Seriálové fantasy novinky

Leden, jakožto počátek roku, s sebou obvykle přináší spoustu nových věcí. Nová legitka do posilovny, nové zaměstnání, nová rozptýlení. Ve stejném duchu to vedou i tvůrci naší zábavy, a tak se v lednu můžeme těšit na nejednu seriálovou novinku. O sci-fi už jsme se zmínili, teď je čas se podívat, na co se můžou těšit fanoušci fantasy.

Beowulf: Return to the Shieldlands

Beowulf, jeden z nejznámějších evropských eposů, je rozhodně zajímavým námětem a nelze se tedy divit, že se již dočkal celé řady adaptací. Tentokrát se o své přihlásila Británie se sérií Beowulf: Return to the Shieldlands a natočila pro nás třináctidílnou sérii z pera Jamese Dormera. Celé to odstartovalo 3. ledna na stanici ITV a krom známého hrdiny a tradičního zasazení do kulis epicky pojatého Dánska 5.-6. století by se nám mělo dostat nových charakterů a značně upraveného příběhu.

Neohrožený válečník Beowulf se nám v první epizodě vrací do Heorotu, aby zde složil poslední poklonu zesnulému Hrothgarovi, svému králi a nevlastnímu otci v jedné osobě. Není zde však příliš vítán. Královna Rheda a její syn Slean mu dopřávají jen chladného přijetí a navíc se na obzoru rýsují problémy. Budou to mocenské intriky okořeněné vražděním nestvůr nebo vraždění nestvůr okořeněné intrikami? To uvidíme!

 • Režie: Jon East, Julian Holmes, Mark Losey, a další
 • Scénář: James Dormer, Guy Burt
 • Délka: 13 epizod po 42 min.
 • Hrají: Kieran Bew, Joanne Whalley, William Hurt, Laura Donnelly

The Shannara Chronicles

Čisté fantasy s pořádnými elfy, skřety a magií je v seriálových luzích a hájích jen poskrovnu, a proto potěší každý nový přírůstek. Za pozornost by proto mohl stát i seriál The Shannara Chronicles (Shannarovy letopisy), s nímž počátkem roku přišli pánové Alfred Gough a Miles Millar. Inspirovat se nechali poměrně úspěšnou trilogií Shannarův meč od Terryho Brookse, která u nás vyšla v roce 1997 u naklada­telství Classic. Série odstartovala dvoudílným pilotem 5. ledna na stanici MTV a má deset dílů.

Jedinou věcí, která stojí mezi světem elfů, lidí a všech ostatních bytostí v něm žijících a hordami prastarých démonů, je posvátný strom Ellcrys. Dokud je zdravý a silný, nemůže se armáda temnoty osvobodit a nikomu ublížit. Elfové proto o strom pečují s láskou a péčí. Jeho strážci je sedm vyvolených, kteří byli vybráni skrze zvláštní závod. Toho se teď účastní i elfí princezna Amberle, a to i přesto že je účast obvykle povolena jen mužům. Avšak ve chvíli, kdy se stane jednou ze sedmi vyvolených a poprvé se stromu dotkne, má vidinu. Strom umírá a elfové jsou vyvražděni. Zdá se, že by se hodil nějaký hrdina, který by katastrofě zabránil. Možná by se jím mohl stát půlelf Wil Ohmsford a jeho magické elfeíny.

 • Režie: Brad Turner, Jonathan Liebesman, James Marshall, Jesse Warn
 • Scénář: Alfred Gough, Miles Millar
 • Délka: 10 epizod po 42 min.
 • Hrají: Austin Butler, Poppy Drayton, Ivana Baquero, Manu Bennett

Shadowhunters

Přestože byla knižní série Nástroje smrti od Cassandry Clareové úspěšná a zamávala s žebříčky prodejnosti, její filmové zpracování pod názvem Město z kostí (2013) takového úspěchu už nedosáhlo. Od dalšího pokračování se tak raději upustilo. Filmaři však nad oblíbenou sérií nezlomili hůl, jen se rozhodli jí dodat seriálové podoby. Dne 12. ledna proto na stanici ABC Family odstartovala první třináctidílná série pod názvem Shadowhunters (Lovci stínů), která je rebootem a vrací nás zpátky na začátek.

Clary Frayová si vždy myslela, že je obyčejná holka z města. Otce nikdy nepoznala, žila jen s matkou a její nejlepší přítel Simon je tak hluboko ve friendzone, až je pomalu zázrak, že ho vůbec vidí. Pak je však její matka unesená démony a Clary se dozvídá pravdu. Krom toho, že je její rodinná historie mnohem adrenalinovější, než by vůbec věřila, není ani ona sama tak úplně obyčejná. Je totiž jedním z Lovců stínů, lidí nadaných andělskými schopnostmi, které využívají k boji proti démonům a ochraně lidstva před temnou stranou. Přidává se tak k tajemnému Jacovi a jeho mladým Lovcům, protože jen oni jí dokáží říct, kým skutečně je a jak zachránit matku.

 • Režie: J. Miles Dale, McG, a další
 • Scénář: Ed Decter
 • Délka: 13 epizod po 42 min.
 • Hrají: Katherine McNamara, Dominic Sherwood, Alberto Rosende, Emeraude Toubia

Lucifer

Komiks na televizních obrazovkách poslední roky frčí a nezdá se, že by se situace měla hned tak změnit. 25. ledna nám proto Tom Kapinos a televizní stanice Fox přinesou premiéru další pecky od Vertiga, a to samotného pána pekel Lucifera. Ten se poprvé objevil v Sandmanovi, jehož má na svědomí proslulý Neil Gaiman, a zaujal čtenáře natolik, že si vysloužil vlastní sérii, tentokráte z pera Mikea Careyho. Bohužel seriálovou podobu potkal stejný osud jako jeho předchůdce Constantina, a tak je i Jitřní hvězda oproti své předloze přístupná již od dvanácti let. Doufejme proto, že první sezóna nebude zároveň poslední.

A o co vlastně půjde? Lucifera začal život v pekle pekelně nudit a nepřijde si v něm šťastný. Rozhodne se proto zavřít krám a vypravit se na Zemi, kde by mu mohlo být trochu veseleji. Přichází tak do Los Angeles, města andělů, kde se potlouká mezi smrtelníky. Jenže pak zabijí jeho novou známost a on se dočasně přidává na stranu dobra a zákona, aby vypátral vrahy a náležitě je potrestal. Do cesty se mu přitom začne plést anděl Mazikeen, který chce, aby se vrátil zpět do pekla, protože díky jeho odchodu nemají duše hříšníků a pekelní démoni kam jít.

 • Režie: Len Wiseman
 • Scénář: Tom Kapinos
 • Délka: 13 epizod po 42 min.
 • Hrají: Tom Ellis, Lauren German, Lesley-Ann Brandt, D.B. Woodside

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

3 komentářů

 1. Díky
  Díky za zajímavé tipy. Shannara a Lucifer mě celkem zaujali (hlavně díky předlohám), tak je vyzkouším.

 2. To Arach.No
  Taky mě nejvíce zajímají právě tyto dva seriály. Na Lucifera se chystám již docela dlouho, tak se teď možná konečně dokopu, a Shannarova série u mě v knižní podobě nezabodovala. Uvidíme, jestli bude seriál lepší.

 3. lucifer
  Shanara jsem četl kdysi před lety a žádný hit to podle mě nebyl .
  Ale co doporučuji všem je “Lucifer Morningstar” viděl jsem před pár měsíci pilot,a po skončení jsem byl nadšen.Brutálně hláškující kníže pekel ,se sexepilem ráže vodíkové pumy,lidé se mu sami svěřují se svými niternými přánimi,jen to páchání dobra mi moc nesedí ale i tak

Zveřejnit odpověď