Na co se těšit na PragoFFestu 2012? (PR)

Třetí ročník PragoFFestu, který proběhne 2. – 5. února 2012 v Modré škole (Kupeckého 576, Praha-Háje), má opět co nabídnout fanouškům všech podob fantastiky. Bohatý program zahrnuje vážné i nevážné přednášky, diskuze, besedy, workshopy, filmy a tradičně širokou nabídku deskových, karetních, hudebních, konzolových či počítačových her. Pojďte z něj ochutnat!

PragoFFest

PragoFFest nabízí mnoho rozmanitých programových linií, z nichž si jistě vybere to své i ten nejnáročnější fanoušek. Jejich přehled s neustále aktualizovanými pořady najdete na http://amber.festivalfantazie.cz/porady.php#9100.

Fantasy & History

Tuto linii byste si neměli nechat ujít, pokud fandíte fantasy, baví vás historie či mytologie. Ať už se zajímáte o Pána prstenů, chcete si poslechnout koncert fantasy písní či se dozvědět něco o právu ve fantasy světech, jste tu správně.

Pevnost

Přednášky a besedy o literární fantastice najdete v linii časopisu Pevnost, kde se rovněž budete moci setkat s literárními hosty PragoFFestu. Přijďte si poslechnout vyprávění o zrodu Fandomu, udělat si IQ test Mensy či online pobesedovat s americkým spisovatelem Davidem Weberem.

3× + 1× o Japonsko

Japonsku tu budou věnované hned čtyři linie! Mangou, anime a zemí obecně se bude zabývat NipponCon a [AMOK], J-Culture se bude točit okolo japonské kultury a módy a specialitka s názvem Yukifest nabídne čítárnu mangy, nejrůznější workshopy a haircut (kadeřnický salon, který vám vytvoří účes podle vaší oblíbené postavy).

Fenomény Star Wars, Star Trek a Harry Potter

PragoFFest samozřejmě bude mít co nabídnout i fanouškům těchto velkých fenoménů. Na Star Wars se můžete těšit v sobotu, na Harryho Pottera od čtvrtka do soboty a na Star Trek (linie Trekken) od pátku do neděle. Kromě přednášek vás čekají i soutěže a promítání.

NightCon

Zdaleka ne jen Stmívání vás čeká v této linii věnované upírům, vlkodlakům a dalším nočním tvorům, kterou můžete navštívit v pátek odpoledne a celou sobotu. Pokud vás zajímá sexualita těchto dětí noci, Tim Burton či Simon R. Green, jste na správné adrese.

Movecon

Movecon je velmi oblíbená součást conů. Nejen, že vás prostřednictvím přednášek seznámí se všemi možnými i nemožnými druhy sportů, ale také vás na workshopech řádně protáhne. Zašermujete si, zabojujete a samozřejmě zatančíte dosyta. Přijďte si vyzkoušet to, k čemu byste se jinak nedostali.

SeriesCon

Tradiční součást conů se spoustou starých i nových seriálů. Čeká vás hlavně promítání, ale i několik přednášek. Zůstaňte s pomocí SeriesConu v seriálovém obraze.

FutureCon + MaelströM

Věda, technologie, lidstvo a budoucnost – hlavní témata futurologické linie, které se nemusí bát ani ti, co těmto věcem jinak moc nerozumí. Vše bude srozumitelně a zajímavě vysvětleno a zvídavé dotazy rády zodpovězeny.

Manifest fantastiky

Zde bude řeč hlavně o RPG čili hrách na hrdiny, fandomu a fanoušcích. Linie aspiruje na nejšílenější, ale zároveň nejzábavnější program conu – turnaj na kolečkových židlích, hra lumíci v reálu či kopání starožitnosti mluví za vše. Přijďte si najít své kokosy!

RPG plnými doušky

Letošní PragoFFest si také budou dosyta užívat fanoušci RPG her, na které čekají tři paralelní programové linie plné hraní, přednášek a besed.

A když si nevyberete…

…tak prostě zamiřte na To nej z PragoFFestu, kde najdete výběr těch nejzajímavějších pořadů včetně tradičního Večera fantazie a kostýmové soutěže.

+ ráj pro hráče GameFFest

Pevnou součástí PragoFFestu je GameFFest, který proběhne v přízemí Modré školy a lze na něj zakoupit samostatnou levnější vstupenku. Od rána do večera si zde budete moci zahrát deskové, karetní, počítačové či hudební hry, samozřejmostí je i velká herna konzolí a každou noc proběhne hraní RPG. S pravidly či shánění spoluhráčů rádi pomůžou všudypřítomní organizátoři, celý program GameFFestu pak zpestří řada různých turnajů ceny pro nováčky i protřelé experty, v nichž bude možné vyhrát hodnotné ceny. V ceně vstupenky na GameFFest je jednak zmíněná linie To nej z PGF, jednak i GameLine s přednáškami a prezentacemi videoher.

Letošní PragoFFest nabízí i řadu novinek programového i organizačního řádu, stručně je shrnuje první pozvánka.

Všechny potřebné informace včetně téměř kompletního programu, cenách vstupného a možnostech ubytování a stravování naleznete na PragoFFest.

Příští týden přineseme informace o hostech a už teď se těšíme se na viděnou!

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zveřejnit odpověď