Batesův motel se vynořil z bouře

Úspěšný televizní seriál Bates Motel sice do České republiky ještě oficiálně nedorazil, to ale nezabránilo nakladatelství Baronet, aby znovu vydalo knihu Psycho od Roberta Blocha, kterou toto šílenství v roce 1959 započalo.

Bloch Robert: Psycho

„Když se před ní z bouře vynoří Batesův motel, je Mary Craneová přesvědčená, že je to její spása. Na pokojích motelu je sice znát, že zde nebývá příliš mnoho hostů, ale je tady docela čisto a majitel, Norman Bates, působí jako docela hodný člověk… Netrvá ale dlouho a Mary se setká s Batesovým velkým řeznickým nožem,“ slibuje anotace světoznámé knihy.

Psycho sice neobsahuje žádné nadpřirozené prvky, přesto se ale jedná o jeden ze základních kamenů literatury děsu, už jen kvůli mnoha filmovým zpracováním. Román od Roberta Blocha budou navíc následovat v červnu a červenci obě jeho pokračování pod názvy Psycho II a Psycho III, a tak bude trilogie v češtině vůbec poprvé kompletní.

Náš sesterský server Fantasya.cz navíc z prvního dílu přinesl ukázku.

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

1 komentář

  1. Psycho
    Pamatuji si, když jsem četl Psycho poprvé, ještě před tím, než jsem viděl Hitchcockův film. Už tehdá jsem si říkal, že chápu, proč podle toho film je, je to pro plátno úžasná látka, doslova jako stvořená.

Zanechat odpověď