Dračí křtiny

Ve čtvrtek 21.1.2016 hostila pražská kavárna Velvet Café Bar pozoruhodný literární večírek. Autorka Hanina Veselá představila svojí nejnovější knihu Drak bere vše.

Aby se to celé neomezilo jen na polití knížky a odchod, připravila Hanina Veselá zajímavý program. Večerem nás provázel zkušený a distingovaný moderátor Marek Tvrdý, přítomni byli i velice zajímaví hosté. Pozvání přijala Lucie „Sombra“ Lukačovičová mající za sebou hezkých pár knížek (některé její literární výlety mířily i do světa Asterionu, kde se odehrává děj knihy Drak bere vše). Lucie Lukačovičová odtajnila nejnovější projekt nakladatelství Mytago – chystanou sbírku třetích Her s příběhem Volání divočiny, kde budou mít obě autorky své kousky.

Druhou pozvanou byla Kristina Haidigerová, jíž vděčí kniha za krásné ilustrace a která sama už také napsala netradiční a velmi povedený hororový román Ti nepohřbení.

Třetí spisovatelkou, kterou moderátor během večera zpovídal, byla Jana „Maffet“ Šouflová, která ale více než o svojí literární tvorbě hovořila o hře na harfu, o historii tohoto nástroje a nakonec všechny okouzlila svým hudebním vystoupením.

drak bere vse krest

Ne že by tím končil výčet přítomných literátů, ale ti bohužel neměli místo v pořadu večera. Knihu pak překvapivě nepokřtil žádný kolega z branže, Hanina Veselá už tradičně nabídla tuto poctu známé osobnosti mimo literární okruh (kolibříka Slzu pro dračího pána pokřtila Berenika Saudková a sbírku Marellion dokonce Geralt z Rivie, který se speciálně kvůli tomu dostavil na brněnský Fénixcon). Tentokrát se polití výtisku knihy ujala módní ikona a korzetiérka Riwaa Nerona. K tomu posloužil koktejl namíchaný personálem kavárny speciálně pro tuto příležitost a nazvaný Dračí slza. Neochutnával jsem, ale ostatní si objednávali další a další, takže se asi povedl.

Program večera Hanina Veselá doplnila promítáním svých fotografií z míst, která jí v psaní nějak inspirovala. Ukázala, že se nebojí pro inspiraci vyrazit přes půl světa, ale umí ji najít také skrytou za humny.

Čtyři hosté akce vyhráli Haniny knihy v zábavném kvízu, ostatní si mohli novou knihu koupit a nechat podepsat. A jako bonus byly k mání tematické záložky a odznáčky.

Křty Haniny Veselé jsou vždy zajímavá společenská událost, těším se na ně skoro jako na další knížku z cyklu o telepatce Magnólii.

Celá fotogalerie je ke zhlédnutí na facebooku, ukázka z knihy je k dispozici tady.

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zveřejnit odpověď