Oheň, kojoti a vesmírné lodě

Červen se u Fantom Printu nese ve znamení pokračování populárních sérií. Zbrusu nového dílu se tak dočkala série Patricie Briggsové o kožoměnkyni Mercy Thompson a na pultech už se objevil i závěrečný díl Campbellovy Ztracené flotily.

Ztracená flotila - Za hranicí 05 - Leviatan

Jack Campbell: Leviatan

Když se sci-fi autor John G. Hemry rozhodl psát pod pseudonymem Jack Campbell military sci-fi sérii Ztracená flotila, netušil, že tím změní život nejen sobě, ale také milionům čtenářů po celém světě.

Do subžánru válečné science fiction vnesl svěží vítr (každému pravověrnému fanouškovi žánru vonící bitevní vřavou) v podobě dokonale vykresleného univerza budoucnosti, v němž proti sobě stojí síly Aliance a Syndických světů. A nejen že stojí, ony proti sobě také vehementně válčí. Avšak nejen tím je živa Campbellova Ztracená flotila

Jsou tu také postavy, perfektně prokreslené, dokonale odpozorované, nikdy černobílé, a v jejich čele hrdina z dávné minulosti, z hibernace probuzený John „Black Jack“ Geary, voják staré školy, který současnou změkčilou společnost znovu naučí starým pravidlům typu „zub za zub“, „krev za krev“ a „do posledního dechu“.

Šestidílný cyklus Ztracená flotila byl natolik úspěšný, že netrvalo dlouho a autor na něj brzy navázal sérií Za hranicí, která má v současné době pět svazků. Campbell v ní skvěle rozvinul motivy z předchozích knih a dovedl svůj precizní a chytlavý styl, jemuž vévodí perfektní popis vesmírných bitev, k naprosté dokonalosti.

Zatím poslední román série, Leviatan, staví ústřední protagonisty do takřka neřešitelné situace. Vratký mír mezi Aliancí a Syndiky je narušen útokem temných lodí, které řídí umělá inteligence utržená ze řetězu, a politická situace je více jak napjatá. Jediné štěstí ale Campbellův kolonizovaný vesmír má: může se spolehnout na Johna „Black Jacka“ Gearyho…

Anotace

Nebezpečná flotila válečných lodí ovládaná umělou inteligencí zdevastovala už dvě sluneční soustavy a vážně ohrozila i Gearyho flotilu.
V důsledku útoku na syndické soustavy může propuknout další válka mezi Aliancí a Syndiky a navíc existuje i nebezpečí, že se temné lodě obrátí proti svým tvůrcům – alianční vládě. Ta se pochopitelně svou zbraň, určenou proti nepřátelům vnějším i domnělým vnitřním, snaží nadále utajit, ale je zjevné, že někde došlo k chybě a umělá inteligence už není nikým kontrolována.
Lodě řízené UI jsou silnější a rychlejší než Gearyho – a z taktického hlediska se mu vyrovnají. V kombinaci s napjatou politickou situací je to recept na katastrofu, která může zničit celou Alianci…

 

Mercedes Thompson 9 - Ohnivý dotykPatricia Briggs: Ohnivý dotyk

Dílna Mercedes Thompsonové, hlavní hrdinky skvělé urban fantasy série Patricie Briggsové, je po ničivém zásahu boha sopek stále mimo provoz, avšak to neznamená, že se kojotí automechanička a s ní i natěšení čtenáři budou nudit.

Fae rozehrávají nebezpečnou partii. Své rezervace maskují prvotřídní matoucí magií, ovšem když se rozhodnou z nich něco vypustit, stojí to za to. Po útoku děsivé obludy na visutém mostě se opět ukáže, že Mercy jedná rychle, ne vždy svá rozhodnutí konzultuje s Adamem a zbytkem smečky a často při tom přemýšlí spíš srdcem. A takovou ji máme rádi!

Ne všichni její soukmenovci to ale cítí stejně. Někteří jí ještě neodpustili, že přijala do smečky děsivého tibicenu, a nyní bude v jejich domě pobývat i další nevšední návštěvník – chlapec s ohnivým dotykem. Ohněm dotčený chlapec se tváří jako dítě, ačkoli strávil na světě několik set let. A jeho dotyk? Zatraceně pálí. Ale především: fae o něj stojí víc, než se Mercy a jejím blízkým líbí.

Těšte se na staré známé postavy, nevyzpytatelné bytosti, záhadnou a nevypočitatelnou Pod Kopcem a především na Mercy. Zkrátka a dobře, Patricie Briggs je zpět se svou nejslavnější sérií a opět sází na osvědčené ingredience, které jí získaly zástupy fanoušků po celém světě: dramatický příběh, sestavu svébytných postav s atraktivním propletencem vzájemných vztahů, humor a řadu neotřelých nápadů. Kdo chce poznat současnou špičku urban fantasy, měl by se nechat spálit Ohnivým dotykem!

Anotace

Mercy Thompsonová je oslavována jako „hrdinka, která nepřestává růst a přesto zůstává věrná sama sobě“. A nyní je zpátky a brzy zjistí, že když se fae rozhodnou ublížit lidem, nejvíce trpí děti…
Napětí mezi fae a lidmi vrcholí. A když jsou kojotí kožoměnkyně Mercy a její druh, alfa vlkodlak Adam, povoláni zastavit zuřícího trolla, padne jim do rukou něco, čím by bylo možné donutit fae stáhnout se a zastavit otevřenou válku: lidské dítě, které fae kdysi dávno ukradli.
Mercy, Adam a jejich smečka se však rozhodnou vzepřít se nejmocnějšímu vlkodlakovi v zemi, lidem i fae a ochránit chlapce za každou cenu. Kdo ale ochrání je samotné před chlapcem s ohnivým dotykem?

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zanechat odpověď