Kladivo na čaroděje čtenářům servíruje Žrádlo pro psy

Série akční urban fantasy Kladivo na čaroděje odstartovala příběhem Magie pro každého v roce 2012. Mísí v sobě prvky fantasy, detektivky, hororu, magického realismu a mnoha dalších žánrů. Je šitá na míru čtenářům, kteří mají akční rádi, dobrodružné, lehce vtipné, a především návykově čtivé knihy.

01

Velkou výhodou Kladiva je, že ačkoliv jsou díly provázané hlavní dějovou linkou, v každém dostanete samostatný epizodní příběh – do série tak můžete naskočit v jakémkoliv okamžiku, jakoukoliv knihou. Každý autor přináší něco nového – někdo klade větší důraz na detektivní prvky, někdo na humor a hlášky, někdo na hororovou atmosféru a akci… A přesně takové je Žrádlo pro psy, které sérii dodává nový rozměr.

Hororová urban fantasy Kladivo na čaroděje přijala do svých řad nového autora a redakční mančaft opět předvedl, že ví, co dělá. Což je vůbec velkým plusem této série, protože i když už jí prošla slušná řádka spisovatelů, stále si zachovává tak vysokou laťku kvality, jak jen to je u pulpového čtiva možné. Wojta Běhounek, recenze v časopisu Pevnost

V každém případě se však můžete opět těšit na čtivý a akční příběh Felixe Jonáše a jeho skupinky svérázných vyšetřovatelů nadpřirozených jevů. Zavede vás do našeho světa, ovšem tak, jak ho neznáte… a vlastně ani netoužíte poznat. Temné přízraků, oživlé mrtvoly, zabijáci, démoni, psychopati, nekrofilové či upíři – s těmi všemi má parta okolo Felixe co do činění, takže pokud potřebujete pomoc tohoto rázu, neváhejte se obrátit. No, nebo raději váhejte, protože jsou to sice hrdinové, ale v uvozovkách – do typických klaďasů mají pořádně daleko.

Ukázku z knihy si můžete prohlédnout zde.

Nováček série přichází tentokrát s hodně krvavou a šílenou jízdou. Pondělí jako malované! U ranní kávy se zmasakruje firma plná bankéřů; v městském parku něco ukusuje lidem hlavy; gigantické psí bestie si v podzemí brousí zuby na hlavní chod. Pro Felixův tým to začíná jako klasická fuška, ale už odpoledne je z toho klasický boj o holý život. Poučení? Pes je občas nejlepším přítelem člověka až ve chvíli, kdy ho tráví v žaludku. Na břehu řeky ožívá mrtvá zvěř, technomagická zařízení hučí pod chodníkem, pražské letiště se chystá na přistání armádního speciálu se čtyřnohou atomovkou na palubě… A to je teprve pondělí.

Bez názvu

Darek Šmíd

Narozen roku 1977 v Karlových Varech, publicista, překladatel, práce všeho druhu. Autor neautobiografického románu Superpérák (Odeon, 2013) o chlapci s obřím penisem a fantasy komiksu Archibaldova dobrodružství (časopis ABC, 2010 – 2011) o chlapci s trumpetou, která funguje jako zbraň hromadného ničení. Pro Ikarii napsal kdysi povídku Urvi mně nohu, řekla barbína, spolupracoval na scénářích televizních seriálů Comeback a Vyprávěj. Napsal také dvě knihy o filmech: Příběh filmu Kolja a Příběh filmu Tři bratři (Mladá fronta, 2013 a 2014). Pracoval jako redaktor magazínu Pátek Lidových novin a vedoucí editor internetových stránek Reflex.cz, píše reklamy a překládá hromady komiksů včetně kompletní série Transmetropolitan.

 • Autor: Darek Šmíd
 • Obálka: Lubomír Kupčík
 • Formát: paperback
 • Počet stran: 160
 • Cena: 159 Kč
 • Nakladatel: Nakladatelství Epocha (www.epocha.cz)
Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

12 komentářů

 1. nejen že je to nejslabší kniha ze série, ale marně přemýšlím jestli jsem za posledních 5 let četla horší.

 2. to Jiesaj:
  Bohužel ti musím dát za pravdu. Je škoda, že si to redakce celé série víc nepohlídá a nepomůže začínajícímu autorovi to lépe vychytat. Ta první kapitola přitom začala velmi nadějně, ale potom to upadlo do nezajímavé nudy.

 3. to Zvídavec:
  Práce s podobným textem je spíše rutina. Viz různé kurzy tvůrčího psaní a podobně. Je tedy potřeba, aby redaktor s autorem více spolupracoval a poradil mu, jak upravit text, aby čtenáře nenudil a udržel v napětí až do konce. Kde ubrat, kde přidat další dějovou vrstvu, co vypustit, co přepsat atd…

 4. Myslím, že to byl Zdeněk Rampas, kdo řekl, že redakce českých autorů moc nefunguje. A ono je to i rozumný, prodražilo by to knihy českých autorů někam, kde by je nikdo nekupoval.

 5. Podle mě ten text potřeboval práci s tempem. Prostě tu a tam zvolnit, aby pak ta gradace měla patřičný efekt. Ne že by se autor nesnažil. Jenže mě ty volnější pasáže (např. Waltherova) naopak spíš nudily. Je to škoda, protože souhlasím s KarlemC, začátek má naprosto skvělý drajv. Pak se to ale zaseklo a podle mě už moc nenadechlo. Taky záporáci byli podle mě slabí. Byli mi úplně šumák, ta emocionální chemie nefungovala. Je to škoda, protože tahle kniha mohla pomoct začínajícímu autorovi, podobně jako pro mě objevila Ondřeje Nečase (jasně, to není začínající autor, ale já se s jeho tvorbou v Kladivu setkal prvně a vzbudil můj zájem).

 6. to sitko:
  Ano, také jsem to slyšel.

  A rozumné mi to moc nepřijde. Čtenář tak často dostává text na úrovni internetového samizdatu. Zejména u začínajících autorů je to znát. Nejvíce se to projeví na podobných sériích jako je Kladivo, nebo JFK, kdy různí autoři popisují osudy stejných hrdinů a snaží se držet nějaký zaběhnutý styl celé série.

  Pokud jde o tuto sérii, tak podle mě v ní jednoznačně exceloval Darion a po něm D.D. Fabián. Nečas a Pavlovský je takový ten standard. I když za Výtah do pekla musím pochválit zvlášť.

 7. Možná by v rámci řady mohl vzniknout občas nějaký ten povídkový sborník, aby si to tam začínající autoři mohli vyzkoušet. Třeba tady z toho mohla být pohodová padesátistránková povídka.

 8. Vyborny dil, ne, ze ne
  Bavil jsem se vice nez u predchoziho dilu. A je tam spousta Vincence, tak, jak ho mame radi 😉

  Zda se, ze jsme zde narazili na nekompatibilitu druhu humoru, stejne jako Zbynek Kucera Holub u tricateho dilu JFK, Přežít. Me se taky libil mnohem vic, nez zbytek serie. Proste “crazy” humor nekdo nemusi.

  Mrzi me jen mala frekvence vydavani dalsich dilu, uz jsou napsane, ale omezuji to na dva dily rocne. Tri by byly mnohem lepsi.

  Zkratka to je vyborny dil vyborne serie, skvely cerny humor. JFK slo kvalitou do kopru uz pred lety, tohle je ale o nekolik urovni kvality vys od zacatku.

Zveřejnit odpověď