Vzpouru proti drakům rozetne Rohaté ostří

Páni draků vyhráli bitvu, ale válka se blíží k hořkému konci. Pokud má existovat nějaká budoucnost, bude třeba těch největších obětí… Vychází závěrečný díl trilogie DragonRealm: Legendy!

Knaak Richard A.: DragonRealm 15 - Legendy 3 - Rohaté ostří

Město vědění stále odolává dračím armádám, ale lidští čarodějové a s nimi všichni vzbouřenci stále počítají jen další ztráty. Dračí lordi a jejich císař pracují na završení plánů, po nichž už nebude žádný odpor možný. A jako by to nebylo málo, sami čarodějové musejí čelit hrozbě, že se stanou stejnými monstry jako jejich bývalí páni.

Hlavní hrozba se však skrývá ve stínech a chystá se udeřit nejen na odvážné bojovníky za svobodu, ale i na jejich protivníky. Ukryt v Rohatém ostří, děsivý duch plný nenávisti ví, že nyní nadchází jeho hodina. Hodina, kdy odhodí veškeré okovy a přetvářku a pohrouží celou zemi do temnoty, proti které je i dračí poroba úsměvnou pohádkou.

Záhadný černokněžník bez tváře Shade, Temný kůň i přízraky vládnoucí mrtvým – všichni se snaží řídit běh událostí a všichni zjišťují, že jsou pouhými loutkami. Jak se rodina Bedlamů obrací k temnotě, cest ke světlu je méně a méně – přesto není možné se vzdát, i kdyby mělo být vítězství jen pro další generace, i kdyby se jej neměl nikdo z našich hrdinů dožít!

Richard A. Knaak završuje vyprávění o prvním boji proti dračím vládcům a čelí jednomu zásadnímu problému: jak dovyprávět příběh, který všichni fanoušci víceméně znají, tak, aby nešlo jen o odškrtávání „tragických“ položek? Pozornost se soustředí na vnitřní drama Bedlamů a především na Nathana, který musí volit mezi lidstvem a vlastní krví.

Podobně drastické volby však čekají i na další postavy a teprve díky této knize, tradičně z produkce nakladatelství FANTOM Print, pochopíte, jak velká tragédie se skrývala v činech velké vzpoury proti drakům. Budoucnost ani lidství nikdy nebalancovaly na tenčím ostří. Kam se nakloní váhy osudu? U toho přece nemůžete chybět!

Anotace

Vzpoura se dostala do patové situace a Nathan Bedlam s Gryfem se uchylují k zoufalému kouzlu, které jim může válku vyhrát, ale možná pouze za cenu jejich duší. V zákulisí však číhá ještě temnější hrozba, pradávné zlo, do jehož vzkříšení se nezapletl nikdo jiný než Nathanův syn Azran. Prostředkem vzkříšení tohoto zla je Azranův ohavný výtvor, kouzelný meč, ve kterém sídlí nenávistná mysl…

DragonRealm: Legendy je třísvazková sága, která odpovídá na mnohé otázky o Dračí říši, o Pánech draků a o tom, jak se mytické události odrážejí v současné dějové linii této populární fantasy série.

Cyklus DragonRealm

V divokém světě dračích království po staletí neomezeně vládli krutí a nelítostní netvoři, pro něž byli lidé pouhými otroky. Pak ale přišel čaroděj, který vše změnil. Nathan Bedlam vedl povstání, které sice bylo nakonec poraženo, ale jeho odkaz žije dál. Z lidí se náhle stala síla, s níž teď musí počítat i samotní dračí králové. Přestože se jim to vůbec nelíbí. Dny neomezené vlády draků jsou u konce…

Richard A. Knaak

Americký autor, narozený v roce 1961 v Chicagu. Publikoval na čtyři desítky samostatných knih, přičemž proslulost získal zejména díky řadě titulů ze světa DragonLance, ale i jeho vlastní, rozsáhlý cyklus DragonRealm měl u čtenářů vynikající ohlasy. Kromě toho píše netradiční fantasy (King of the Grey, Dutchman) i knihy ze světů počítačových her firmy Blizzard – Diablo a WarCraft. Nedávno rozepsal zcela novou sérii Dragon Throne.

  • Richard A. Knaak: Rohaté ostří
  • Formát: brož., 145×205 mm
  • Počet stran: 256
  • Cena: 269 Kč
Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zveřejnit odpověď