Komiksové workshopy v knihovně

Stejně jako superhrdinové se v masce mohou stát kýmkoliv, tak i komiks nabízí neskutečně mnoho podob od klasických dětských příběhů přes klasické superhrdinské komiksy až ke klasickým velkým dílům, které beze studu mohou ležet na polici vedle literárních klasiků.

komiks_full

Staňte se součástí tohoto světa. Naučte se komiksu rozumět, naučte se jej i tvořit. Postavte se na ramena velikánů, kteří dali současnému českému komiksu tvář. Městská knihovna v Praze zahajuje komiksové workshopy pro všechny, kteří se o tvorbě komiksu chtějí dozvědět víc. A aby toho nebylo málo, výstupem těchto workshopů bude i velká výstava profesionálních i začínajících komiksových autorů. Takže je na co se těšit!

8.4. – Vojtěch Rabyniuk a Dan Černý: Průvodce světem komiksů Co je komiks? K čemu je dobrý? A co všechno je dobré? A miliony Dalšího. A Dan Černý… co víc si přát?

22.4. – Jiří Grus: Klasický komiks Jak se komiks tvoří aneb od prvního náčrtu až k poslední tečce.

6.5. – Eva Šimková: superhrdinský komiks Běhají v barevných oblečcích, když si vezmou škrabošku, nikdo je nepozná a s velkou mocí s sebou nesou i velkou zodpovědnost: to jsou maskovaní superhrdinové

20.5. – Jan Nikrýn: Manga Manga. Ponoříme se do nitra tohoto žánru a odhalíme na kost vše, co je potřeba znát: kresbu, postupy i koncepci příběhu.

3.6. – Petr Kopl – komiksové stripy Být vtipný je občas pěkná dřina. Ale že to jde vám ukáže nejúspěšnější komiksový autor poslední doby.

Akce se konají vždy od 17:00 do 18:45 hodin v klubovně knihovny Smíchov (Nám. 14. Října 15, Praha 5)

Více informací na www.mlp.cz

Vstup zdarma!

comic
Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zanechat odpověď