Pevnost 11/2023

Rok se pomalu, ale jistě, chýlí ke svému konci, dny se zkracují a noci prodlužují – čas jako dělaný pro trávení večerů ve společnosti nějakého toho knižního přítele. A vzhledem k přehršli knižní produkce, která se valí ze všech stran, není od věci mít po ruce nějakého toho průvodce, který poradí a doporučí. A kdo jiný je k tomu vhodnější než posádka Pevnosti?

Pevnost 10/2023: Říjen přeje hororu

Konec roku se nezadržitelně blíží, a v souvislosti s tím není od věci se pomalu poohlížet po nějakých těch dárcích a začít sepisovat seznam případných knižních kandidátů. Co si ale z té přehršle knih, které knihkupectví nabízí, vybrat? Inu, od toho je tady pevnostní posádka, která má v rukávu hned několik tipů!

Pevnost 07/2023: Až se zima zeptá…

Léto pomalu dává sbohem a dny se zkracují, což znamená, že pomalu, ale jistě nastává období jako dělané pro nějaké večerní čtení. A tudíž je ten správný čas udělat si knižní zásoby. Jo jo, možná máte na nočním stolu komínek „přečtu jako další“, ale to nebrání tomu, aby si člověk udělal zásoby. Jen tak pro jistotu. Ale co vybrat? Inu, od toho je tady pevnostní posádka, která přináší pestrou nabídku, z níž si určitě každý vybere to své.

Pevnost 07/2023: Ne až tak okurková sezóna

Společně s obdobím dovolených a letních prázdnin začíná i takzvaná okurková sezóna, avšak zdá se, že červenec je výjimka potvrzující pravidlo. Alespoň podle poslední Pevnosti to tak vypadá. Redaktoři připravili pěkně výživnou a bohatou nabídku, v níž si stoprocentně každý najde něco, čím se během parních letních dnů a večerů zabavit.

Pevnost 06/2023: Komiksový červen

Zdá se, že měsíc červen přeje především komiksům, a to v jakékoli podobě. Nicméně pokud nejste úplně komiksoví nadšenci, netruchlete, protože pevnostní posádka připravila pestrou nabídku, v níž si každý zaručeně najde to své.

Pevnost 04/2023: Duben ve znamení české fantastiky

Ano, ano zdá se, že měsíc duben přeje především české tvorbě. Nicméně to není to jediné, co na Vás v nové Pevnosti čeká. Tak jako obvykle se můžete těšit na zajímavé články o filmové nadílce, kterou si můžete dopřát ať v kině nebo doma na gauči. Samozřejmě ani nadšenci deskových a počítačových her nepřijdou zkrátka. Komiksová část je sice tento měsíc o něco tenčí, ale kvantitu vynahrazuje kvalita! Pokud mi nevěříte, přesvědčte se sami.

Pevnost 03/2023: Březen přeje hororům

Zdá se, že březen přeje především hororovým příběhům ve všech možných podobách. Na své si tudíž v březnové Pevnosti přijdou především milovníci děsu, avšak nebojte se, že by ostatní okrouhali. Pevnostní posádka totiž myslí na všechny, takže fantazáci a scifisti si také najdou něco, co bude ladit jejich vkusu.

Pevnost 02/2023: Strašidelný únor

Z únorové nabídky Pevnosti se zdá, že tento měsíc přeje především hororovým a děsivým příběhům. Ovšem nejen strachem je člověk živ a pevnostní redaktoři jsou si toho velmi dobře vědomi, proto přibalili kupu dalších zajímavých tipů od zajímavých románů přes komiksové pecky až po několik herních doporučení.

Pevnost 12/2022

S prosincem je tady poslední číslo Pevnosti roku 2022, a tak jako obvykle přináší řadu zajímavých článků a recenzí, které vám určitě dají inspiraci, čím obdarovat nejen vaše blízké, ale i sami sebe. Však proč si neudělat nějakou tu radost a nedopřát si něco hezkého, čím si můžete zpříjemnit vánoční čas?

1 2 3 6