Geeci jsou sexy! aneb Fandom v masmédiích

Kradou nám naše hračky. Chtějí vypadat jako my. Jsou zlí. Mainstream si konečně všiml, že existujeme, a chce na tom něco vydělat. Geekovství samé a jeho kultura je najednou součástí komerce. Konečně.

Geeci jsou sexy!

Pokud si ještě pamatujete na agitku Geeci sobě! aneb Pomoz fandomu do masmédií i ty!, tak ony tematické články o mainstreamizaci fandomových propriet v červencovém vysokonákladovém magazínu Men/Women Only skutečně vyšly. A to i díky vaší pomoci.

Dostali jsme se dokonce i na obálku, kterou spolu s vnitřními ilustracemi nakreslila vycházející komiksová hvězda Vašek Šlajch (to není PR, ale fakt). Uvnitř čísla pak krom tematického úvodníku došlo i na všeobecný text, povídání o geekovské módě, rozhovor s geek girl Silvií Šustrovou, která řídí výběr fantastických seriálů na Prima COOL(!), a lehce jsme se otřeli i o to, jak Twilight sága pomáhá geekům v hledání partnerek.

Samozřejmě neobešlo se to bez velkého krácení a titánských bojů s řídícími pracovníky nakladatelství, ale nakonec nás nedonutili k žádnému zbytečnému zjednodušení nebo bulvarizaci (krom textu na obálce). Sama redakce pak dodala i dobré tematické strany o geekovských hračkách a oblékání (a filmovém Conanovi), takže sečteno a podtrženo: Vyhráli jsme!

Bohužel následné několikatýdenní bezvědomí po vydání způsobilo, že pokud chcete vlastní výtisk, tak sice máte formálně ještě celý srpen na to ho získat (jedná se o letní dvouměsíční speciál), ale snadné to bude jen na místech, kde se časopis distribuuje zároveň s deníkem Metro. Tato místa mají poslední zavážku 8. 8. a jejich seznam naleznete v přiloženém obrázku.

Naštěstí v elektronické éře už se nemusíte trápit s papírem, takže seznam všech distribučních míst, a především elektronickou verzi „našeho“ červencového čísla pod kódovým označením 6/11 naleznete na http://www.metro.cz/…in-men-women.

Dnešní článek jsme tak nuceni uzavřít optimistickým výkřikem: God save the Geeks!

Distribuční místa se závozem 8. 8.

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zanechat odpověď