První příběh vlkodlačice Kroany

Nové vydání prvního dílu oblíbeného cyklu historické fantasy z pera Zdeňka Žemličky.

unnamed

Vlčice – historická fantasy o vlkodlačice Kroaně. Příběh se odehrává na počátku našeho letopočtu, v období vzniku Marobudovy říše. Kromě charismatické hrdinky přinesl poutavý děj a zaslouženě si získal oblibu mnoha čtenářů. Autor na knihu navázal třemi dvousvazkovými pokračováními – romány Vlčice a Mandragora, Vlčice a děti noci a Vlčíce a staré plemeno.

Území Čech a Moravy, počátek našeho letopočtu. V tomto prostoru a čase začíná temný a krvavý život vlkodlačice Kroany. Na pozadí historických událostí kolem vzniku Marobudovy říše autor vykresluje příběh zločinu a touhy po pomstě, příběh vzpoury proti silám osudu, příběh plný zvratů, soubojů a bitev i pochmurných obrazů na hranici skutečnosti. Až se vám bude zdát, že víte, o čem to je, nebuďte, si jistí. Bude to o něčem jiném. Až si začnete myslet, že máte jasno, nespoléhejte se na to. Všechno je jinak.

Zdeněk Žemlička (* 1957)

Zdeněk Žemlička debutoval roku 1998 povídkami Sny Avarů (sborník Cizinec) a Rusalka (Dech draka). Známá je jeho série povídek o námořním lupiči Krutobojovi (Bílé útesy rujánské, Čas rytířů, Ostrov duchů, Smečka, Smích černého racka a Striga). Povídky vycházely v různých časopisech (Ikarie, Dech draka a Pevnost), roku 2007 vyšly knižně v Edici Pevnost (Čas rytířů). Jinou sérii tvoří příběhy nedoučené čarodějky Lenky (Noční bojovník, Když kvetly vlčí máky, Veš v košili a Něco horšího). Z dalších povídek jmenujme: Běs, Balmgund, Na západ od Tanais, Útok dračí legie, Legenda o bludném psu a Jezero. Jeho nejpopulárnějším dílem je však série o vlkodlačici Kroaně, kterou zatím tvoří romány Vlčice, Vlčice a mandragora, Vlčice a děti noci a Vlčice a staré plemeno. Autorovými poznávacími znaky jsou nečekané zvraty, nápaditý dobrodružný děj a cit pro historické reálie.

Ukázku naleznete na: http://issuu.com/…azkavlcice/1

  • Autor: Zdeněk Žemlička
  • Obálka: Jan Štěpánek
  • Formát: paperback, 115×180 mm
  • Počet stran: 440¨
  • Cena: 349 Kč¨
  • Nakladatel: Nakladatelství Epocha (www.epocha.cz)
Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

1 komentář

Zanechat odpověď