Pevnost 08/2021: Komiksový srpen

Podobně jako v červenci, tak i teď v srpnu vydavatelé nezahálí a připravili kupu zajímavých kousků, které by neměly ujít vaší pozornosti. A proč nevyužít těch několik posledních prázdninových dní k četbě knih a komiksů nebo třeba hraním nějakých těch her, ať už deskových nebo počítačových?

Komiksy v kině, komiksy na papíře

Titulní obálku srpnové Pevnosti sice obsadila krasavice Františka Kotlety, ale my začneme hlavním tématem srpnového čísla, jímž je Sebevražedný oddíl, k němuž svou pozornost upnula Kateřina Stupková. Od téhle redaktorky se mimo jiné dozvíte něco o tom, jak se komiksová partička v průběhu let dávala dohromady, kdo byl do téhle skupiny záporáků pozvaný atd. Prostě samé zajímavé věci! A k tomu samozřejmě nechybí pozvánka na filmový reboot Sebevražedného oddílu. Ano, reboot, takže se začne pěkně nanovo.

Vedle Sebevražedného oddílu vtrhla do kina také dlouho očekávaná, a hlavně odkládaná Black Widow, o které se rozepsal Jiří Pavlovský. Dříve než se tematicky přesuneme do komiksové rubriky, zdržíme se ještě chvilku u filmů, kterými můžete zabít nudu. Společně s Chrisem Prattem můžete likvidovat nějaké ty vesmírné emzáky ve Válce zítřka (Jiří Pavlovský). Fanoušky Disneyho by mohla potěšit třeba Cruella s Emmou Stone a Emmou Thompson (Kateřina Stupková). A pokud vám originy padouchů z Disneyho kolekce nevoní, tak můžete sáhnout po animáku Luca (Kateřina Stupková). Jestli vám ale ze jmenovaného stále nic nesedí a raději byste chtěli něco drsnějšího, pak se koukněte na článek Jakuba Merce o hororové trilogii od Netflixu Ulice strachu. Případně můžete sáhnout po Očistě navždy.

A teď už konečně ke komiksům!

V téhle rubrice se můžete těšit na Haruhi Suzumija, s níž vás seznámí Alexandra Petáková. Jestli ujíždíte na artušovské legendě, pak by vaší pozornosti neměla ujít recenze Borise Hokra na komiks Král, jenž byl a bude 1 – Artuš. V srpnovém čísle se narazíte také na komiksového velikána Alejandra Jodorowskyho a jeho druhý díl Rytířů z Heliopole, který si vzal na starosti Martin Fajkus. A nakonec je tady Doomboy (Tereza Drahoňovská) a Zvrácená (Michal Tesáček).

 

Srpnová nadílka knih a rozhovorů

Komiksové téma se objevuje i v knižní části Pevnosti. Pro tentokrát je tady kousek soustředící se na celý ansámbl Avengers s podtitulem Kdo by nechtěl vládnout světu? od Dana Abnetta, který zhodnotil Boris Hokr. Mimoto se tento člen pevnostní posádky podíval také na román Pária (Dan Abnett). A aby toho neměl Boris náhodou málo, tak společně s Martinem Fajkusem vyzpovídal Tada Williamse ohledně nového pokračování Koruny z čarodřeva.

A když už jsme u těch rozhovorů… Jiří Popiolek poklábosil s Františkem Kotletou o pokračování cyberpunkového Undegroundu s názvem Revoluce. Krom rozhovoru se ale můžete těšit i na článek o tom, jak se to vlastně má cyberpunkem v naší malé kotlině. A do třetice je tady ještě potlach Martina Bečváře s Jindřichem Rohlíkem o psaní, nápadech a čtvrtém dílu z cyklu Brány Skeldalu.

Nebojte! Srpen není jen o komiksech a rozhovorech. Tak například Monika Dvořáková upozorňuje na nové vydání těžko sehnatelného prvního dílu Husitské trilogie s názvem Narrenturm od Andrzeje Sapkowskiho. Fanoušci Harryho Pottera by si mohli přijít na své u Syna nekonečna (Adam Silvera), alespoň to tedy tvrdí Michaela Merglová.

Scifisti se zase mohou těšit na Josefa Horkého a jeho zhodnocení rovnou dvou literárních kousků ze světa Star Wars – Pokrevní Linie (Claudie Gray) a Světlo rytířů Jedi (Charles Soule). Oba sice navazují na příběhy George Lucase, ale každý je zcela o něčem jiném. Hororoví nadšenci by se měli juknout na Pacienta Jaspera Dewitta, kterého pro vás rozebral Wojta Běhounek. Dále je tady ještě Martin Fajkus s Kletbou krkavců, druhým dílem cyklu Sedm kenningů (Kevin Hearne).

Nejdřív hraní a pak frr na výlet do historie

V srpnové videoherní sekci se můžete těšit na akční RPG z budoucnosti s názvem Scarlet Nexus. Do ranku akčního RPG patří také DC Superhero Girls: Teen Power, která cílí hlavně na dospívající děvčata. Dále je tady ještě remake japonského RPG Final Fantasy VII. Remake Intergrade, a pokud potřebujete upustit trochu páry, pak se určitě podívejte na bojovku Guilty Gear Strive.

Společně s Jakubem Zahradníkem můžete vyrazit do světa deskových her. Jako první je tady návštěva vesmíru v Bossin Space, kde se snažíte zlikvidovat nějaký ty ufouny. Dřímá ve vás duše obchodníka, který by nejraději všechny sedřel z kůže? Ano? V tom případě by se vám mohlo líbit Mercado. A ještě tady máme něco pro automobilové nadšence! V Kanban Ev bude pracovat, pracovat a pracovat, školit, školit… vlastně budete makat a cestovat po všech odděleních automobilové výroby, abyste tohoto elektro mazlíka mohli vypustit z výrobní linky do světa.

A kam v srpnu na výlet? Inu, s Františkou Vrbenskou můžete vyrazit na hyjtu k bláznivému lidovému filozofovi, bláznovi, podfukáři atd., Nasreddinovi Hodžovi. Tomáš Bandžuch zase přichystal výlet za knězem Josefem Plojharem, jenž se po druhé světové válce vrhnul na politiku a stal se ministrem zdravotnictví, i když o tom věděl velké kulové.

Samozřejmě nemůžeme zapomenout na povídky obsažené v srpnovém čísle. Tentokrát přispěl Josef Horký se svou sci-fi povídkou Smrt číslo čtyři a Miroslav Pech s fantasy příběhem Jak hovořit s draky.

Co je přibalené k Pevnosti Plus? Tentokrát se můžete těšit na paranormální detektivku Maurizia de Giovanniho!

Jako obvykle najdete v nové Pevnosti kupu zajímavých tipů, čím si ukrátit svůj volný čas, takže neváhejte a skočte do trafiky!

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zveřejnit odpověď