Vítězové z Fénixconu o nejlepší fantasy

Na Fénixconu se každoročně vyhlašuje soutež o nejlepší fantasy. Letos se tak stalo 6. 12. a tady jsou výsledky. Zároveň byl vyhlášen nový ročník, do kterého se může přihlásit kdokoliv. Tak co, máte na to?

Vítězi se stali:

Jan Dobšenský za novelu To není tvoje válka

Veronika Maťúšová (pseudonym Veronika Wan) za povídku Dni vlkov

Zdeněk Schreil za novelu Cena života

Kristýna Sněgoňová za novelu Cesta nachu

Eva Žilková za povídku Město kamenné krásy.

Všichni byli pasováni za Rytíře/Lady Řádu fantasy. Absolutním vítězem se stal Zdeněk Schreil, který dostal funkční meč a titul Nositel meče.

G_head_final

XXVI. ročník SOUTĚŽE O NEJLEPŠÍ FANTASY 2015

Zaslané příspěvky musí splňovat podmínku, že jde o fantasy. Počet draků, čarodějů, magických mečů, bojovníků, magie ani unesených princezen není omezen. Můžete napsat temnou fantasy, kde pro samou magii není vidět ani na krok, můžete napsat humornou fantasy, můžete napsat další pokračování Conanových dobrodružství – fantasie má dveře dokořán. Příběh by však měl obsahovat prvky iracionálna, jak už je to ve fantasy zvykem.

Příspěvky zasílejte psané čitelně strojem nebo vytištěné z počítače ve dvou kopiích, rozsah libovolný – od jediné věty po kufr naditý rukopisy. Své práce zašlete s očíslovanými stránkami, protože při dopravě se občas stránky pomíchají a vzniká rébus. Zaslané práce nesmějí být jinde publikovány ani zaslány do jiné literární soutěže. Soutěže se nemohou zúčastnit autoři, kteří již vydali knihu nebo vlastní sbírku povídek.

Pořadatelé soutěže mají právo na jedno jejich zveřejnění v publikacích Klubu Julese Vernea Praha nebo 451 stupňů Fahrenheita Košice nebo budou otištěny v časopise Pevnost nebo XB-1.

Poroty zasedají v Praze a v Košicích a vyberou užší kruh nominovaných autorů na vítěze. Již jenom tato nominace dává právo být pasován na rytíře Řádu fantasy s titulem Lady nebo Sir. Vítěz bude vybrán z rytířů Řádu fantasy a obdrží titul Nositel meče a skutečný meč.

Své příspěvky posílejte nejpozději do 31. 7. 2015 na adresu Egon Čierny, Matěchova 14, 140 00 Praha 4.

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

6 komentářů

 1. Dotazník
  Dobrý den,

  jsem studentka Bohemistiky a v rámci svého vysokoškolského studia píši bakalářskou práci na téma Fantasy v českém literárním kontextu. Ráda bych do své práce zahrnula i tento dotazník, jež by mi pomohl zjistit čtenářskou, popřípadě fanouškovskou, atraktivitu daného žánru. Mohli byste mi prosím pomoc a věnovat několik minut svého času a vyplnit následující dotazník?

  http://www.survio.com/survey/d/O4A1W9G5G5O8Y3O9B

 2. do 31.7.
  Dobry den, chcel by som sa spytat, ci poviedka ma byt uz dorucena do 31.7., alebo rozhoduje datum na peciatke na obalke? dakujem za odpoved.

 3. O nejlepší fantasy 2015
  Dobré ráno,
  mohu se zeptat, kdy bude vyhodnocen 26. ročník soutěže?
  Děkuji a pěkný zbytek dne.

 4. to Kateřina
  Ani po včerejším celodenním zkoumání jsem výsledky soutěže nenašla. Dle mého nejlepšího vědomí se letos na Fénixconu vyhlašovaly jen výsledky CKČ a Daidala.

 5. Xan a Kateřina
  Výsledky se tam vyhlašovaly, jen nejsou vyvěšené na netu, myslím, že byly letos čtyři nominace, dva kluci, dvě holky, na jména všech si nevzpomínám.

Zanechat odpověď