Pevnost 11/2021: Nejen Hrou na oliheň je fantastika živa

Zdá se, že už nastal čas rozhlédnout se po knihkupectvích a udělat si seznam všeho, co člověk nutně, ale opravdu nutně, potřebuje do své soukromé knihovny. Jednomu by se z toho množství knižní produkce zatočila hlava, a proto je tady listopadové číslo Pevnosti, které poradí a doporučí, do čeho stojí za to investovat své těžce vydělané penízky.

Hra na oliheň kam se podíváš

Jedním z velkých téma listopadové Pevnosti je seriálové zpracování knižní klasiky Isaca Asimova Nadace. Tuhle záležitost si vzalo na starost duo Boris Hokr-Daniel Storch, které vám prozradí to nejdůležitější, co potřebujete vědět, a navíc vám krom informací o seriálu poskytne i zasvěcený pohled na samotnou literární předlohu.

Společně s Jirkou Pavlovským se můžete rozloučit s posledním Bondem s tváří Daniela Craiga v nové bondovce Není čas zemřít. Krom toho Jirka věnoval svůj čas i Zelenému rytíři, jehož příběh se nese v stylu meče a magie. Vendula Kreplová upozorňuje na animák Justice society: World War II.

Říkali jste si, že by bylo super, kdyby komiksovky měly trochu temnější nádech? Tak v tom případě by vás mohli zaujmout Eternals se spektakulárním hereckým obsazení, které vám představí Karel Ryška. Mimoto si Karel vzal na starost i akční záležitost s názvem Kate. A pokud hledáte něco hororového, tak je tady Jakub Merc s filmem Máš někoho doma.

Netflixovská Hra na oliheň je fenomén, který samozřejmě nemůže v novém čísle Pevnosti chybět.

Po čem koukat v knihkupectví?

V listopadovém čísle na vás čeká několik tipů z české fantastiky. Můžete se těšit na recenzi Františky Antalové, která vám představí román Kristýny Sněgoňové s názvem Země v troskách (pokračování román Města v oblacích). V tomhle článku si připomenete to nejdůležitější z prvního dílu, abyste byli trochu v obraze, než se vrhnete na tuhle novinku. Jiří Popiolek se rozepsal o románu Ondřeje Neffa ze série Arkadský cyklus s názvem Ultimus. Do vod české fantastiky zabrouzdal i Martin Bečvář, který představuje trpasličí detektivku Hřbitov trpaslíků od Petra Bočka. Martin dál věnoval svou pozornost sci-fi detektivnímu příběhu Do smrti daleko (Michal Březina). Českou fantastiku dále reprezentuje Zákon Azylu Lucie Lukačovicové, a nechybí ani rozhovor s autorkou.

Jiří Popiolek láká na povídkovou sbírku To nejlepší ze Silverberga, kterou sestavil sám autor, a která vám nabídne vhled do rozmanité tvorby tohoto spisovatele. Jan Nohovec upozorňuje na kousek z žánru weird fiction s názvem Tráva (Anya Martin)). Kateřina Stupková se zase soustředila na Železného vlka od Siri Pettersonové, jehož děj se odehrává ve světě autorčiny trilogie Havraní kruhy. S Katkou si taky můžete skočit na návštěvu do Sirotčince slečny Peregrinové (Ramson Riggs). A do třetice všeho dobrého se s touto redaktorkou můžete seznámit s tetralogií Jiskra v popelu a především jejím posledním dílem Nebe po bouři (Sabaa Tahirová).

Alexandra Petáková vás zase vezme na vesmírnou cestu za Spasitelem (Andy Weir). Nadšenci pro space operu se mnou těšit na Motory boha od Jacka McDevitta, kterou zhodnotil Jakub Merc. Dále se můžete těšit i na Jakubovu recenzi hororové záležitosti Dům na tekutých píscích od Carltona Mellicka III.

Troška obrázků, troška her a troška historie

Na milovníky komiksů čeká v nové Pevnosti článek Jakuba Zahradníka o fantasy variaci na píseň o Nibeluzích s názvem Siegfried. Sám velký vládce Pevnosti Martin Fajkus se vrhnul na rozsáhlou bichli Witchblade Kompendium 4 vyprávějící o boji policistky Sáry Perriniové nejen s klasickými gangstery, ale také s démonickými silami. A do třetice je tady Tereza Čechová, která se soustředí na komiks Spy x Family. A pokud je vám to málo, pak vás možná potěší příloha, jíž jsou tento měsíc Strážci galaxie – Kosmičtí Avengers.

Videoherní nadšenci se dozví něco o střílečce Deathloop, šestém dílu Far Cry, adventuře Life is Strange s podtitulem True Colors a Lost Judgment. Pokud dáváte přednost společenským hrám, tak zavítejte do deskoherní sekce, kde na vás čeká dobrodružný kousek Ztracený ostrov, který v sobě nezapře nádechem Indiana Jonese, karetní záležitost Kabo a na konce je tady ještě válečný Blitzkrieg.

V historické okénku se od Františky Vrbenské dozvíte něco málo o Díkuvzdání a Tomáš Bandžuch má připravený článek o nepovedeném státním převratu kolaborantů v době druhé světové války.

Pevnost je opět nabitá skvělými tipy na vše, co souvisí s fantastikou, tak si ji nenechte ujít.

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zveřejnit odpověď