Mumie se vrací

Je stejně dobrá, jako byla? Lepší?

 

Většina  tzv. „druhých dílů“  vzniká především rozšířením dílu prvního. Přidá se pár nových skutečností, ty se poté zakomponují do dílu prvního, a tradá, vzniká nový film, těžící především z prvního dílu. Výjimkou není ani snímek Mumie se vrací. Vlastně zcela vystihuje průběh děje, protože oblíbená „Mumča“ Imothep se opravdu vrátí.

            Film začíná v Egyptě před 3000 lety. Král Škorpión se svou armádou útočí na město. Bohužel prohraje, a musí odtáhnout i se svou armádou do pouště. Sám a na pokraji vysílení se upíše bohu Anubisovi. Anubis vyslyší jeho prosby a uprostřed pouště díky němu najednou vznikne oáza Am šer. Od Anubise  dostane Král Škorpión armádu nemrtvých bojovníků. S jejich pomocí dobude část Egypta, ale Anubis si povolá jeho duši k sobě. Zůstane po něm pouze jeho náramek, a příběh konečně může začít.

            Rick O´Connel (ano, je to ten okouzlující chlapík s puškou vždy připravenou), archeoložka Evelyn O´Connelová (ano, vzala si toho okouzlujícího chlapíka) a jejich syn Alex O´Connel jsou v chrámu, kam je zavedl Evelynin sen. Rodiče pátrají po něčem závratném, zatímco jejich devítiletý synek zdokonaluje pasti na myši. Zatímco Rick používá své metody přístupu do hrobky ( páčidlo + svaly ) a Evelyn  luští hieroglyfy, vřítí se do chrámu nad nimi tři zlodějíčkové. Ti se pokusí ukrást to, co Rick a Evy tak pracně hledají-náramek Krále Škorpióna. – Pokud si ho někdo nasadí, náramek ho dovede do pyramidy Am Šer, kde následně probudí Krále Škorpióna. Jestli někdo porazí toto monstrum, může poté velet jeho psím vojákům. A třeba i podrobit si svět.)  – Po nevydařeném pokuse, přijíždí tito tři na vykopávky do Hamunaptry, kde se někdo snaží najít a opět oživit kněze Imothepa. Tím někým je ředitel Britského národního muzea a půvabná Meela, velmi podobná Ank-su-Namon, Imothepovy milenky.

Příběh se přesouvá do Londýna, kam přijíždí spokojená O´Connelovic rodinka. V jejich domě na ně čeká překvapení v podobě červeně oděných přisluhovačů Meely. Mezitím je z mrtvých povolán Imothep, který má za úkol porazit Krále Štíra. K tomu potřebuje onen náramek. Bohužel, ten se nalézá na ruce devítiletého Alexe O´Connela. Imothep ho unese a donutí , aby ho dovedl do oázy Am Šer, kde bude za sedm dní od nasazení náramku probuzen Král Štír. Začíná závod s časem………           

 K vytvoření tohoto filmu se autoři rozhodli použít podobnost prvního dílu. A dokonce to dávají divákovi plně najevo. Například něco jako: „ Já vím. Mumie chce ovládnout svět, a já jí v tom mám zase zabránit.“ . Nebo:(směrem k mumii) „Před devíti lety jsi vypadala víc mile“. A takto se některé dialogy vlečou celým filmem.

Taky ztvárnění příběhu je podobné, jako u dílu prvního. Jenom je mírně obměněné. Třeba místo letadla je tu vzducholoď. Imothep zopakuje svůj oblíbený kousek se zobrazením tváře, avšak ne v písku, ale ve vodě, která se žene proti našim hrdinům ve stylu vlny tsunami.

Opět je zde zopakován oblíbený vtip s padající knihovnou a lá domino, ale ta je zaměněna za staré sloupy v chrámu. Vůbec celé první dvě třetiny filmu jsou založeny na humoru. Objevují se také malé zákeřné a velice legrační příšerky, pigmejové, které „bydlí“ poblíž Am Šer.

Poslední třetina filmu je založena na akčnějším žánru. Po chvíli však akčnost omrzí na tolik, že už pomalu usínáte v řevu mečů, narážejících na sebe, a různých skřeků, které vyluzují psí vojáci.

            Celkově vzato, vznikl o trochu méně povedený bratříček Mumie..

Pokud se chcete podívat na domovskou stránku Mumie, naleznete ji zde.

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Žádné komentáře

 1. Zadny text nebyl uveden – asi nekdo zmackl tlacitko Odeslat drive, nez neco napsal – to se stava…

 2. fakt dost dobrej film- stejně dobrej, jako i ten předchozí- u 2 sem se lámala smíchy, ale i strašně lekala- ffd (fakt dost dobrý)

 3. Komentář
  Mě se líbila jednička, byla super.Dvojka předčila moje očekávání…tzn. byla horší než jednička, ale taky dobrá… Měla jsem z ní celkem radost, protože podle mého názoru, to byl na “dvojku” (dvojky bejvej blbosti) deocela slušnej film…Tohle je můj názor.

 4. Komentář
  Mě se líbila jednička, byla super.Dvojka předčila moje očekávání…tzn. byla horší než jednička, ale taky dobrá… Měla jsem z ní celkem radost, protože podle mého názoru, to byl na “dvojku” (dvojky bejvej blbosti) deocela slušnej film…Tohle je můj názor.

 5. Mummy
  Mně se také víc líbila 1. 2 mi totiž připadala dost přeplácaná. Ale dívat se na to dalo :)) .

 6. Dvojka se mi líbila stejně jako jednička. trhal sem se u toho smíchy,ale už je to v pohodě,už sem sešitej

 7. Je to jako jízda na tobogánu. Stále se něco děje a dvě hodiny rychle uběhnou. Samozřejmě při sledování musíte vypnout mozek a prostě se jenom bavit. Nic pro intouše.

 8. =@)
  Tenhle film je bezvadnej,jsou tam prvky komedie a i něco z historie.A naopak se mi dvojka líbila víc než jednička.Na takový filmy je radost se koukat.=@)

Zveřejnit odpověď