Terry Brooks: Kouzelné království Landover

Fantasy pohádka.
První díl nese název NA PRODEJ, PRODÁNO.

     Kouzelné království Landover: Na prodej, prodáno! Představte si: Jste zazobaným Chicagským právníkem, máte krásnou ženu a čekáte dítě. Jednoho dne se stane strašlivá věc. Autonehoda (nic zvláštního v dnešním světě). Jenže to byla autonehoda vaší ženy, která na její následky zemřela. Jak vám je? Ztratili jste se. Okolní svět je pro vás černou můrou, soudní spory, které se vám zdály úchvatné pro vás už nemají smysl, společnosti se vyhýbáte a začnete pít.

     Záchrana? Pro šílence šílenost. V jednom katalogu jistého obchodního domu najdete podivný inzerát:

Kouzelné království na prodej

Landoverkouzelný ostrov plný dobrodružství zachráněný z mlh času domov rytířů a panen, kouzelníků a čarodějů. Kouzlo se mísí s železem a rytířství je životním krédem pravého hrdiny. Všechny vaše představy se splní v tomto království z jiného světa. Jen jediná nit chybí v celé tkanině – Vy abyste tomu celému vládl jako nejvyšší pán a král. Utečte do svých snů a naroďte se znovu.

CENA: $10000

OSOBNÍ ROZHOVOR A INFORMACE O MAJETKU.

ŽÁDEJTE MEEKSE V JEHO KANCELÁŘI. 

     Chvíli uvažujete a pak se rozhodnete. Co vás zde ještě drží? Jako právník vidíte, že právo je neuvěřitelně nedokonalé, vaše ideály se vám už dávno zhroutily. Máte tu zájem ještě zůstat? Zde, kde vám vše jen připomíná vaši milovanou ženu? Vy co nechcete, vítejte v kouzelném království Landover, v němž není nic jak by se na první pohled mohlo zdát.

     Navštívíte záhadného pana Meekse, který vám dá medailon krále Landoveru. Jen s ním totiž můžete projít mlhou vílího života, která odděluje všechny světy.

Medailon je klíč do Landoveru a z něj. Když ho budete mít na krku, budete uznán za právoplatného  dědice trůnu. Jedině vy ho můžete sejmout. Nikdo vám ho nemůže vzít.

     A tak, kdesi v lesích Virginie, projdete do vašeho nového domova. Zem je opravdu nádherná, v noci na obloze svítí devět měsíců a rostou zde stromy a květiny neuvěřitelných tvarů a květů. Začínáte mít pocit, že toto asi žádné kulisy nejsou a vy jste vstoupili do skutečného světa. Na cestě potkáte dvorního čaroděje Questora, který vás postupně uvádí do obrazu celého království. Teprve teď si uvědomíte, do čeho jste se to dostali. Čeká vás totiž jedno nepříjemné překvapení za druhým. Poddaní nechtějí o novém králi ani slyšet, vystřídalo se jich zde na jejich vkus příliš mnoho za sebou. Ve vašem hradě žijí pouze písař Abernathy, proměněný až komicky nešikovným čarodějem, a dva koboldi, Mozol a Pastiňák. Po velkém naléhání, zjišťujete konečnou pravdu. Meeks je podvodník a bývalý mág, který utekl se synem posledního krále do našho světa. Tam nabízí za poplatek landoverskou korunu. Má to však jeden háček. Uzavřel smlouvu s pánem démonů, Železným Cejchem, že má právo vyzvat každého nového krále na souboj o trůn. Panovník by mohl uspět jedině kdyby dokázal přivolat paladina – jeho ochránce a šampióna. Zatím se to nikomu nepodařilo. Meeks si vybírá jen takové oběti u kterých je přesvědčen o jejich neúspěchu.

     Vy však už nemáte co ztratit a jste odhodláni bojovat. V prvé řadě musíte získat svůj lid a až pak se vypořádat s Cejchem. Když se k tomu připlete krásná sylfa Vrba, její otec Pán řek, temná čarodějnice Noční Stín a mluvící drak Strabo je to fantasy pohádka jak má být.

     Myslím, že nemusím nic dodávat, snad jen: Takhle se s tím vším vypořádal hlavní hrdina Ben Holiday…

     Kdo jste čekali typickou heroickou fantasy asi vás musím zklamat, ale kdo máte rádi Brookse a pohádky vítejte u další pohodové četby.

     Vy kdo Brookse nemusíte a pohádky taky ne, si z konečného verdiktu odečtěte –1, popř. –2 ( za ty pohádky ).

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Žádné komentáře

  1. Souhlas
    Původně jsem měl v plánu napsat na tuto knihu napsat recenzi, ale přiznám se, že už asi dva měsíce stojim v polovině knihy a nechce se mi to číst dál. To ovšem vůbec neznamená, že by to byla špatná kniha. V recenzi je správně hned na začátku zdůrazněno, že je to pohádka a za tím si stojím i já. Některé nápady jsou zajímavé a hezky vymyšlené, ale vše směřuje spíše k tomu, že je kniha určená hlavně dětem. Moje hodnocení: 7/10

Zveřejnit odpověď