Divákův průvodce televizí (28.3. – 10.4.)

Váš pravidelný přísun tipů, kterak a kdy se zabavit u televizní obrazovky.

Fantastická galaxie:

30. 3. Prima Family 11:35 – Velký

Velky Tak jako každý počínající pubertou a pocitem hořkosti nad rodičovským útlakem zmítaný chlapec, i 13letý Josh Baskin si přeje být velký, dospělý a nezávislý. Skutečný problém nastane, když se jeho přání splní, leč pouze z části. Josh má sice dospělé tělo, v něm však zůstala mysl 13 letého chlapce. Zato zažívá problémy dospělých – nepoznává jej ani vlastní matka, nejsou peníze. Josh si proto hledá práci, a kde jinde by mohl pracovat, než v hračkárně. Milá rodinná komedie s Tomem Hanksem v hlavní roli.

30. 3. Nova 20:20 Harry Potter a Relikvie smrti – 1. část

Relikvie Ruku v ruce s Voldemortovou silou roste i snaha všech dobrých kouzelníků zastavit temného pána. Kvůli honbě za viteály, střípky duše arcipadouchovy, se dokonce Harry a jeho přátelé rozhodnou nenastoupit do posledního ročníku Bradavických studií. Čeká je však ještě předlouhá cesta plná překážek vnějších, ale i niterních. První část závěrečného dílu veleúspěšné série podle knih J. K. Rowlingové.

31. 3. Nova 9:35 – Maska

Maska Stanley Ipkiss je archetypální loser. Pracuje jako bankovní úředník, vozí se v káře, která skuhrá bolestí, místo lepé děvy mu postel zahřívá Jack-Russell teriér Milo. Bez naděje na změnu. Těžko říci, kterému bohu (zpět, i ve filmu je řečeno, že Lokimu) Stanley vděčí za kliku, která mu vyrašila v zadnici, načež objevil na hladině řeky plavat tajemnou masku. Také mocnou masku. Masku, která mu propůjčuje spoustu cool schopností a jako bonus v něm probouzí jeho upozaděné stinné stránky. Plachost stranou, party začíná.

1. 4. ČT 1 16:55 – Karlík a továrna na čokoládu

Karlík Spojení oblíbeného režiséra Tima Burtona s neméně oblíbeným spisovatelem Roaldem Dahlem nemohlo dopadnout nezábavně a nezajímavě. Vizuálně velmi působivý film plný ztřeštěných nápadů se sice tváří jako pohádka pro děti, ve skutečnosti jde však o podívanou, jejíž sarkasmus ocení převážně dospělí. Na druhou stranu, jisté prokrácení by snímku, který má i přes prostý příběh stopáž 106 minut, dozajista neuškodilo.

1. 4. Barrandov 20:05 – Byl jednou jeden král…

BylKral … a ten měl tři dcery. I rozhodl se vladař, jenž sám sobě udělil jméno Já, první, že vyzkouší míru lásky svých ratolestí ke své osobě prostým dotazem. Nejúspěšnější z účastnic tohoto řečnického klání dostane věno v podobě celého království. Omezený a marnotratný král však doposud nepoznal pravou hodnotu chloridu sodného, mezi alchymisty váženými známého jako halit, prostým lidem používáného v podobě jedlé soli. I musel dojít král zmoudření, a jelikože je tuze podoben Janu Werichovi, je to krásné zmoudření.

1. 4. Barrandov 22:00 – Adéla ještě nevečeřela

Adéla Skvělý režisér a scénárista Oldřich Lipský vytvořil velké množství vynikajících komedií, z nich patří Adéla ještě nevečeřela k absolutnímu vrcholu tuzemské kinematografie. Vždyť kdopak by se nebavil u příběhu hrdinného soukromého detektiva Nicka Cartera, který je pozván do Prahy (Kde to je? – Ve Vídni.), aby vyřešil případ, s nímž si místní policejní sbor neví rady. Bude se fackovat, bude se dedukovat, bude se využívat dar přítele Messera, bude se smát.

3. 4. Fanda 20:20 – Star Wars: Epizoda IV – Nová naděje

StarWars4 V roce 1977 přišel George Lucas s nápadem, který změnil svět – a to nejen filmový. Pozvedl triky na vyšší úroveň, představil příběh, který umně kombinuje prvky science-fiction a fantasy, a vytvořil legendu. Luke Skywalker se strýcem Owenem zakoupí droidy, z nichž jeden při čištění přehraje část holografické zprávy, v níž vystupuje krásná princezna. Držená legendárním arcipadouchem. A vůbec, co tu popisuju, stejně všichni sami dobře víte.

4. 4. Barrandov 20:05 – Hvězdná brána

Hvezdna Je tomu takřka dvacet let, kdy se na stříbrná plátna poprvé dostala Hvězdná brána, jeden z nejlepších filmů Němce Rolanda Emmericha, snímek, který stál za vznikem seriálu, jehož fanouškovská základna dnes patří mezi nejsilnější. Cestovat Vesmírem v mžiku oka? Maličkost, pokud máte Hvězdnou bránu. Dejte však majzla, kam cestujete. Kurt Russell v jedné ze svých nejlepších rolí, kterou po něm posléze přebral MacGyver.

5. 4. ČT2 21:40 – 2001: Vesmírná odysea

2001 Dost možná nejopěvovanější sci-fi všech dob (troufám si tvrdit, že spolu s Metropolis a Matrixem je Odysea také největším mezníkem žánru) vytvořil ve spolupráci s Arthurem C. Clarkem (na motivy povídky The Sentinel spolu sepsali scénář, na jehož základě pak Clarke napsal stejnojmenný román) Stanley Kubrick. Připravte se na Zážitek (s velkým Z), který vás provede lidstvím, od jeho vzniku, přes jeho hlubiny až po zánik. A možná… možná ještě dál.

6. 4. Nova 20:20 – Jak vycvičit draka

Jakvycvicit Safira? Šmak? Žvahlav? Fafnir? Falkor? Ale kdeže, nejlepší drak je stejně Bezzubka, známá také jako Noční běs. S roztomilými kukadly, a přesto divoká, než utrpí zranění a Škyťáka, malého Vikinga (což je samozřejmě národ, který ze všeho nejvíce miluje lov, ne, medovinu, na druhém místě pak je lov draků), který si draka zamiluje. Jak se na jeho nové přátelství bude tvářit vesnice?

6. 4. ČT 2 21:40 – Čarodějův učeň

ucen Napsat vedle sebe slovo „geniální“ a jméno „Karel Zeman“, to je jako nošení volů do poslanecké sněmovny. A přesto by mělo být toto spojení ustanovené za oficiální, o čemž se můžete přesvědčit (nebo připomenout si) třeba zrovna v Čarodějově učni. Na motivy knihy Otfrieda Preußlera natočil legendární český režisér poetickou pohádku v hávu husté hororové atmosféry, která se zaryje pod kůži. Kdo nezná, musí napravit.

10.4. Fanda 20:20 – Star Wars: Epizoda V – Impérium vrací úder

StarWars5 Vrchol ságy o rytířích Jedi, světlé a temné straně síly, princeznách, odpadlících, hrdinech, hvězdných válkách.

(Po kliknutí na příslušný obrázek se vám v novém panelu otevře profil daného filmu na csfd.cz)

Hvězdný prach nežánrového prostoru:

29.3. Fanda 15:20 – Memphiská kráska

29.3. ČT 2 21:40 – MASH

29.3. Prima COOL 22:15 – Pulp Fiction: Historky z podsvětí

30.3. ČT 1 21:55 – Někdo to rád horké

30.3. Prima Family 21:25 – Pretty Woman

31.3. ČT 1 21:50 – Zapomenuté světlo

1.4. ČT 2 21:45 – Spartakus

1.4. Prima Cool 21:50 – Hanebný pancharti

4.4. Prima Cool 21:50 – Rambo: Do pekla a zpět

6.4. ČT1 22:05 – Zvíře

7.4. Prima Family 22:20 – Tváří v tvář

9.4. ČT 2 22:00 – Brutální Nikita

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zanechat odpověď