Aréna – William R. Forstchen

Ani nejhrůznější bojovní mágové nedokáží vystrašit
jednookého cizince.

     Až do této chvíle jsem si myslel, že neexistuje „akční“ Fantasy. Spletl jsem se.

     Připravte se na výlet do světa, kde o vašem osudu rozhoduje mana vzdálených zemí a podivuhodná kouzla ukrytá v nenápadném váčku houpajícím se u vašeho boku. Připravte se na výlet do světa Magic: theGathering.

     Snad každý, kdo v sobě pocítil schopnost ovládat manu, se touží stát průchozím, prvním mezi rovnými. Tím, kdo s lehkostí překoná závoj mezi světy a stane se nesmrtelným. A že zradí své přátele? Co na tom, když je průchozím, ostatí pro něj nejsou nic…

     Tak se stal průchozím Kuthuman. Vyčerpanou zemí zmítá korupce. Vznešné hodnoty , které bojovníci čtyř řádů kdysi vyznávali pomalu umírají. Z poddaného lidu se stala lůza, která žije jediným dnem v roce: Slavností – kdy se v Aréně utkají nejlepší zaklínači o poctu stát po boku průchozímu na cestě mezi světy.

     Postavení průchozího však není neotřesitelné. To si plně uvědomuje Zarel Ewin, Velmistr arény – správce hlavního města kde se odehrávají zápasy. Pomalu se začíná připravovat na rozhodující střetnutí a shromažďuje potřebnou manu. Jediní kdo ho mohou v jeho snaze ohrozit jsou představitelé bojujících řádů: Fentesk, Kestha, Bolk a Ingkara. Ti jsou však příliš zaneprázdněni svými malichernými problémy. Jenže do hry vstupuje záhadný cizinec – jednooký hanin bez řádu, který se nebojí ani těch nejhrůznějších bojových mágů.

     Gart jedno oko.

     Bojovník neuvěřitelné moci, jehož osudem je boj na život a na smrt. Kým ve skutečnosti je? Odkud přichází? Je možné, že by měl něco společného s dávno zničeným pátým řádem Oor – Tael? Při tomto pomyšlení běhá všem nepříjemný mráz po zádech. . Není tajemstvím, jak byl pátý řád zničen, a že na tom měli podíl všichni zúčastnění včetně průchozího, tehdy Velmistra arény. A že spolu představení řádů ( i navzájem) a Velmistr zrovna nevycházejí? To je omletá písnička. A hádejte co se stane, když na patřičných místech přiložíte pár polínek pod vroucí kotel? Správně, nic dobrého… Jisté je jen jedno, Slavnost již nikdy nebude stejná.

„Bojujte!“ Slova přišla jako šepot nesený větrem, výkřiky davu jako děsivý šepot přicházející přes zamrzlé moře. Vystoupil z neutrálního čtverce, sáhl do zdroje své moci. Síla many v něm narůstal. Síla vzdálených zemí, teď uzavřená v hedvábných hrudkách, síla hor, ostrovů za proudícími moři, planin, lesů močálů a pouští. Čekal. Nedovolil, aby mnoho síly přišlo najednou. Čekal na její první krok. Cítil, že stejně tak i ona buduje svou moc. Soustředí svou manu. A potom, mávnutím ruky, zaklel kouzlo ničení, kouzlo Armageddonu, které zničilo všechnu manu, kterou oba soustředili. Cítil její polekanou odpověď, krátký okamžik překvapení. Rychle znovu zformoval své síly, nechal je vyšlehnout vně mysli, tryskat tělem… Zaútočil. Udeřil ničivou mocí a připravil tak Varenu o další síly. Potom si vzal na pomoc vzácný artefakt, který mu dával schopnost ovládat síly, kterými zaklínač obvykle nevládne. Promítl svou sílu mimo sebe, takže na okamžik byl schopen číst její myšlenky a věděl, co ona věděla a co se chystala učinit…

     A tak Gart rozehrává geniální partii s jediným cílem – setkat se                s průchozím.

     Pro ty, kteří mají rádi skutečnou magii, kouzla při kterých ožívají všechna bájná stvoření aby mezi sebou svedla bitvu a spoustu nefalšovaného napětí, nelze než doporučit.

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Žádné komentáře

 1. Aréna je nejlepší kniha jakou sem měl tu čest za svůj život číst, a že toho byly hromady. Nic se tomu nevyrovná, vy co jí nemáte tak se rozeběhněte do antiků !!!

 2. Souhlasim
  Musim souhlasit, Arena je jedna z nejatmosferictejsich knih, ktere jsem kdy cetl. Mam jeste nekolik dalsich z rady Magic The Gathering a vsechny me okouzlily, nevite, kolik jich v cestine vyslo?

 3. Gart jedno oko
  Tahle kniha je fakt třída… akce a svět plný boje…..

 4. perfekt
  kniha je super, ale kdyz jsem musel najit informace o autorovi tak jsem nic nenasel, knihu velmi doporucuji

 5. Jo, jo.
  Taky jsem ji četl (několikrát). Je to prostě bomba. Bohužel jsem ji půjčil jednomu maníkovi na vojně a zapomněl mě jí vrátit. Kontakt na něho nemám, takže jsem o knihu prostě přišel. A marně jí kdekoliv sháním. Nevíte, kde jí sehnat prosím. Děkuji.

 6. Aréna
  Je NEJlepší kniha co jsem kdy četl a já jsem toho přečet sakra dost(asi 200 knih a to mi je 13)

 7. aréna
  koupím knihu aréna či jakékoliv jiné ze série Magic, marně sháním….

 8. Nevzdávejte to! Ta knížka za shánění stojí. Já na ni po letech marného hledání padl. Právě dnes. Samozřejmě jsem ji okamžitě vzal 🙂

Zveřejnit odpověď