Lynn Flewelling – Příchod tmy

Předchozí příběh ukončil svůj děj a nový začíná. Loď, jenž na palubě mor řádí, obrovské zlo do Rhímene přiváží…

                            Pokračování knihy Štěstí ve stínech

       Seregil z Rhímene a jeho společník Alek z Kerry poté co odhalili spiknutí Leranů, se dále věnují svému řemeslu – špehování pro různé urozené rody, pod jménem Kočka z Rhímene.
       Do Rhímene přiváží loď, na které řádí mor, již „staré“ známé pronásledovatele Seregila a Aleka, kteří chtějí získat kotouč, který jim Seregil ukradl.
       Čaroděj Nysander teleportuje jedné noci Seregila do své pracovny, kde mu poví o jistém artefaktu, který musí získat. Vyšle ho teleportačním portálem na daleký sever, kde Seregil musí získat korunu, která je schována v jeskyni, v které jak později zjišťuje je další svatině plná mrtvých těl. Seregil korunu získá a než odejde zničí legii Plenimarských námořníku, kteří po koruně také pátrají. Dokáže to s pomocí vesničanů, kteří svými hlasy strhnou lavinu, která pohřbí celou legii Plenimarských.
       Po svém návratu, odevzdá Seregil korunu Nysanderovi, který ji ukryje v knihovně Oresky v tajné místnosti. Kde schovává již dva tajemné artefakty pohár, který tam schoval jeho učitel a kotouč, který málem zabil Seregila.
       Celé Rhímene se chystá na oslavu Sakorova svátku, který se koná jednou ročně a uhasínají při něm všechny ohně. Při této příležitosti se koná rituál, v němž vystupuje královna, která potvrzuje svůj nárok na trůn. Právě, kdy královna oznamuje, že válka s Plenimarem je nevyhnutelná, zaútočí na město hejno krkavců. Nikdo si to však tohoto varování příliš nevšímá.
        Alek se Seregilem přicházejí na to, že Plenimarští podplatili kováře, kteří zabezpečují stoky Rhímene obrovskými mřížemi. Po bližším prozkoumání těchto mříží zjišťují, že za pomoci magického prachu, se tyto mříže snadno zničí a tak by mohli Plenimarští lehce dobít celé Rhímene.    
       Mezitím pronásledovatelé Seregila – Lord Mordus a nekromant Ashnazai připravují půdu pro příjezd Dyrmagnos – nesmrtelné a mocné nekromantky. Po jejím příjezdu zaútočí skrz stoky na samotný Dům Oresky, kde napadnou samotného Nysandera a několik dalších čarodějů. Podaří se jim ukrást artefakty, které Nysender schovával v tajné místnosti – korunu, kotouč a kalich.
       Vargul Ashnazai, který díky Seregilově krádeži přišel o své postavení, objeví také jejich tajnou skrýš – hostinec u Kohoutka. Kde zavraždí všechny Seregilovy přátelé a přichystá na něj past, do které čirou náhodou spadne Alek. Seregil, který se záhy dozví, že Nysander je v bezvědomí a všichni jeho ostatní přátelé mrtví, se dozvídá hrůznou správu od mrtvých, které nekromant zabil…

Str. 363
       Není to Tikárie Megraesh, ale žena, pomyslel si Nysander, když udělal krok směrem k ní. Byla to malá, scvrklá slupka bytosti, za léta zčernalá, vysušená zlem , které ji oživovalo. Toto byl pro nekromanta největší úspěch – ztělesnění života ve smrti v přepychové róbě královny. Zvedla zkroucené ruce, ve kterých držela dvě lidská srdce a mačkala je tak dlouho, dokud z nic prýštily dlouhé chuchvalce krve a rozstřikovaly se na podlaze u jejich nohou. „Hostina začala, Strážce,“ řekla postava vedle ní a Nysander opět rozeznal hlas démona se zlatou kůží ze svých snů. Byla to však iluze. Skrze závoje temnoty uviděl muže – Marda – mluvícího hlasem Požírače smrti. Hned za nimi se vynořilo několik dalších postav v dlouhých hávech. Nysander cítil zápach nekromantie, který se z nich šířil, a spolu s ním něco zoufale známého – nezaměnitelnou vůni Yliniestřina zvláštního parfému. „Po všech těch letech očekávání nemáš žádnou odpověď?“ vysmívala se mu dyrmagnos. „Pro tebe nebyla nikdy jiná odpověď než tahle.“ Nysander zvedl ruce a vyslal orby moci, které plály na jeho dlaních
.

     …Aby zanechal jejich pronásledování, jinak zabíjí Aleka, kterého unesly. Z výčitek svědomí a obrovského žalu podpálí hostinec a vydává se do Oresky. Kde od Nysandera, který se na chvíli probudí z bezvědomí, dostane indicii, kde musí najít Aleka. Protože on, Alek, Micum a Nysander jsou zahrnuti v proroctví, které může (pokud selžou) zapříčinit zrození nejsilnějšího nekromanta, který na světě kdy chodil a lidstvo by se tak moho připravit jen na …

                             Příchod Tmy

                                        

         Pokud čekáte, že dopovím příběh, tak jste vedle. Určitě lepší si bude přečíst, celý příběh, který je nádherně zpracovaný. V tomto příběhu se také Alek dozvídá tajemství o svém původu a Seregil přichází na význam věštby, kterou mu řekl věštec v prvním dílu. Tedy Alekova sexualita se tak trochu obrátí v Seregilův prospěch :o) Celkový příběh je ukončen, ale už vyšlo i volné pokračování, které zvolna navazuje na první a druhý díl se jménem Zrádcův měsíc”.

 

 

 

 

 

 

 

        

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Žádné komentáře

 1. Nedělmí chvilka poesie
  Eh? Tak básník z autora zřejmě nebude (viz. úvod)…

 2. Re: Nedělmí chvilka poesie
  To neřeš, byla to jen bezúčelná souhra slov :o)

 3. Good
  Jak jsem již napsal v hodnocení pro první díl, perfektní kniha. Není co dodat. Mé hodnocení 8/10.

 4. Nevíte nekdo kde to sehnat. . .prvni dil sel docela v pohode, ale ten zbytek nikde nejni. . .

 5. ahojí…k sehnání?
  ahoj, nevíte, kde to sehnat potřebuju jedničku i dvojkujinak recenze moc pěkná;) a kvalitní

Zveřejnit odpověď