Divákův průvodce televizí (2. – 15. 7.)

Po dohodě s představiteli televizních programů bude následujících čtrnáct dní pro filmovou fantastiku slabších, aby návštěvníci chotěbořského Festivalu Fantazie nepřišli o nějaký ten žánrový klenot. Není čeho se bát, zajímavých nežánrových kusů je víc než dost, rozhodně bude na co se dívat.

Souboj Titánů

Fantastická galaxie:

2. 7. Nova Cinema 18:00 – Srdcová sedma

Může jediný zlomek vteřiny změnit celý lidský život? Helen (Gwyneth Paltrow) spěchá na metro a my můžeme sledovat její život ve dvou alternativních realitách, jejichž počátek je v této situaci – v první stihla do vagónu nastoupit, v té druhé se jí zavřely dveře před nosem.

2. 7. Barrandov 23:25 – Řidič a fantom

Georges pracuje jako řidič Philippa Brunneau – Tessiera, arogantního finančního magnáta. Když jednou vyhraje milión v loterii, podá výpověď, jenomže na jeho zaměstnavatele je uskutečněn atentát, který odskáče i Georges. Oba však zůstávají na světě v podobě duchů.

3. 7. Nova 12:00 – Což takhle dát si špenát

Přístroj, který bohatým paničkám navrací mládí, má jedinou vadu – během procesu se nesmí jíst špenát. Další z geniálních českých komedií, tentokrát v režii Václava Vorlíčka.

6. 7. Nova 15:15 – Duch

Patrick Swayze nezemřel, zůstal na svatě jako duch, který musí své drahé Demi Moore dokázat sílu svojí lásky.

6. 7. Prima 15:40 – Souboj titánů

Nestárnoucí klasika, aneb kdo neviděl, nechť svou chybu napraví! Řecká báje o Perseovi, krásná hudba, trikové kombinace herců a plastelínových panáků a atmosféra, o které se loňskému remakeu může maximálně tak zdát.

7. 7 Nova 22:45 – Útěk z L. A.

Überbéčko z postapokalyp­tického Los Angeles, ostrova odděleného od pevniny zemětřesením, místa, kde vládne anarchie, násilí a Kurt Russell s páskou přes oko. To vše v režii Johna Carpentera.

9. 7. ČT 1 22:20 – Muž proti muži

Film s Piercem Brosnanem a Liamem Neesonem se tváří jako western, ale nenechte se zmást. Mysteriózní prvky smrdí pečlivě skrytou fantazárnou. A když nic jiného, fantastičtí jsou oba hlavní představitelé, v rolích znesvářených bratrů, jdoucích si vzájemně po krku.

10. 7. Nova 16:10 – Kid

Bruce Willis je bohatý, pohledný a úspěšný. Je však v životě spokojený? Odpověď pozná, když narazí na malého tlustého chlapce, kterým není nikdo jiný, než on sám. Jak obstojí před svými dětskými sny?

10. 7. ČT 2 21:25 – Krajina stínů

Možná se budete divit, proč je tento snímek v této kategorii, když neobsahuje žádný fantastický prvek. Vypráví však příběh lásky mezi C. S. Lewisem, autorem Letopisů Narnie a Kosmické trilogie, a básnířkou Joy Greshamovou.

14. 7. ČT 1 20:00 – Návštěvníci

Jean Reno a Christian Clavier se v legendární francouzské komedii podívají do budoucnosti, kde poznají osudy svých rodů.

Hvězdný prach nežánrového prostoru:

2.7. Prima 11:55 – Jak na věc

Will (Hugh Grant) je typický playboy – bohatý, pohledný,bezsta­rostný. Brzy se však seznámí s Marcusem, potrhlým klukem, který nadobro změní jeho pohled na život.

2. 7. Nova 14:05 – Hrdina proti své vůli

Bernie La Plant (Dustin Hoffman) je na mizině. Jednou se mu omylem podaří zachránit cestující z havarovaného letadla, díky své plachosti však z místa činu unikne. O svůj hrdinský čin se chce přihlásit, když je na nalezení jeho maličkosti vypsána odměna, jenomže jde pozdě – předběhl jej John Bubber (Andy Garcia), jemuž Bernie záchrannou akci vylíčil.

2. 7. Nova Cinema 15:40 – Co žere Gilberta Grapea

Jedinou náplní života Gilberta Grapea (Johnny Depp) je pečování o svého postiženého bratra (Leonardo DiCaprio), což je někdy pěkně otravné. Najde si čas na vlastní život?

2. 7. Nova 20:00 – Divoké vlny

Hlavním hrdinou animovaného snímku je tučňák skalní Cody, který se chce stát známým surfařem.

2. 7. Prima 20:00 – Titanic

Leonardo DiCaprio ovládá sobotní obrazovku, je totiž pánem světa. Titanic z vás vyždíme emoce, pokud nejste jen bezcitným kusem ledu.

3. 7. ČT 1 14:30 – Rozmarné léto

Poetická komedie Jiřího Menzela s Rudolfem Hrušinským v hlavní roli. Jak se změní ospalá maloměstská idyla příjezdem potulného komedianta Arnoštka a jeho asistentky Anny?

3. 7. Nova Cinema 14:35 – Miss Potter

Beatrix Potterová, autorka knih pro děti, žila na svou dobu neobyčejným životem. V dobách, kdy se její souputnice nesnažily o víc, než se dobře vdát, se rozhodla stát na vlastních nohou.

3. 7. ČT 2 21:30 – Rošťák Beaumarchais

Pierre-Augustin Caron de Beaumarchais byl vynikajícím spisovatelem, autorem Barbier ze Sevilly nebo Kouzelné flétny. Jeho život byl bojem proti parlamentu, zpříjemňovaným milostnými aférami.

3. 7. Nova 21:50 – Statečné srdce

S životopisnými filmy se nám roztrhl pytel. Toto je William Wallace (Mel Gibson), bojovník za nezávislost Skotska. „Svoobooduu!“

5. 7. ČT 1 16:05 – Tetovaný

Louis de Funés poprvé. V Tetovaném hraje sběratele umění, který stojí o kus kůže legionáře Lergaina (Jean Gabin), potetované slavným Modigilianim.

5. 7. Nova Cinema 20:00 – Pokojný bojovník

Biografické sportovní drama s vynikajícím Nickem Noltem. Dan Millman je vynikající sportovec, toužící po olympiádě. Žije však divokým životem a těžký úraz změní jeho život. Teprve setkání se zvláštním cizincem mu dodá odvahu bojovat sám se sebou.

6. 7. ČT 1 16:50 – Jeden hot a druhý čehý

Louis de Funés podruhé, tentokrát s Annie Girardotovou ve filmu o dvou tvrdohlavých manželích.

6. 7. Nova Cinema 22:25 – Ragtime

Film Miloše Formana podle legendární knihy E. L. Doctorowa. Svět se na počátku 20. století mění a společnost s ním. Milionářský vrah, rozvod se ženou a černošský pianista, který chce vzít zákon do vlastních rukou.

8. 7. Nova 21:50 – Tajemná řeka

Skvěle obsazený film Clinta Eastwooda se Seanem Pennem, Kevinem Baconem a Timem Robbinsem v hlavních rolích vypráví příběh o třech přátelích, jejichž životy se změní poté, co je zavražděna dcera jednoho z nich.

8. 7. Prima 23:05 – Cesta za vítězstvím

Skutečný příběh o tom, jak jeden basketbalový trenér v roce 1966 zabránil zániku svého týmu tím, že nabral laciné hráče – černochy.

9. 7. Prima 20:00 – Auta

Blesk McQueen omylem zatoulá do Kardanové lhoty, kde se naučí, že důležitější než cíl je cesta.

9. 7. ČT 2 21:10 – Slepičí úlet

Rocky, Ginger a jejich opeření přátelé a družky odmítají frustrující osud „velkoproducentů“ vajec, proto se rozhodnou utéct.

10. 7 Nova 12:05 – Smrt krásných srnců

Nezapomenutelný film podle povídek Oty Pavla o osudech židovsko – české rodiny v předválečné době zrežíroval Karel Kachyňa.

11. 7 ČT 2 22:00 – Nezvaný host

Walter, konzervativní stárnoucí učitel, se seznámí s mladým syřanem Tarekem, který jej ponouká ke hře na djembe. Walter tak na stará kolena objevuje netušené rozměry vlastní osobnosti.

12. 7. Nova Cinema 20:00 – Spálené vzpomínky

Náhle ovdovělá Halle Barry se snaží se svou ztrátou vypořádat za pomoci Benicia Del Tora, někdejšího kamaráda svého muže a právníka závislého na heroinu v jedné osobě.

12. 7. ČT 1 22:25 – Výkřik ve tmě

Koncert Meryl Streep v roli matky, médii ztýrané kvůli nespravedlivému obvinění z vraždy vlastního dítěte.

12. 7. ČT 2 23:10 – Pollock

Životopisný snímek vypráví příběh světoznámého malíře Jacksona Pollocka (Ed Harris) v režii Eda Harrise. Konflikty s veřejností, osobní démoni, to je úděl umělce.

15. 7. Prima 23:10 – Jednotka příliš rychlého nasazení

Simon Pegg, Nick Frost, režisér Edgar Wright a jejich britský, černohumorný pohled na akční filmy o speciálních útvarech.

Josef Horký (redaktor)

josef.horky@fan­tasyplanet.cz

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

4 komentářů

  1. Tak jsem dneska poprvé viděl Co žere Gilberta Grapea a musím říct – smekám před malým DiCapriem!

  2. Abych se přiznal, Gilberta jsem pořád neviděl. Jsem ostuda.

  3. Ještě bych doplnila seriál Krajní meze, některé díly jsou opravdu skvělé.

  4. Viva to the titans
    Souboj Titánu v tomto originále velmi dobře znám -neb jsem ho minimalně 3 až 4 krát viděl – jo holt stará láska nerezaví

Zveřejnit odpověď