Ondřej Neff znovu zahalí svět do Tmy

Nestor tuzemské fantasy a sci-fi Ondřej Neff se sice v poslední době autorsky soustředí především na převypravování příběhů Julese Vernea, letos v květnu mu ale vyšlo nové vydání jedné z jeho nejslavnějších knih, Tma.

Neff Ondřej: Tma - nové vydání

V postapokalyp­tickém románu Ondřeje Neffa šlo na světě všechno dobře do chvíle, kdy moderní společnost ovládaná pokročilými technologiemi přišlo o elektřinu, která se už nikdy nevrátila. Nejen, že se svět náhle znovu ocitne závislý pochodech Slunce a Měsíce, ale především se začnou hroutit všechny zákony civilizace. Dochází jídlo a pitná voda, hodnota peněz se vypaří a lidé propukají v šílenství.

Tma představuje jeden z nejslavnějších románů Ondřeje Neffa, spisovatele, který stál na počátku české science fiction ještě před Sametovou revolucí. Tma byla pro autora tak významná, že pět let po jejím prvním vydání publikoval její výrazně přepracovanou verzi, která nyní vychází v nakladatelství Plus jako celkem páté vydání této postapokalyptické klasiky. Nové vydání navíc obsahuje ilustrace Martina Zhoufa, jejichž pracovní verzi zveřejnil Ondřej Neff letos v zimě na svém blogu.

Knihu lze zakoupit již za 297 na FantasyShop.cz.

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zanechat odpověď