Selekce – Kiera Cassová

Kiera Cassová nás se svou prvotinou Selekce ze stejnojmenné trilogie uvádí do světa, kde vybrané dívky soutěží o přízeň následníka trůnu. Vidíme zemi, která kdysi bývala Spojenými státy americkými, ale po čtvrté světové válce se změnila. Vlastně se změnil celý systém. Společnost je nyní rozdělena na kasty. První je nejbohatší, Osmá nejchudší. A v této atmosféře začíná boj o princovu ruku.

10398065_742316699161975_3989307367061998927_n

„Slečna America Singerová, Pátá.” Trhla jsem hlavou zpátky k obrazovce a hele, můj portrét. Vyfocený těsně po tom, co jsem se dozvěděla, že Aspen šetří na naši svatbu. Sálalo ze mě štěstí, naděje a byla jsem krásná. Vypadala jsem tam zamilovaná. A nějaký idiot si zřejmě myslel, že moje láska patří princi Maxonovi. (str. 54)

America Singerová sní o spokojeném životě s mladíkem, kterého miluje. To se však změní v okamžiku, kdy je okolnostmi donucena přihlásit se do Selekce, na jejímž konci se jedna z vybraných dívek stane manželkou prince. Jak ale může dívka, která je Pátá, na někoho takového vůbec zapůsobit? Dokáže se přizpůsobit nové situaci a získat to, po čem nejvíc touží?

Maxon Schreave, korunní princ. Mladík, po němž by měla toužit každá dívka v Selekci. Jedna z nich však nestojí o korunku ani o pozici princezny. Místo toho mu otevírá oči. Ukazuje mu, jak bídně ve skutečnosti žijí nejnižší kasty. Dokáže tento mladý muž řídit zemi, o které téměř nic neví? A zvolit si v Selekci dívku, která o něj doopravdy stojí?

Děj příběhu je propracovaný, stejně jako postavy v něm, přesto nám autorka nepředkládá pohádku. Selekce je nelítostný boj, ve kterém není nouze o nečisté praktiky a intrikánství. Zjistíte, že vdavekchtivé dívky jsou schopné všeho, protože největším přáním každé z nich je, aby si princ vybral právě ji.

Úplně se mi zatajil dech. Právě jsem se dostala do situace, které jsem se nejvíc obávala. Žádné kamery, žádné stráže, nikdo mu nemohl v ničem zabránit. Vtom mi vystřelilo koleno. Samo od sebe. Kopla jsem Jeho Výsost kolenem do stehna. Dost tvrdě. (str. 133)

Kniha nás neprovází pouze prestižní soutěží, pronikáme také k Rebelům, dvěma odlišným frakcím, které se snaží podkopat systém. Selekce se jim jeví jako vhodná příležitost k rozhození sítí. Příběh o tom, jak chudá dívka ke štěstí přišla, má mnoho variací a výběr okouzlujících princezen je dosti široký. Která z nich však chová k princi ryzí cit a nejde jí pouze o korunku? To se dozvíme v dalších dílech, Elitě a První.

90%
  • Selekce – Kiera Cassová
  • Nakladatelství: CooBoo, Praha, 2014
  • Překlad: Jana Montorio Doležalová
  • Obálka: Gustavo Marx
  • Počet stran: 287
  • Cena: 249 Kč
Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

2 komentáře

  1. Nemusím nic číst. Stačí, když se podívám na obálku a je mi jané, že jsou ty procenta přemrštěné.

  2. Obálka neobálka
    Obálka je pro cílovou skupinu knížky perfektní. Ale na základě vlastního čtení 90% ani v rámci čtení pro dívky ani náhodou, existují lepší knihy. Ale úplně blbý to nebylo, já bych dala tak 60%-70%.

Zanechat odpověď