5th Element

Drsný taxikář a krásná mimozemšťanka zachraňují Vesmír ze spárů absolutního zla a v souboji o čas se snaží získat 4 elementy. Bruce Willis, Milla Jovovichová a Gary Oldman ve výpravné sci-fi Luca Bessona.

LEELOOKaždých pět tisíc let se otevírá brána mezi dimenzemi. V naší dimenzi jsou základními elementy – oheň, voda, vzduch a země, tyto elementy jsou, jakoby vtisknuty do magických kvádříků :-). V jiných dimenzích však tyto elementy nejsou, ale nachází se tam jakási anti-energie, neboli temnota a zlo. Tato temnota trpělivě čeká na prahu vesmíru na příležitost k zničení našeho vesmíru.

Každých pět tisíc let má tu možnost, pokud se ovšem nepoužijí již zmíněné elementy spolu s tajúplným pátým, což je dokonalá bytost. Píše se rok 2214 a hrozba se blíží. Je potřeba použít elementy, ty mají společně s pátým elementem Mondošivané, přátelská mimozemská raPolicie před námi, OPSSS!sa, která je dopravuje na Zemi. Jenže Mondošivané jsou napadeni válečnou rasou Mangalorů. Ti byli najati Zorgem, pravou rukou ďáblovou, aby pro něj získaly elementy a páty zničili, to se také podoří, skoro. Bedna, kde se měli ukrývat elementy byla prázdná a proto došlo mezi Zorgem a bojovníky ke konfrontaci názorů o odměně. Mangalořané jsou připraveni se pomstít. Mezitím je páty element Korben Dallas a jeho přáteléznovu oživen, to jen díky vyspělé medicíně, která znovustvořila bájnou bytost, Leeloo. Leeloo uteče z vojenské laboratoře a střemhlavým skokem do ulic velkoměsta skončí uvnitř taxíku. A začíná koloběh událostí, kdy musí Korben Dallas (taxikář a exvelitel bojové jednotky) ochránit Leeloo, získat 4 elementy a zastavit blížící se zlo.

Režisér LucLeeloo to někdy nemá lehké Besson (La Femme Nikita, The Big Blue, Leon) natočil opravdu geniální film, kterému vévodí výborné herecké obsazení i výkony herců. Pátý element je zábavný a akční sci-fi, která ukazuje možný pohled na budoucnost, kdy veškerá doprava bude probíhat několikset metrů nad zemí, protože u země je neproniknutelná smogová mlha. Na matičce Zemi to rozhodně nevypadá, jak v ráji, o tom nás přesvědčí třeba scéna na letišti, kde je v pozadí ohromná skládka odpadu 🙂

Co říci na závěr? Jedná se bezesporu o výborný akční film s výborným hudebním doprovodem, o který se postaral Eric Serra, promyšleným a zábavným dějem a hvězdným obsazením. Hlavního hrdinu, taxikáře a bývalého armádního specialistu Korbena Dallase výborně ztvárnil Bruce Willis. Nejdokonalejší bytost a pátý element, Lee-Loo, skvěle zahrála Milla Jovovich, známá to herečka, modelka a zpěvačka. Role protivníka Zorga se ujal Gary Oldman. Pokud jste pátý element neviděli, tak si ho určitě pujčte, buď ho budete milovat nebo nesnášet anebo alespoň uvidíte nejdražší neamerický film!

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Žádné komentáře

 1. super film
  Pátý element patří mezi mé nejoblíbenější filmy. A není se čemu divit. Výborní herci, svižný děj, skvělá hudba, triky, kulisy, atmosféra. No comment. Deset bodů z deseti je jediné možné hodnocení.

 2. Bruce a Mila
  Corben v podani Bruce Willise je naprosto excelentni a to co dokazal obdivuji vzdy, kdyz si ten film pustim :o) Milu jsem prakticky v tom filmu videl poprve – co je paradox – byl jsem se na to podivat jen proto, ze Mila se narodila uplne ve stejny den jako ja – jsme stejne stari :o))) No a nakonec z toho je muj nejoblibenejsi film – s hodnocenim 10/10 souhlasim bez namitek…

 3. Ta čeština
  Tedy taková koncentrace překlepů a hrubek se hned tak nevidí – nestálo by za to si po sobě občas něco přečíst? Rozhodně před zveřejněním téhle ostudy…

 4. Nápadité,nesmrdí to tolik Holywoodem.Moc fajn.10/10.

 5. Re: Ta čeština
  pravdu diz priteli, pisu strasne… a kdybys videl jak vypadam… no hruza

 6. Pátý Element jsem viděl celkem 58x 🙂 A to kvůli skvělé atmosféře, nápadu, hereckému obsazení, má prostě své kouzlo, které vás donutí se ně něj dívat znovu a znovu (a nejen kvůli Mille :-D).

 7. slusný film , mija je dobrá kost a bruce můj oblíbený herec 9/10

Zveřejnit odpověď