Lovci monster 4: Nová porce kvalitního oddechového čtiva

Do hry se vrací Owen Zastava Pitt a s ním i téměř tradiční problémy, byť tentokrát nejde o celý svět. Las Vegas je místem, kam byla utajeným sponzorem do hotelu „Poslední drak“ svolána celosvětová konference lovců monster.

Correia Larry: Lovci monster 4 - Legie

Mezi týmy to už při prvním setkání na konferenci jiskří, a když se Owen setká s nováčkem LM Jasonem Lococem, kterého kdysi málem ubil, spustí jejich střetnutí všeobecnou ruční výměnu názorů. Následujícího dne začíná oficiální program konference, do kterého ale zásadně vstoupí vládní agenti. Celkem snadný lov na finančně silně nadhodnocené monstrum spouští lokální apokalypsu.

Aby jí zabránil, vládní agent Franks se pouští do Washingtonem neautorizované spolupráce s Pittem a na světlo vylézají nejrůznější „kostlivci“ – jak z vládních skříní, tak z paměti jednotlivých účastníků.

Projekt Manhattan se totiž netýkal jen jaderného výzkumu, třebaže atom byl vyhodnocen jako jedna z mála zvládnutelných položek výzkumu. Jiná z položek projektu, kterou kdysi ne dost důkladně pohřbili, se ale vydala se podívat „mezi lidi“.

Příběh Legie se vrací ke klasickému schématu „Pitt versus velká hrozba“, přičemž v něm hrají významnou roli události z předchozího dílu. Noční můry, padlí kamarádi, okolnostmi vynucená spolupráce nesourodých skupin a jedinců i rodinné vztahy jsou zde namíchány v třaskavé směsici s klasickými hororovými prvky, akčním plýtváním municí a různým pojetím cti. Vše je kořeněno konspiračními teoriemi a obvyklou nechutí autora k „federálům“. Na pozadí celého příběhu prosakuje nezbytná dávka praktické psychologie a čtenáři se dočkají i několika překvapení, včetně lehce zvýšené dávky humoru, byť občas dost černého.

Ač je Correia často srovnáván s Kulhánkem, nemají snad kromě množství vystřílené munice pranic společného – liší se pojetím, stylem a hlavně základem, na kterém svá díla stavějí.

Čtvrté pokračování Lovců monster zachovává úroveň předchozích dílů a na rozdíl od trojky se mu dostalo i korektur. Lze konstatovat, že se tuzemské čtenářské veřejnosti dostalo další porce solidního oddechového čtiva a nyní nezbývá, než se těšit na další díl. Při zachování tempa vydávání se ještě letos můžeme těšit na pětku, která má být podle anotace věnována agentu Franksovi.

70 %
  • Larry Correia: Legie (Lovci monster 4)
  • Fantom Print, 2014
  • Překlad: Jakub Mařík
  • Obálka: Petr Willert
  • 288 stran, 259 Kč

Knihu lze koupit již za 181 Kč na FantasyShop.cz!

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zanechat odpověď