Mistři písmen, učni slov podruhé (PR)

Ve spolupráci s literárním SF&F Workshopem zahajujeme druhé kolo „knihovní“ literární dílny zaměřené na literaturu scifi a fantasy. Chceme nabízet kvalitní knihy od kvalitních spisovatelů, a proto nabízíme pomoc začínajícím autorům, aby této mety mohli jednou dosáhnout. S podporou známých spisovatelů, vydavatelů a redaktorů nabízíme možnost, jak na svém „autorském já“ zapracovat.

Od září do února navštívíte pět setkání – a vnoříte se do pěti různých témat. Budete se učit opravovat, škrtat, přepisovat. Poznáte své hrdiny, zmapujete svět a pak to vše zužitkujete v povídce, s níž proplujete workshopem od začátku do konce.

Abyste se mohli zúčastnit, je potřeba splnit jenom několik málo podmínek – z nichž tou nejdůležitější je být čtenářem Městské knihovny v Praze. Ještě nejste? Za pouhých 80 Kč vás během pár minut zapíšeme a kromě možnosti účastnit se workshopu získáte další výhody, které jsou k nezaplacení!

Pokud máte zájem, pozorně si přečtěte následující tři body toho, co je potřeba udělat:

1) Přihlásit se na mail lincm@mlp.cz (Míla Linc; do předmětu uveďte slovo workshop); přihlášení je možné pouze pro čtenáře MKP (čtenářský průkaz je možné zařídit si až při prvním setkání). Počet míst je samozřejmě omezený, takže přednost dostanou ti rychlejší. Na ostatní se dostane v dalších pokračováních.
2) Součástí přihlášky musí být povídka, s níž chcete workshopem projít. Neměla by být ani moc krátká (pak by se s ní špatně pracovalo), ale ani moc dlouhá (pak by se čtením umořili ostatní účastníci) – prostě tak akorát. Optimálních je asi 10-15 stránek.
3) Povídky budou rozeslány na všechny adresy zájemců, protože workshop je i o tom nejenom kritiku poslouchat, ale i sám rady rozdávat ostatním kolegům. Jelikož všichni budou číst všechno, už jistě chápete, proč počet účastníků je omezen a proč by povídka měla být dlouhá tak akorát. 🙂

Literární dílna začíná ve čtvrtek 10. září od 16:00.

Navazující setkání pak každý další první čtvrtek v měsíci od 16.00 do 19:00 v klubovně knihovny Smíchov (Nám. 14. Října 15, 150 00 Praha 5).

Budete-li mít jakýkoliv dotaz, nebojte se optat na emailu lincm@mlp.cz

Těšíme se na všechny nové autory. Psaní zdar!

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zveřejnit odpověď