro fiction., Podívejme se nyní na rok 2020 v Carcose očima Milana Žáčka, překladatele a zároveň “důležitého kolečka” v soukolí tohoto rodinného nakladatelství. Které knihy pro něj byly speciální?

1 2