Nové změny na FP

Tak se mi podařilo opět do FP zamontovat pár změn.

Takže rád bych napřed upozornil, že náš web už snad definitivně zakotvil na serveru, kde mu bylo poskytnuto to nejlepší, co ke svému životu potřebuje. Nyní jede FantasyPlanet přímo na páteřní síti IOL, konkrétně na 3 serverech zapojených navzájem do tzv. load balancingu, což znamená, že když má jeden server plno, předá požadavek druhému atd. Servery to jsou výkonné, kapacita jejich diskových polí je neuvěřitelná a pokud to někoho zajímá, tak stránky už nejedou nad Accessem, ale nad MS SQL serverem – podle toho rovněž vypadají ty odezvy. Jistě se teď ptáte, kdo je oním štědrým dárcem – je to Daniel Dočekal, který mi nabídl pro všechny mé weby gratis hosting na serverech rodiny Namodro. Tímto bych mu rád moc poděkoval! Společně s ním bych rád vzdal díky i Roberu Gajdžicovi, který, coby člověk zodpovědný za technické provedení věci mi byl vždy nápomocen a jehož rady jsem vždy dokázal využít. Díky! Tím, že se náš web přestěhoval k rodině Namodro to ovšem nekončí – již teď mám rozpracováno další velké překvapení pro všechny naše čtenáře i redaktory. Mělo by vypuknout začátkem února.

No, ale abych se dostal i k těm změnám. Tak především do galerie přibyly ikonky s odkazem na informace k jednotlivým malířům – nejsou podchyceni zatím všichni, ale pracuje se na tom. Další změna je ta, že již nezobrazuji TOP 10 všech článků, ale TOP 10 článků za aktuální měsíc – bud to tak lépe vyváženější. U této možnosti se ale může stát, že na začátku měsíce tam žádný článek nebude – na tom ale ještě pracuji. Se stěhování se vždy objeví i problémy s ikonkami ve Fóru – teď by již zase měly jít nahrávat, takže si je upravte. Podstatnou změnou je to, že naši čeští vydavatelé budou, pokud budou chtít, dostávat přístup do vydavatelské sekce a sami tam budou vkládat tituly, které připravují, společně s anotací a krátkým úryvkem z knihy. K tomu se váže i další změna – u každé nově vyšlé knihy se již teď bude objevovat anotace na knize, takže si aspoň můžete udělat obrázek o tom, co se v knize dočtete. To by bylo tak zhruba všechno, přeji vám všem, ať se vám zde líbí.

Ale přece jen jsem si ještě vzpoměl na jednu věc, která se na FantasyPlanet změnila – odchází od nás jeden hostsite – ten největší, a to, Jeremiův JRR Tolkien – nezbývá, než mu popřát hodně štěstí a spoustu návštěv na novém, Fantasy a scifi serveru.

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zveřejnit odpověď