Předpremiéra MARŤANA od Ridleyho Scotta v Bio Oko.

FUTURE GATE SCI-FI FILM FESTIVAL zve na předpremiéru očekávaného snímku MARŤAN v hlavní roli s Mattem Damonem, která proběhne ve středu 30. září ve 23.00 v kině Bio Oko.

2

Režisér Ridley Scott (Vetřelec, Blade Runner) přináší divákům příběh astronauta, který s důvtipem a nevyčerpatelným smyslem pro humor bojuje na nehostinné rudé planetě o přežití a návrat na Zemi. Filmová adaptace s hvězdným obsazením (kromě Matta Damona například Jessica Chestain nebo Sean Bean) vznikla podle úspěšné knižní předlohy Andyho Weira (2011).

1

Astronaut Mark Watney (Matt Damon) v průběhu mise na Mars málem zahynul v prašné bouři a ostatní členové jeho posádky opustili rudou planetu v domnění, že je mrtvý. Nemá jak odeslat posádce zprávu, že přežil. Vyzbrojen svým humorem, důvtipem a technickými znalostmi se nevzdává, bojuje o přežití a snaží se vyslat nouzové volání na Zemi. V okamžiku, kdy se mu to podaří, začne miliony kilometrů daleko od něj tým vědců pracovat na záchranné misi, aby dostal nedobrovolného sci-fi Robinsona domů.

3

Filmová adaptace populární knižní předlohy Andyho Weira přichází letos do kin s velkým očekáváním. Kromě knižní předlohy byla atmosféra filmu s osamoceným hrdinou inspirována také snímkem Pád do ticha (2003), natočeném podle dramatického příběhu dvou horolezců, kteří přežili tragickou nehodu v peruánských Andách. Film byl konzultován s odborníky z NASA, kteří v něm vidí potenciál pro propagaci lidské mise na Mars i v oblasti podpory pro další průzkum vesmíru.

Premiéra filmu je plánována na 11. září v rámci Mezinárodního filmového festivalu v Torontě 2015 (Toronto International Film Festival 2015), do českých kin se dostane 1. října. Film bude k dispozici ve 2D a 3D.

Vstupenky na předpremiéru s tematickými dekoracemi, Marťany v kině i soutěží v ceně 150 Kč je možné zakoupit na pokladnách kin Bio Oko, Světozor, Aero anebo na http://www.biooko.net/cz/.

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

6 komentářů

  1. Přiznám se, že jsem si ty skafandry představoval podle knihy úplně jinak. Rozhodně více natlakované. Tohle na něm visí jako nedělní tepláky.

  2. Karle to je americký film! Nikoliv reportáž o sovětských kosmonautech na stanici Mir!

  3. to Špilas:
    Narážíš na ten plakát Savické, co mám přišpendlený na záchodě?

Zveřejnit odpověď