Právě vyšlo: Ve stínu magie

Editorskému duu Leoš Kyša a Boris Hokr vychází jejich třetí literární ratolest. Tentokrát se ocitneme Ve stínu magie. Těšte se na klasické kousky žánru meč a magie, ale i magii tak, jak se vám o ní zdálo v těch nejdivočejších snech – to vše v podání předních českých autorů fantastiky. A opět hrdě hlásíme, že jsme mediálním partnerem této antologie!

Antologie Ve stínu magie je (konečně) venku, vážení čtenáři.

Jakožto mediální partner vám nabídneme recenzi a samozřejmě rozhovor s editorským duem, reportáže ze křtu a další zajímavosti spojené s autory a jejich povídkami.

V knize najdete povídky těchto autorů:

Theo Addair, Roman Bureš, Oskar Fuchs, František Kotleta, Jan Kotouč, Vilém Koubek, Míla Linc, Lucie Lukačovičová, Petra Lukačovičová, Michaela Merglová, Petra Neomillnerová, Julie Nováková, Mark E. Pocha, Kristýna Sněgoňová, Petr Stančík, Zuzana Strachotová, David Šenk, Dalibor Vácha.

Potěší návrat Petry Neomillnerové do světa dospělácké fantasy, objeví se historicky první zahraniční host, ale čeká na vás i jedno smutné loučení. A také mnoho různorodých pojetí tématu magie. A že všichni výše jmenovaní umí psát (někteří dokonce ďábelsky!), tak o tom nepochybujte.

Že chcete ukázku?  Samozřejmě!

Ve stinu magie_UKAZKA

Jedna z povídek, Bez konce Romana Bureše, vyšla také v minulé Pevnosti (v té s Jokerem na obalu).

 

Dejme nyní ale slovo přímo lidem z Epochy:

Finální, třetí díl fantastických antologií, Ve stínu magie, si již razí cestu mezi čtenáře a na více než šesti stech stranách přináší povídky sedmnácti předních českých fantasy autorů a autorek, jimž zdatně sekunduje zahraniční host ze Slovenska.

Magie je bezvadná věc. Můžete si přičarovat štěstí, zdraví nebo sukubu, která vám bude po vůli. Ale taky se všechno může v jednom okamžiku zvrhnout a vy proti sobě poštvete síly, které jsou tak staré a temné, že vás mohou přivést k šílenství. Magie tvoří základ fantasy kánonu, ale tahle sbírka vám ukáže, že i tak tradiční téma vás v mnohém dokáže ještě zatraceně překvapit.

Antologie dua Hokr–Kyša si prorazily cestu k tisícům čtenářů a ukázaly jim kouzlo české fantastiky. Ve stínu magie jejich představení nové generace českých autorů završuje a vy zkrátka chcete být u toho.

 

Předáváme štafetu Martinu Fajkusovi:

… magie je už ze své podstaty spíše neutrální a obvykle záleží na uživateli a jeho úmyslech, jak se nakonec projeví. Proto také může být tak rozmanitá. Pro někoho je jejím symbolem čaroděj Gandalf, jak ho známe z obrazů Johna Howea či Alana Lee, pro jiného filmový Harry Potter mávající hůlkou, další si představuje temnou nekromantku, která pro své cíle bez jakýchkoli výčitek svědomí obětuje nevinné, či dokonce čarodějnici ve stylu Baby Jagy. (…)

Magie je navíc jednou ze základních ingrediencí fantasy jako takové. Je kořením, které žánr odlišuje od „obyčejných“ příběhů a dává mu šmrnc i jedinečnou přitažlivost. A přestože nad ní spousta lidí ohrnuje nos, někde v tom nejzaprášenějším koutku jejich duše se skrývá střípek pochybností i přání, aby byla skutečná! Bylo by přece skvělé, kdyby existovala síla schopná i z toho největšího lůzra udělat superborce, co s přehledem nakopává zadky i mnohem silnějším protivníkům. Ale jako u všeho, i tady existuje háček. Protože za všechno se musí platit. A otázkou je, jestli za takovou moc není nutné zaplatit příliš mnoho. (…)

Takže se na stránkách knihy můžete setkat s klasicky pojatými příběhy i netradičními experimenty. Navštívíte středověká království, podivuhodné říše i vzdálené světy, přičemž všude na vás budou čekat nebezpečná dobrodružství i tajemství, za jejichž odhalení se platí životem.

Z předmluvy Martina Fajkuse

 

Pokud jste se nemohli dočkat, rovnou si knihu kupte:

Odkaz na knihu: http://epocha.cz/kniha/boris-hokr-ve-stinu-magie-prvni-vydani-vazana-s-prebalem/

E-kniha: https://www.palmknihy.cz/fantasy-sci-fi/ve-stinu-magie-202026

 

INFORMACE O KNIZE

Titul: Ve stínu magie

Editoři: Boris Hokr, Leoš Kyša

Ilustrace na obálce: Satine Zillah

Formát: Vázaná s přebalem, e-book

Počet stran: 632

Doporučená cena: 565 Kč

Nakladatel: Nakladatelství Epocha

 

NEMŮŽE CHYBĚT PÁR SLOV O PŘEDCHOZÍCH ANTOLOGIÍCH EDITORSKÉHO DUA HOKR–KYŠA

VE STÍNU ŘÍŠE (2017)

I více než sedmdesát let po skončení druhé světové války tvoří Třetí říše a vše s ní spojené nedílnou součást naší historie, ale také popkultury. Dokonalí padouši, slizcí gestapáci, hororové obrazy koncentračních táborů, brutální řežby na bitevních polích od Atlantiku po Pacifik, od Evropy přes Afriku po Asii…, ale i bláznivé černé komedie nebo svérázné městské legendy.
Jen máloco kdy podnítilo tolik rozmanitých příběhů. Málokdo dokáže představovat tak dokonalé bezcharakterní zlé postavy nebo naopak terče parodie a posměchu jako nacisté. Právě proto jsme dali nacisty na hraní těm nejlepším spisovatelům a spisovatelkám domácí fantastiky napříč generacemi. Připravte se na popkulturní blitzkrieg, jaký jste ještě nezažili!

VE STÍNU APOKALYPSY (2018)

Každá civilizace věřila, že jednou přijde její konec – vrátí se bohové a všechno se rozpadne v prach. Tenhle strach zůstává i v dnešním člověku, a možná proto po celém světě patří knihy s tématem apokalypsy a života po ní už desítky let mezi nejúspěšnější. A je jasné, že tahle antologie se mezi ně zařadí, protože v ní najdete přední české autory fantastického žánru, kteří se vydali vstříc invazím mimozemšťanů, zmutovaným virům, zdrcujícím válkám či klimatickým změnám. Jan Kotouč přináší prequel ke své populární sérii o alternativních dějinách českých zemí, Dalibor Vácha vám ukáže, jak by vypadala invaze vojsk Varšavské smlouvy do USA, Petra Lukačovičová vás přenese do občanské války v Praze, Míla Linc vám představí hrůzy morové rány, Petr Stančík nabídne až detektivní historku ze světa, kde se biologická i robotická evoluce údajně ignorují, František Kotleta vás zase přesvědčí, že s invazí mimozemšťanů se dá bojovat jenom pořádnou dávkou humoru, šílenství a… Nechte se překvapit, protože to zdaleka není všechno!

A na závěr pár slov o editorech samotných:

Leoš Kyša (* 1979)

Novinář, publicista, spisovatel, místopředseda Českého klubu skeptiků Sisyfos. Autor dvoudílné úspěšné space opery Poutník k Mohamedovi (2009) a Alláhův hněv (2011), povídkové knihy Válkotvůrci (e-book, 2011) a také řady povídek uveřejněných v časopisech Ikarie a Pevnost. S manželkou Ludmilou Hamplovou napsal knihu „doporučení“ a úvah na téma Jak přežít manželství (2015). V roce 2017 se vrhl na dráhu editora a podílel se na vzniku povídkových sbírek Ve stínu Říše (2017), Ve stínu apokalypsy (2018) a Ve stínu magie (2019). A to je jen začátek…

Boris Hokr (* 1984)

Publicista, dlouhodobě se zajímající o fantastiku, zejména epickou fantasy. Redaktor a přispěvatel řady žánrových webů a časopisů (Iliteratura.cz, Host, Tvar), zástupce šéfredaktora časopisu Pevnost. V Nakladatelství Epocha se podílí na přípravě edice Pevnost, v nakladatelském domě Euromedia Group má na starosti fantastiku spojenou se značkou Laser. To vše mu ale bylo málo, proto se dal do party s bouřlivákem Leošem Kyšou, aby jako spolueditor umožnil vznik povídkových sbírek Ve stínu Říše (2017), Ve stínu apokalypsy (2018) a Ve stínu magie (2019). Kde tohle skončí…

Těště se, nová kniha Ve stínu magie je doslova nabitá magickou fantastikou a očaruje vás!

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zveřejnit odpověď