Muzeum snů: Noční můra v Chicagu

Vítejte dámy a pánové! Uvidíte, co jste ještě nezažili! Zažijete co jste ještě neviděli! Sekce nočních můr je připravena jen pro ty nejotrlejší! Napravo pro Vás máme připravené nejtajnější erotické představy. Nalevo milé a něžné dětské sny! Každý si tu u nás vybere! Buďte ale obezřetní na to, o čem sníte a co si přejete! Vítejte v Luciditě! Vítejte v Muzeu snů!

Nakladatelství Golden dog je známé svou precizní prací a specializací na hororový žánr. Po finském a polském hororu nám představuje „klasický“ americký horor autora u nás dosud nevydaného – Glena R. Krische.

Pán Snů

Maury Bennett by mohl být obyčejným klukem, kdyby málem neuhořel při požáru. Jeho kocour Rocky a pár sousedů takové štěstí neměli. On přežil, sice s popáleninami na celém těle, ale s darem, o který se nikoho neprosil. Zhmotněním snů. Při zdánlivě jednoduchém procesu dokáže oddělit sen od svého majitele nebo chcete-li hostitele. Sen poté žije skutečným, vlastním životem. Není už nic jednoduššího než vystudovat psychologii a založit si praxi orientovanou na pomoc jedincům postiženými nočními můrami a psychózami. O pár let později, už jako dospělý a renomovaný psycholog v oboru, navazuje spolupráci s boháčem Nolanem Gagem, a jejich společnému snu otevření Lucidity, muzea snů, zdánlivě nestojí nic v cestě. Snad chybí jen hlavní atrakce. O tu se ale postará noční můra traumatizovaného malého chlapce Kevina, Pan Zrůďák. Entita, která by mimo hlídané prostory muzea mohla zničit svět. To se ale přeci nemůže stát – nebo snad ano?

Jedna, dvě Freddy si jde pro tebe!

Esence děsivosti a zrůdnosti. Lovec lebek, lamač kostí a požírač snů. Ztělesněné trauma a chodící zlo. Taková je snová odpornost Pan Zrůďák, toužící pouze po jediném. Zničit a zabít svého bývalého „majitele“ a tím se definitivně osvobodit. Využije jakoukoliv možnost, aby svůj plán uskutečnil. Osvobozením dalších snových bytostí nastává v Chicagu chaos a stanné právo. A Kevinovi nezbývá než utéct, protože jeho Noční můra už si pro něj jde. Glen R. Kirsch vypráví příběh velmi jednoduchým, ale nesmírně poutavým způsobem. Podobnost se stylem krále žánru Stephenem Kingem se přímo nabízí. Poetické a snové vyprávění je střídáno s detailním popisem a motivy jednotlivých postav. Ty nejsou ploché, ale naopak jdou do hloubky, a Muzeum snů je tak mnohovrstevnaté a plastičtější ve svém vyznění. To vše je navíc v kontrastu s akčními a krvavými scénami, kterými Glen R. Kirsch rozhodně nešetří. Je to síla příběhu, která vás nenechá do poslední stránky tuhle místy divokou „prázdninovou jízdu“ odložit.

Muzeum snů

Autor: Glen R. Krisch

Překlad: David Hálek

Vydavatel: Golden dog, 2022

Počet stran: 324

Vazba: brožovaná

Cena: 399 Kč

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zveřejnit odpověď