LEGO® příběh – aneb kostky jsou vrženy

Když jsem se doslechl, že LEGO® příběh je „Awesome“ film, tak jsem si říkal, že to nemůže být až tak moc skvělé, jak je mi mazáno kolem huby. Byl jsem skutečně překvapen, jak moc jsem byl vyveden z omylu.

heafrfmlzk68uzrur04f

Nebudu vám lhát. Musíte to vědět, než pokročíte dále v mé recenzi. Pochopte, byl jsem mladý a potřeboval jsem peníze… teda, peníze jsem nepotřeboval, ale prostě jako malý jsem si nehrál s legem, ale s chevou. Tak, je to venku! Mé strašlivé tajemství mě už nebude déle tížit a já se mohu s klidem označit za nepříliš-znalého-lego-světa-muže. Ale ačkoli jsem nedokázal všechny charaktery identifikovat, tak kostičkové panďuláky a kostky celkově jsem dokázal spojit s mým dětstvím, díky čemuž u mne snímek rezonoval stejně zdařile, jako u ostatních Leďáků.

Hlavní hrdina Emmett je ten nejobyčejnější chlapík, jakého si dokážete představit. Poté, co se ráno probudí přesně v 7:00 hodin, ihned bere do rukou… hmm, tedy spíš přesněji pazour, návod jak má vypadat den a co všechno musí udělat (a co musí udělat úplně všichni). Jeho svět je dokonalým mechanismem, kde každý má přesně dané místo a vykonává to, co má předepsáno ve svém manuálu. Celková orwellovská atmosféra je navíc podtržena tím absolutně nejchytlavějším songem, jaký jste v poslední době slyšeli. „Everything is Awesome“ je píseň, kterou si prozpěvuji pokaždé, když jsem nucen dělat něco nudného či nepříjemného. Jeho stereotypní život ovšem naruší žena, která se objeví na jeho staveništi, a kvůli níž se dostane do situace, kdy mu návod nedokáže pomoci v rozhodnutí. A toto nečekané rozhodnutí jej učiní tím, na něhož mnozí dlouho čekali, stane se totiž vyvoleným.

Co by to byl Emmet ovšem za hrdinu, kdyby proti němu nestál nějaký ten ďábelský padouch. Zde je jím Lord Byznys, který chce za pomoci zbraně nazývané Krágl změnit ultimativně celý LEGO svět, a také jeho poskok Zlej polda, který Emmeta stíhá, ať už se nachází kdekoli. Emmetovi naštěstí pomáhají i jiné postavy, kterými jsou kupříkladu odvážná Hustěnka, gandalfofský Vitruvius, sebevědomý Batman či mírně narušený kosmonaut, který má neustálou touhu stavět rakety.

Celkové tempo snímku je velice dynamické a nestalo se mi, že by mě některá část filmu nudila. Příběh prosviští jako rychlík, ale zanechá ve vás pozitivní dojmy a ve vaší paměti utkví mnoho povedených scén a vtipů, které do vás snímek láduje jako maminka ovocnou kašičku. Mimochodem, LEGO® příběh je dokonalou ukázkou vícegeneračního filmu. Člověk si tu najde svoje, ať už mu je například deset („Hustá akce!“) či dvacet („To byl opravdu teplej Brumbál?“).

Zvrat, který nastane u konce snímku navíc předkládá divákovi další rovinu vnímání tohoto filmu a posouvá jej dál, než jen do škatulky „pouhá zábava“. Dostává se nám určitého sdělení, které je ovšem v duchu snímku mírně zhumorněno na samotném konci.

Co říci závěrem. Jedná se o velice zábavný film, který si užijí dospělí i děti. Díky tomu se stává ideálním rodinným filmem, který jsme tu už dlouho neměli. Animace je výborná a máte z ní skutečně pocit, jako by se kostičkové postavičky opravdu pohybovaly dle svých nejlepších možností. Smršť vtipů vás nenechá ani na chvíli odpočinout, ale zároveň vás nijak neutahá, což jen dokazuje, jak moc je scénář tohoto snímku propracovaný. Prostě, neváhejte a zhlédněte LEGO® příběh co nejdříve. Je prostě a jednoduše Awesome!

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

1 komentář

Zanechat odpověď