Do vydání Inheritance zbývá jen pár dní, Christopher Paolini přijede za šest týdnů! (PR)

Fanoušci bájného světa Dračích jezdců se již příští týden dočkají dlouho očekávaného čtvrtého dílu, který vychází v Nakladatelství Fragment pod názvem Inheritance. Příběh jezdce Eragona a jeho dračice Safiry se uzavírá. Čtenáři však nemusejí smutnit, již za šest týdnů se budou moci setkat s autorem série Christopherem Paolinim přímo v Praze! Autogramiáda se uskuteční v sobotu 5. května od 16 hodin v Paláci knih Luxor!

Inheritance

Vydáním čtvrtého dílu edice Odkaz Dračích jezdců se pro mnoho čtenářů uzavírá jeden velký příběh. Mnoho z nich společně s Eragonem rostlo a dospívalo. Nyní přichází titul Inheritance, který dobrodružství mladého chlapce a jeho dračice zakončí. Vydání knihy je již netrpělivě očekáváno všemi, kdo si chtějí vychutnat závěr série v českém překladu.

U příležitosti vydání čtvrtého dílu naplánoval Christopher Paolini cestu po Evropě, během níž navštíví začátkem května Prahu. Fanoušci, kteří se s Christopherem budou chtít setkat, mají jedinečnou příležitost. Nakladatelství Fragment připravuje autogramiádu v Paláci knih Luxor (Václavské nám. 41. Praha 1), která se uskuteční v sobotu 5. května od 16 hodin.

Čekání na návštěvu si mohou milovníci draků zkrátit soutěží, ve které je možné vyhrát mimo jiné také osobní setkání s Christopherem Paolinim mimo veřejnou autogramiádu a další skvělé ceny!

Ohlasy ze zahraničního tisku:

„Paoliniho fanoušci, kteří s jeho hrdinou prožili osm let a přečetli přes 2000 stran, budou posledním dílem jeho ságy nadšeni.“ The Washington Post

„Nefalšovaný projev velkého talentu.“ The New York Times

Není tomu tak dávno, co byl Dračí jezdec Eragon obyčejným chudým farmářským chlapcem a jeho dračice Safira pouhým modrým kamenem v lese. Nyní právě na nich závisí osud celé civilizace! Dlouhé měsíce výcviku a bojů přinesly mnohá vítězství a naději, ale také srdcervoucí ztrátu. A ta nejtěžší bitva je přitom teprve čeká: musí se postavit samotnému Galbatorixovi. Aby zvítězili, potřebují být neskutečně silní a odvážní. Pokud to nedokážou oni, neporazí Galbatorixe nikdo. Druhá šance neexistuje. Jezdec a jeho drak došli dál, než se odvážil kdokoli jiný. Ale podaří se jim porazit samotného krále zla a obnovit v Alagaësii spravedlnost? A pokud ano, co budou muset obětovat? Dlouho očekávaný čtvrtý díl světového bestselleru Odkaz Dračích jezdců! (anotace Inheritance)

152×228 mm, váz., 672 str., 499 Kč

Více informací o knihách a soutěži na www.eragon.cz.

**Kupte si **

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

29 komentářů

 1. Nechci nikomu do toho mluvit, ale Paolini nedokázal zakončit sérií dobře a proto si knihu po česky nekoupim(stejně je originál lepší). Oproti Malazské knize padlých a Písni ledu a ohně to je brak.

 2. Srovnání
  Ač mě Paolini nezaujal, nečtu ho a nemám na něho kdoví jak pozitivní názor, tak zas na druhou stranu mi přijde, že srovnávat jeho knihy s Eriksonovými či Martinovými je jako srovnávat jablka s hruškama.

 3. na třetí stranu jsou jen dobří a špatní spisovatelé(a možná ěnco málo mezi tím), a pak ti co mají tatínky vydavatele, kteří jim udělají reklamní kampaň jak kráva k sérii, kterou píše na svém blogu každé dospívající dítě…

 4. Haplo
  Zase bych to tak nebagatelizoval. Ikdyz ma pribeh jednoduchou linii tak je celkem zrucne napsan. Pokud Paoliny literarne dospeje a bude psat nadale, ma potencial. Kazdy nejak zacinal.

 5. Zručně napsán? Eh! První díl rozhodně ne, odpovídá to teenagerským pokusům, jakých lze najít i na českých blogíscích víc než dost… a tihle autoři taky nějak musí začít že jo XD a potenciál má většina z nich.
  Dle mě to je série, která by vzniknout nemusela a nic by se nestalo.

 6. Příběh možná není nejoriginálnější, ale je to hodně čtivé a to je to co v tomto případě požaduji.

 7. Čtivé? Promiň, ale nemohl sem se dostat přes začátek a i pak mi to přišlo, jako kdyby to psalo dítě. A taky že psalo! Nicméně je Inheritance už lepší a čtivější než ostatní díly, ale stejně se Paolinimu nepodařilo zakončit sérii dobře a ještě k tomu na svém tweeteru potvrdil PÁTY DÍL ODKAZU DRAČÍCH JEZDCU!!!

 8. Já teda souhlasím, že jeho knihy jsou čtivé. Četla jsem je, když mi bylo 15 a připadaly mi naprosto úžasné. Prostě to je série pro děti a tak se k ní musí přistupovat… Děti to baví a má to všechno, co by to mělo podle mě mít, aby to mladé čtenáře bavilo. Věřte mi, dětem je nějaká neoriginalita ukradená. Jasně, dospělé nebo ty starší, co už mají něco načteno to moc nevezme, ale do čtení je přece nikdo nenutí, že…

 9. to je pravda, ale zase mi připadá že to úplně není až tak kniha pro děti víš… že to má jako by ty ambice na něco extra přitom je tam dost válek a zabíjení, takže pro děti je to dost s rezervou.

 10. dost záleží na tom, co si člověk představí pod pojmem dítě… 5 letého nebo třeba 11 letého špunta?

 11. Mě se to zkrátka četlo dobře, a klidně si přečtu další díl. Nemám žádné vysoké nároky.

 12. a kdy se vypíše, vždyť je mu už skoro třicet? Mám pocit, že se na něj stále dívá jako na dítě, ale léta běží :))

 13. Proč se to tak řeší?
  Nechápu, co tady pořád řešíte? Mě je třeba 22 a tuhle sérii mám rád. Možná jsem stále dítě, kdo ví? 😀 Mě tyhle podobné příběhy stačí, sice prostá zápletka, ale dobře napsaná. Jak tu někdo uvádí třeba Hru o Trůny, v té jsem se absolutně neorinetoval. Spousta rodů, postav, jmen…. A třeba takový Zaklínač, toho jsem se doslova donutl dočíst první díl, ale vůbec jsem se v něm nevyznal….
  Takže co? Nároční čtenáři si čtěte svoje bichle a nám dětem velkým či malým nechte podobné série, to vás přece nezabije, ne? 🙂

 14. Asi máš pravdu. Já kupříkladu čtu jen složitější knížky, protože tam se hůř odhaduje konec. Třeba vůbec si netroufám odhadnout konec Malazské knihy padlých, nebo písně ledu a ohně(možná bude v posledním díle naživu jen Hodor :D). Po přečtení prvního dílu Odkazu dračích jezdců sem ale hned věděl, že Eragon porazí Galbatorixe. V celku to byla dobrá série a je jasné, že z Paoliniho bude jednou velký spisovatel(pokud bude pokračovat v psaní).

 15. Mohu požádat o odkaz, na kterém bylo uveřejněno že bude i pokračování tedy 5.díl? děkuji

 16. Pokud si pamatuju už třetí díl měl být poslední, teď to má být čtvrtý. Pokud je to pravda tak je to docela podraz.

 17. Prakticky by páty díl mohl být, protože konec ve 4. knize byl dost otevřený.

 18. Nekdo tu zminoval Zaklinace, toho jsem ja cetl a velice me to bavilo, pet dilu sagy jsme slupnul behem asi tydne nebo neco malo pres. A nijak zasadne slozity mi to neprislo (ikdyz je pravda, ze tam je spousta postav, politickych pletenic atd.) Taky ale musim uznat, ze odkaz d. j. je oproti zaklinaci o dost jednodussi, ale i presto me velice bavil. A jestli bude 5 dil? super, sem s nim. Sice to zacinalo jako trilogie, pak se to rozrostlo o 4 dil, ale na konci si Paolini nechal misto i pro dalsi dil. Ja rozhodne nebudu z tech, co ho budou kvuli dalsimu dilu hanit.

 19. Já jsem si zakoupil teďka co vyšla ta nová série Zaklínače. Známý mi říkal, že první 2 knihy jsou jen povídky k představení toho světa, já se v tom ale úplně neorientoval. Přišlo mi, že se tam hodně mění minulost s přítomností a celkově to byl takový chaos.
  Jinak teď dočítám Léčbu ostrou Břitvou od Polanskiho. Co ale pro mě zůstává nejlepší sérii, tak to od Marka Chadbourna trilogie Věk Rozvratu: Konec Světa, Nejtemnější hodina a Vždycky a Navždy. Nádherný příběh, který hodně změnil i mě samotného a můj pohled na řadu věcí. Jen škoda, že kvůli nízké prodejnosti jí ve druhé řadě v nejlepším utli, ale dá se přečíst jen ta první a nechat si jí jako otevřenej konec. 🙂

 20. Název
  A to se ten román bude jmenovat v češtině opravdu Inheritance?

 21. Maedros: to mě potěšilo, že zmiňuješ Věk rozvratu. Já zrovna včera viděl v levných knihách druhej díl za úplný pakatel, tak jsem si řekl proč ne, doobjednám si zbytek a vyplatí se mi to i tak 🙂

 22. Viktor Janiš: Ani Eldest nebyl nijak překládán (Nejstarší), tak nevidím důvod, proč by se to nemohlo jmenovat Inheritance. Všude se tento název píše, takže na ano. 🙂
  I tam nahoře je to psáno.

 23. Doteď mám doma u postele třetí díl Paoliniho v origoši, na který zvolna sedá prach. Netřeba oprašovat, netřeba dočítat.
  Napadá mě jediný grandiózní zakončení, kvůli kterýmu by mi asi stálo za to do číst:

  Arya se stala Galbatorixovou kuběnou a všechny ostatní příběhy jsou vize, který zažívá během scén explicitního sexu – jak Eragon přiznal svou homosexualitu a to, že ho Brom v děství zneužíval a odešel žít do kláštera mezi trpaslické eunuchy, uctívající dračí exkrement, jak se Vardenský stát zlomil do absolutního fašismu, kterému šéfovala Safira a na úplný konec jí sejmul Murthag jako hrdina osvoboditel, který ovšem během slavného boje zahynul, protože ho zradil Roran, který s dračí tyrankou již dlouho žil v tajném zoofilním svazku. A nakonec se Brom probudí.

 24. To je jak z Daniila Charmse
  Po paměti cituji: “Řekne-li vám někdo ,To je chyba,” odpovězte: ,Ale tu já na tomhle místě dělám vždycky.'”
  Tedy: nepřeložit Eldest je blbost. A nepřeložit Inheritance je stejná blbost. Není pro to racionální důvod. Je to stejně kreténské, jako když And Classic neblahé paměti vydal v češtině “Consider Phlebas” jako… ano, “Consider Phlebas”.

 25. To Viktor Janiš
  Napadá mě ještě (jinak skvělá) kniha Elvenbane, která taky vyšla nepřeložena, zatímco volné pokračování Elvenblood už vyšlo jako Krev elfů. Taky nezbývá než kroutit hlavou.

Zveřejnit odpověď