Něco málo o filmu Dungeons & Dragons

Trocha informací a obrázků.

Příběh Dungeons & Dragons se odehrává v království Izmer (tenhle svět neznám, takže bude nejspíše úplně nový), kde vládne, ale jen formálně, nová císařovna Savina (Thora Birchová). Prakticky má moc v rukou spolek mágů a všichni nemágové jsou pohými otroky. Císařovna chce pomoci svým poddaným. A tak zlý vůdce mágů Profion (Jeremy Irons) nezůstane stranou a začne jednat. A z toho vyplyne, že se dvě družiny, hodná i zlá, snaží získat kouzelnou hůl s jejíž pomocí lze ovládat draky.

Když pominu Jeremyho Ironse (Smrtonosná past III, Mise) a Thoru Birchovou (Americká krása) nejsou ostatní herci zrovna žádné hvězdy. Například jednu z hlavních rolí obsadil Justin Whalin (Jimmy z televizního Supermana). Ale ani zbytek štábu, na tom není moc dobře. Režisér tímto filmem debutuje, scénáristé mají za sebou pouze jeden scénář a skladatele Justina Caine Burnetta taky neznám. Naopak kameraman Douglas Milsome má zkušeností víc než dost. Na druhou stranu se utratilo málo za honoráře, což při rozpočtu 35 miliónů dolarů, bylo určitě důležité. Na Hollywoodské poměry a no to, kolik má být ve filmu triků je rozpočet doopravdy velice malý. Ke snížení nákladů určitě také přispělo, že film byl natáčen u nás. Například v knihovně Strahovského kláštera a v kutnohorské Kostnici, která posloužila jako sídlo  necromancerů. Stejně se obávám, že na efektech bude vidět jejich počítačovost. No, do české premiéry je ještě daleko, takže je předčasné nějak moc hodnotit, nakonec uvidíte sami, jak se vám bude Dungeons & Dragons líbit.

 

 

 

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Žádné komentáře

 1. Ukázka z filmu …
  Původně jsem chtěl udělat nějaký novinka-článek, ale komentář bude úplně stačit …
  Na této adrese se nachází trailer k filmu. Možná také není bez zajámavosti, že za filmem stoji New Line Cinema, tedy stejná společnost, která na nás chystá film Pán Prstenů. Jinak pro přímé stažení ukázky z filmu v téměř nejlepším rozlišení použijte tuto adresu. Nejlepší rozlišení (640) momentálně nějak nefunguje …

 2. Nadpis
  Náhodou jsem se části českého natáčení filmu účastnil (sice jen jako statista), ale mám-li shrnout názory lidí z branže, nestojí režisér ani za zlámanou grešli. Jestli se zbytek výroby filmu vyvýjel tak, jako natáčení na Rabí, tak to byly jenom vyhozený peníze.

 3. Viděl jsem film,no je to taková pohádka ale dobrodružství ve hře Dračí
  Doupě se to celkem podobá-viz smrt jednoho z hrdinů,atd.Na druhou stranu jsem moc nepochopil konec,ale to není důležité.Víc mě vadily české titulky-chyb velice mnoho.

Zveřejnit odpověď