Archa zrůd přináší příběhy po milovníky sci-fi i hororu

V říjnovém čísle časopisu Pevnost najdete nejen spoustu zajímavých článků o fantasy a sci-fi, ale zakoupíte-li si verzi s knižní přílohou, můžete se rovněž těšit na sbírku hororových a sci-fi povídek Pavla Fritze.

archa-zrudAutor není žádný nováček, na kontě má již (včetně novinky) tři tituly, z nichž Přístav u řeky Styx byl nominován na Cenu Akademie sci-fi, fantasy a hororu za rok 2015 v kategorii nejlepší česká nebo slovenská kniha.

V knize Archa zrůd se představuje jako povídkář. Těšte se na třináct příběhů, žánrově sahajících od science fiction po horor, takže nebude nouze o dobrodružství i mrazení v zádech.

Anotace

Děj třinácti vědeckofantastických a hororových povídek vás zanese na ta nejznepokojivější místa v nejtemnějších propastech vesmíru i na naší mateřské planetě. Stanete se svědky odkrývání šokujících mimozemských artefaktů, prozkoumáte záhadné vraky, navštívíte Hotel nekonečno, maják na konci galaxie i bavorský klášter sužovaný děsivým zlem. S bandou desperátů budete hledat poklad Černého Lombarďana a zaskočí vás velmi podivný úkol pro britské agenty s povolením zabíjet. Příjemnou cestu do pekel!

 

Pavel Fritz: Archa zrůd
Vydal: Epocha, 2016
Obálka: Žaneta Kortusová
Formát: brož.
Počet stran: 312
Cena: 159 Kč (Pevnost s přílohou)

Samostatně bude kniha v prodeji od prosince 2016.

Pavel Fritz

Pavel Fritz je profesí biolog. Zájem o fantastiku jej provází od dětství, avšak s psaním započal až ve středním věku. Na poli scifi počítá ke svým vzorům Stanislava Lema, ve fantasy pak ságu Amber od Rogera Zelaznyho. Jeho debutem byl scifi román Letka 307 (2012, Straky na vrbě), válečný deník stíhacího pilota Johna Cardery, svádějícího boje v záludném vícerozměrném hyperprostoru, kde psychická zátěž představuje stejně nemilosrdného protivníka jako nepřátelští letci. Druhý román s pracovním názvem Stín stříbrné smrti je čistokrevnou fantasy popisující osudy tří kouzelnických učňů, kteří se nečekaně ocitají „na dešti“ a svádějí urputný zápas o holé přežití.

Třetím románem je hard scifi Přístav u řeky Styx (2015, Straky na vrbě, nominace na cenu Akademie SFFH v kategorii “Nejlepší původní čes. nebo slov. kniha”). Děj sleduje pohnuté osudy desetičlenné expedice, zkoumající podzemní oceán na Jupiterově měsíci Europě, přičemž ambicí bylo zasadit dramatický příběh do vědecky realistického rámce.

Prozatím poslední z autorových výtvorů představuje sbírka Archa zrůd (2016, Epocha), žánrově kombinující scifi a horor. A plány do budoucna? Nejasně se rýsuje scifi román ze vzdálené budoucnosti Kam plují Harmy, jednoznačnou prioritu však má druhý díl fantasy o mladých kouzelnících s pracovním názvem Píseň rudých panen.

Ukázky

 

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zveřejnit odpověď