Podpořte knižní novinku: Jaká bude slovanská bohyně jara v lidském těle?

Rozhodli jsme se podpořit vznik knihy autorky Leandry Sold, a tak Vám přinášíme tiskovou zprávu o její novince. Podpoříte ji?

Nejdřív na pěst, později se srovná a tu ránu vám vrátí.
Toužíte po útěku z reality? Přečtěte si fantasy příběh, který vás pohltí natolik, že všechny běžné problémy zmizí z dohledu. Tajuplná kniha, plná možného i nemožného, o tom, že svůj osud si všichni vybíráme sami. Dystopický příběh s prvky slovanské mytologie, okořeněný špetkou romantiky, to je Královna květin, paní jara, nová kniha autorky Leandry Sold. Kniha, která vyjde jen pokud se ji VY – fandové fantasy, rozhodnete podpořit, a že JE o co stát.

Anotace:

Příběh Vesny, bohyně jara.

Když svět, jak ho dnes známe, už neexistuje. 

Když děti vyrůstají jen v ústavech.

Když další válka zničila i poslední střípky lidskosti v nás, přichází ona. Paní jara zahalená v oparu prvních jarních bouřek – bohyně, která je připravena postavit se na stranu obyčejných smrtelníků.

Stala se totiž jednou z nás.

 

Koupíte zde: https://bit.ly/KupKralovnu


„Ohlédnu se zpátky do zahrady a zaváhám opravdu je na malou chvíli, než se protáhnu mezi keři a začnu se po zdi škrábat nahoru. V místě, kde je zeď nižší, se hodně drolí. Moje nízké lakované polobotky budou samá omítka a cihlová suť, až se dostanu nahoru, ale já prostě musím

vědět, co je za ní. Když se konečně prsty zachytím za nejvyšší cihlu a přitáhnu se na vrchol, světlušky se rozletí na všechny strany a já zatajím dech. Pode mnou je město.

Tedy ne doslova, nejbližší osvětlenou budovu vidím tak tři sta možná pět set metrů od zdi, ale je tam. Žádná zamořená oblast, žádná radiace, žijí tady lidé. Bez rozmýšlení seskočím

dolů a rozběhnu se za nimi.“

Vítejte ve Spojené Evropské federaci, která vznikla po třetí světové válce. Část Země je stále neobyvatelná kvůli radiaci, část obývá chudina ve slumech, která se odmítla podřídit novým pravidlům a část je vyhrazena pro dělníky a Elitu. Elita, nejmocnější z tříd si užívá luxusu, večírků a mocenských her.

Hlavní hrdinka Star vyrůstá v dětském domově a jako všechny děti byla hned po narození odebrána rodičům. Je velmi inteligentní a díky tomu se dostane spolu se čtyřmi dalšími dívkami na gymnázium, kde ji čeká další selekce, která jí nabízí jen tři možnosti: půjde k nové rodině a bude z ní dělnická síla bez vzdělání, může taky od adoptivních rodičů docházet do učení, anebo se dostane mezi Elitu, kde se z ní v budoucnu stane jen poslušná manželka někoho dobře postaveného a vlivného. Po té poslední možnosti touží ze všeho nejmíň, protože už ve čtrnácti letech dobře ví, že by to bylo jako ve vězení. A zlatá klícka už je pro ni připravená.

Vyprávění v ich formě dává autorce příležitost, některé skutečnosti odkrývat postupně a vzhledem k tomu, že dívku vychovávali na internátě, nemá o určitých věcech (jako třeba o tom, co se děje s dětmi, které se narodí nemocné) zprvu tušení. A ano, není to „překvapivě“ nic pěkného.

Star poprvé potkáváme jako čtyřletou holčičku a sledujeme její přerod v mladou ženu se vším, co k tomu patří. Ano, občas vás bude trochu vytáčet, ale notnou část knihy je ta holka prostě puberťák a ti přesně takoví jsou. A kterou postavu si oblíbíte? Jednoznačně jejího osobní strážce Nikolaje, ten to má totiž na rozdíl od ní v hlavě docela dobře srovnaný.

Ačkoli to může podle jména vypadat, že autorka pochází z ciziny, je to Češka. Není v oboru nováčkem, Královna květin je její pátá kniha (po fantasy sérii Bílý jasmín). V literární soutěži CooBoo hledá talent se dostala mezi posledních 20 finalistů.

Na autorku jsem náhodou narazila na instagramu, kde mě zaujalo nejen to, že věří na víly, ale že o nich i píše. Zalíbila se mi i obálka a datum zahájení předprodeje jsem si poznačila do kalendáře. Nakonec jsem dostala nabídku, která se neodmítá a sice, najít v rukopisu nesrovnalosti, a tudíž si ho i přečíst jako jedna z prvních. Za to děkuji.

Mám ráda slovanskou mytologii a tak jsem byla logicky moc zvědavá, jak moc jí bude příběh protkán. Nakonec se ukázalo, že mám ve znalostech docela mezery a kniha mě příjemně překvapila. Star v sobě ukrývá duši bohyně jara (tady vám až tak nespoileruju), která se po dovršení dospělosti hlavní hrdinky probudila a s ní i její schopnosti.
„Mám pocit, že květiny kolem jsou najednou větší a natahují svoje dlouhé stonky směrem ke mně, jako by mě chtěly vtáhnout k sobě do té změti zeleně a trnů. Jejich barvy jsou náhle sytější, stonky jsou zelenější a mě v hrudi začíná pálit dobře známá bolest.“

Podaří se jí naleznout ztracené sestry a nastolit na Zemi rovnováhu?

Královna květin je postapo young adult a najdete v ní zřetelnou inspiraci těmi nejlepšími knihami žánru. Mimochodem některé zvraty mi doslova vyrazily dech, což se mi zas tak často nestává. Takže rozhodně doporučuju neočekávat jen typickou romantickou zápletku s happy endem na konci, protože kniha určitě nabízí taky spoustu akce, napětí a od druhé části knihy, taky nemalou dávku kouzel a nadpřirozena.

A proč je vydání papírové knihy na čtenářích?

Protože pokud autorka v relativně krátkém čase během předprodeje neprodá dost knih, nevyjde. Takže jestli chcete vznik tohoto literárního fantasy počinu o cca 390 stranách podpořit a brzy si ho přečíst jinde než ve čtečce, kde se zatím jedině všechny autorčiny knihy dají přečíst, máte nejvyšší čas. Předprodej totiž končí 26.8.2020 a zatím je na 18%.

A co se stane s Vaším příspěvkem, pokud předprodej skončí nezdarem? Do dvou dnů Vám jej platforma Pointy vrátí zpátky na bankovní účet.

Knihu pak koupíte zde: https://bit.ly/KupKralovnu

Redaktorka knihy Karin Novotná.

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zveřejnit odpověď