Žena se lvem na Startovači

Nakladatelství Fortna chystá pod stromeček antologii Žena se lvem, první knihu ze zamyšleného čtyřdílného souboru. A protože se jedná o crowdfunding, máte možnost si knihu pořídit s předstihem a ještě se spoustou bonusů navíc!

zena-se-lvemPokud vám Nakladatelství Fortna nic moc neříká, nedivte se – je úplně nové, ale navazuje na letitý Spolek přátel krásného slova z Hradce Králové. Žena se lvem (a pokud se zadaří, v přístích dvou letech také Žena se sovou, Žena s drakem a Žena s labutí) je jeho prvním projektem. O profilu nakladatelství a lidech, kteří si vzali antologii na bedra, se můžete více dočíst zde; a protože kromě Františky Vrbenské je jednou z hlavních hybných sil i naše redaktorka a matador fantastiky Zuzana Hloušková, nepochybujeme o tom, že se můžeme těšit na kvalitní knihy.

V čem tedy spočívá projekt Žena se lvem? Jde o realizaci přání vydat antologii ryze ženské fantastiky, do níž se zapojily české i slovenské autorky s cílem vydat reprezentativní a co nejrozmanitější výbor z díla předních dam fantastiky u nás. A protože správná antologie potřebuje nějaký klíč, tahle pracuje s motivem tarotových karet, konkrétně karty Síla, na jejímž klasickém zobrazení je hádejte co? Žena. Se lvem. Kniha bude obsahovat 13 povídek reprezentujících žánrovou pestrost literární fantastiky (fantasy, sci-fi, horor, steampunk, postapo, humor, kyberpunk, alternativní historie aj.) a zároveň pracujících s motivem zobrazení vnitřní síly svých hrdinek a hrdinů.

zena-se-lvem-autorkyKdyž už pracovat s motivy tarotu, tak pořádně. A proto ke každé povídce patří i speciální tarotová karta. Všechny čtyři svazky dají dohromady 52 povídek a 52 karet – celou výkladovou sadu. Autorem originálních ilustrací je hradecký výtvarník, mykolog, publicista a mystifikátor Jaroslav Svoboda a čtenáři ke svým kartým dostanou i návod na jejich vykládání.

A proč crowdfunding? Protože tak může každý přispět na slibný projekt přesně tolik, kolik chce – a ještě ke své knize dostat i bonus (nebo bonusy) dle libosti. Díky Startovači navíc může první svazek vyjít rychle: pokud se podaří dosáhnout cílové částky, kniha vyjde ještě letos před Vánoci, a proto jde o ideální dárek pod stromeček. Navíc platí, že čím víc peněz se vybere, tím kvalitnější vydání si Fortna může dovolit a tím sladší budou odměny. A protože se blíží ty Vánoce, na odměňování sebe sama je nejlepší čas.

Další informace a ukázky z antologie si můžete přečíst na stránce projektu, nebo si můžete poslechnout úryvek z jedné z povídek, čtený Františkou Vrbenskou.

Projekt můžete podpořit tady – máte na to ještě 22 dní. Tak jen směle do toho!

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

2 komentářů

  1. Mám doma i Hentai Tarot a ten teda fakt netrumfne nic!!! A tam je třeba Síla jako…to ani nemůžu popsat… 🙂

    Ale nicméně povídky si moc rád přečtu, takže fandím a přeji mnoho zdaru!

Zveřejnit odpověď