Démonský komorník Sebastian slouží a zabíjí

Pekelný milovník koček Sebastian se upsal dědičce sídla bažící po pomstě a jako každý dokonalý sluha, i on umí připravit lahodný čaj a zabít na požádání. Vše navíc ve stylovém provedení.

black butler

Démoni a další nelidští hrdinové jsou teď zkrátka v kurzu. O to více, mají-li vztah s člověkem. Je jedno zda milostný či podložený smlouvou. Prvního Sebastianova zabití z tužky Yana Tobosoa se čtenáři mangy dočkali roku 2006 v japonském magazínu Monthly GFantasy a nedlouho poté dorazilo na trh anime. Po něm přichází celovečerní snímek Black Butler (2014), jehož režie se ujali Kentarô Ohtani a Kei’ichi Sato, autor Nany (2005). Oproti předloze, jež je zasazena do Anglie konce 19. století, se děj odehrává v moderním světě, avšak silné tradice a společenské zvyky, jež dodaly nádech přitažlivosti, přetrvaly.

Vyzáblého pekelného služebníka Sebastiana Michaelise, který si získal nemalou oblibu pro svou povahu a úsporné vystupování, se ujal Hiro Mizushima, v jehož podání je dokonale věrný své předloze. K ruce nebo spíše na opatrování v domě dostal mladou služebnou Maid Rin s jednou tváří pro domácnost a druhou mimo ni. Její nabírané šaty a gesta nejlépe dokládají anime stylizaci celého filmu. Sebastianův pán Ciel Phantomhive získal pro filmovou adaptaci ženské pohlaví a jméno Kiyohara Phantom. Zahrála si ji Ayame Gôriki. Chemie mezi ní a Mizushimem funguje bezchybně a před kamerou se skvěle doplňují.

Black Butler 2

Významnou částí scénáře jsou do detailu promyšlené dialogy, v nichž nepadne jediné slovo vedle. Navzdory jim tu nejsou vysvětlovací pasáže u nichž je možno se nudit. Naopak. Scény jsou přirozené a lze jim uvěřit vše, co nabízí.

K politice se pojí nepřátelé a ani zde o ně není nouze. Záporné charaktery jsou zahrány sami o sobě dobře a nelze jim nic vytknout. Arihitoa Genpoa a další věrně vystižené postavy. Původní zůstaly také některé prvky mangy, jichž si všimnou především předlohy znalí fanoušci.

Klidné i napínavé scény střídají bojové sekvence se zpomalovanými záběry, jež daly choreografii patřičně vyniknout. Kulisy jednotlivých scén skvěle doplňují výstupy herců a zalahodí nejendomu oku, podobně jako kostýmy. Jedná se o noblesní podívanou, které k dokonalosti chyběla snad jen trocha dospělosti. Snímek je určen spíše mladším divákům, avšak nepohrdnou jím ani ti starší.

Hodnocení: 80 %

žánr: démonské krimi

fakta: Japonsko 2014 / 120 min.

Black Butler (Kuroshitsuji)

Distributor a foto: Warner Bros. Pictures Japan

trailer: http://www.youtube.com/watch?…

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

1 komentář

  1. Proč je to označené jako DVD, když to u nás na DVD sotva seženete?

Zveřejnit odpověď