Křest audioknihy Mycelium: Jantarové oči

Pondělky nemá nikdo rád, po prosportovaném, propařeném nebo v lepším případě proleženém víkendu je návrat do pracovního procesu vždy obtížný. Ale i takový proklínaný den jako ten první v týdnu vám může zpříjemnit nějaká pěkná večerní společenská akce. A když je tou akcí křest audioknihy Mycelium: Jantarové oči, stane se startovní den nového týdne více než snesitelným.

DSC_7942
DSC_7936

Místo činu bylo vybráno náramně, dvojpodnik vinárny s čajovnou v Křižíkově ulici tak mohl krásně spojit dva atributy Lucasem Hildebrandtem nenáviděné i milované. Lehce po sedmé hodině večerní, tedy naštelováno tak, aby i drobně opozdilí jako například já o nic nepřišli, začal program úvodním slovem, kterého se ujala Šárka Nováková z vydavatelství OneHotBook, aby k jednomu stolu pozvala všechny hosty večera, mezi kterými byla samozřejmě autorka Mycelia Vilma Kadlečková, protagonisté Lucase a Fiony, Jaroslav Plesl a Kristýna Frejová, režisérka Jitka Škápíková a Martin Pilař, majitel OneHotBook. Pro zahřátí padlo pár otázek ohledně vzniku audioknihy a pak Plesl s Frejovou naživo přečetli ukázku, čímž jen posluchače utvrdili v tom, že byli obsazeni více než dobře. Není pochyb, že většina návštěvníků už knihu četla, možná si i poslechla, ale i tak napjatě poslouchali, sklenky jiskrného vína v rukou a maximálně naplnili potenciál samotných audioknih, co se týče sdíleného poslechu.

DSC_7948

Bohužel byla tato kouzelná chvíle hrubě přerušena příslušníkem církve Akkütlixovy, který nás nahnal do přidružené čajovny Tea Mountain, kde bylo připraveno patero čajů, tak jako posvátných hub v knize. Jelikož jsme usoudili, že se nám nikomu ten večer nechce zemřít, poslušně jsme ho následovali ze sklípku směrem vzhůru. Krom výborných čajů nás v podniku ale čekalo ještě jedno příjemné překvapení v podobě sympatické Jany Strykové, která přečetla úryvek z partu Kamëlë. Když bylo usouzeno, že nikdo neskončíme na oltáři vzhůru nohama, vrátili jsme se opět do vinného sklípku, kde došlo ke křtu alba krvavým červeným vínem, což by se Církvi Akkütlixově určitě náramně líbilo.

DSC_7964

Poté nám Martin Klíma připravil velmi vypečený vědomostní test. Zde totiž nebylo tak důležité zvítězit, jako se pořádně pobavit, což se povedlo na jedničku s hvězdičkou. I tak ale pětice šťastlivců získala audioknihu výhrou, i když nutno podotknout, čisté konto v zodpovězených otázkách neměl ani jeden tým. Nakoupit se dalo nejen první myceliální album, protože kdyby někdo, Rë Akkütlix! nějakou příšernou náhodou neměl ještě knihy doma, mohl svůj strašlivý hřích okamžitě napravit. Zbytek večera už zabrala volná zábava, debaty o všem možném a setkání přátel, kteří se třeba i déle neviděli.

Co tedy popřát této audioknize do dalších okamžiků jejího bytí? Nechť proroste do ušních bubínků co nejvíce pozemšťanům!

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zveřejnit odpověď