Norman, John – Vládcové planety GOR

Vládcové planety GOR si potřeují promluvit s Tarlem Cabotem. Jenže způsob pozvání je u nich netradiční a zničení jeho města není zrovna nejlepším řešením, i když!!!

Vládcové planety GOR Již je to nějakou dobu, co se na pultech českých knihkupectví objevil třetí díl tohoto nekonečného eposu o Tarlu Cabotovi, který přišel, aby bojoval za město svého otce, aby bojoval pro čest, slávu a lásku své vyvolené. Třetí díl navazuje tam, kde skončil díl předešlý, město KO-RO-BA bylo bezdůvodně zničeno kněžími-vládci, obyvatelé města byli rozprášení po celé protizemi a Tarlova láska zmizela společně se všemi přáteli a obyvateli KO-RO-BY.
 Je čas, aby si Tarl zašel vyřídit své účty s vládci planety, zjistil proč napáchali zlo na nevinných lidech a nalezl odpovědi, kde najít své blízké a nejdražší, ale možná se ani tak nechce dozvědět odpovědi, jako spíše pomstít a proto zaslepen záští vyráží Tarl Cabot do města kněží-králů, z kterého se nikdy nikdo nevrátil.

  Jaké je Tarlovo překvapení, když zjistí, že je jen figurkou a všechny jeho kroky jsou pečlivě naplánovány, včetně příchodu do světa vládců planety, vše je naplánováno, až na to, že mezi knězi-králi se schyluje ke zradě, kde může být výsledkem i válka schopná zničit planetu.

úryvek (strana 83)
„Prosím,“ vzlykala zlomeně a pozvedla ke mně svou uplakanou tvář. „Miluji tě.“ „Zmlkni, otrokyně,“ okřikl jsem ji. Položila si hlavu na kameny a hlasitě vzlykala. Věděl jsme, že je tu. Pach byl nyní velice silný a nezaměnitelný. Pozoroval jsem Viku a náhle se mi zdálo, že i ona si jeho blízkost uvědomuje, protože  pozvedla hlavu a oči se jí rozšířily hrůzou. Poklekla, zakryla si tvář dlaněmi, jako by se jimi chtěla chránit, a roztřásla se po celém těle. Pak jí unikl dlouhý strašlivý výkřik zoufalého děsu. Tasil jsem svůj meč a otočil se. Stál ve veřejích. Svým způsobem byl nesmírně krásný, zlatý a vysoký. Tyčil se nade mnou orámován veřejemi obrovského vchodu.

 John Norman nám připravil zajímavé pokračování s nejedním zvratovým překvapením. Ději vévodí poutavý děj, kde není nouze o nějaké akční rozptýlení, kterých je s počtem stránek čím dál tím víc. Autor nezapomněl ani na oblíbenost jeho erotických pasáží, které se nesnaží býti více než občasným a krátkým rozptýlením čtenáře. Nevím, co bych ještě dodal, snad jen, že kniha mě mile překvapila a nedělá ostudu dílům předešlým. Nejpřekvapivějším z celé knihy je identita a vzhled kněží-vládců a vzdáleně mi připomínající rasu ve Feistově Impérium sáze.

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Žádné komentáře

  1. hmm
    jo bajecna kniha plna prevratu…..a pockejte az si prectete piratem na planete gor …..lahudka ………nijak narocne ale skvele se to cte…i vickrat

Zveřejnit odpověď