Nevinná krev nepotřebuje vykoupení

Dobrodružné literatury s tématem náboženství již bylo napsáno mnoho. Ovšem i to se dá pojmout originálně. Každá událost a text z minulosti se mohou vyložit hned několika způsoby. A na takovéto úvaze je založena mysteriózní Nevinná krev z pera Jamese Rollinse a Rebeccy Cantrellové.

nevinná krev 1

Archeoložka Erin Grangerová a seržant Jordan Stone se právě vzpamatovávají z událostí, jež je potkaly na hoře Masada při bitvě o Krvavé evangelium. O knihu, jež se má stát hlavní zbraní ve svaté válce. Oba trápí výčitky kvůli mrtvým, ale čas na truchlení nedostanou. Jsou vtaženi mezi sangvinisty do světa plného lží, intrik, andělů a hlavně smrti. Zjistí kdo je vůdce organizace Belial, jež proti nim stojí? Proroctví mají naplnit tři bytosti – Vědma, Válečník a rytíř Kristův. Obhájí si Erin místo vědmy, anebo pochází vědma opravdu z rodu Báthoryů? Na scéně se také objevuje Jidáš Iškariotský, jenž chce vykoupit své hříchy a přivést Ježíše Krista zpět na zem za každou cenu, podaří se mu rozpoutat Armagedon?

James Rollins je literární pseudonym jednoho z nejúspěšnějších autorů současnosti. Je znám hlavně pro své dobrodružné příběhy, thrillery a fantasy. Naproti tomu je Rebecca Cantrellová vyhledávána především pro své detektivní romány a kritikou oceněný iDracula, který byl uveden mezi 10 nejlepšími horory pro mládež. Jak je vidět, oba autoři se skvěle doplňují a pokud jste již s nimi měli tu čest, jistě mi dáte za pravdu, že společné psaní jim jde bravurně. Žádný z žánrů za ostatními nepokulhává a vše je výborně propracováno.

Postavy jsou v příběhu velmi vrtkavé. Když už si zvyknete na jejich charakterové vlastnosti, čeká vás návrat do minulosti, kde zjistíte, že daná osoba byla dříve úplně jiná. Díky tomu se přistihnete, že každou chvíli máte jiné oblíbence. Vždyť kdo by si představoval Jidáše jako kajícníka, jenž chce napravit své hříchy? Kromě něj narazíme na osoby jako je Alžběta Báthoryová, Alexej Nikolajevič Romanov nebo Rasputin. Opět nás na každém kroku pronásledují strigojové – bytosti velmi podobné zažité představě upírů, ovšem najdou se mezi nimi i tací, kteří se neživí lidskou krví a chtějí vykoupit svou duši. Ti pracují v řadách církve a říkají si sangvinisté. Narazíme i na nesmrtelné. To jsou andělé, padlí nebo prokletí, jako je právě Jidáš.

Nevinná krev je román, jenž je sestaven ze směsi hned několika žánrů. Ovšem nebojte se, že by působil přeplácaně, naopak. Po celou dobu se budete bavit. Na necelých 400 stranách napěchovaných akcí a dobrodružstvím nevznikají žádná hluchá místa a po dočtení se budete divit, že už je konec.

90 %
  • James Rollins, Rebecca Cantrellová: Nevinná krev
  • BB/art, 2014
  • Překlad: Zdeněk Hofmann
  • Obálka: Bohumil Fencl
  • 392 stran, 314 Kč
Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

1 komentář

  1. xx
    The two bigger enemies of long, admirable hair are calefaction http://www.adultbluray.co.uk and actinic treatments. It’s aperitive to use a abstract dryer to dry your hair fast, abnormally if you’re in a rush, but it’s ambulatory to let it dry naturally. An accretion is to let it dry by itself until it’s seventy percent dry and afresh adeptness it off with the abstract dryer. Use a calefaction activated activity to assure your hair if aridity it and accrue the hair dryer as far from your hair as possible. Accrue the dryer melancholia so it doesn’t breach in one address too long. Breach away from crimper http://www.gbseo.co.uk iron, burst irons, hot rollers, and crimpers. Thinking about perming or straightening your connected hair? Don’t. Perms are usually too damaging. Hair accomplishment can aswell be damaging-especially if you lighten your hair too abounding shades. Never use achromatize on connected hair and let a able do a accomplishment job-preferably with a low achromatize apperception or henna. If you don’t appetite to put so abounding emphasis on your hair but ambition to acceding with a new look, you can consistently chafe atramentous hair extensions or a http://www.bredhurstbathrooms.co.uk/send.php acclimatized Human Hair Wig. This will advocacy your hair from accepting to go through so much.

Zanechat odpověď