Pevnostní speciál kouše po upírsku (PR)

Bella nebella kdysi jedna Bella. A ta to se světem skoulela tak mistrně, že jí momentálně zobe z ruky jako málokomu dřív. Upírské Stmívání se prostě zakouslo do planety a všechny náctileté krvinky mu samy letí do chřtánu s blaženým úsměvem na tváři. Přesto ale nový pevnostní vampýrský Speciál není pouze pro školou povinné. Naopak. Čerstvě prolitá krev přece patří všem.

Člověk by snad musel být z jiné galaxie, aby si nevšimnul, co se kolem ságy Stephenie Meyerové strhnulo za cirkus. Pětaosmdesát milionů výtisků v osmatřiceti různých jazycích, to jsou opravdu zdrcující čísla. A aby toho nebylo málo, hned vzápětí dorazily filmové adaptace, přičemž Nový měsíc od prvních týdnů svého vysílání v kinech cupuje jeden rekord za druhým. Zkrátka a dobře cenit si kupní síly náctiletých slečen, které jsou hlavním konzumentem tohoto romantického šodó, evidentně frčí. A to si uvědomili i v Pevnosti, a proto vsadili na Stmívání a jeho pokračování ve svém novém zimním Speciálu. Na rozdíl od jiných periodik ale Pevnost ze své pozice magazínové jedničky na poli tuzemské fantastiky proprala Bellu a Edwarda od hlavy až k patě. A evidentně se při tom docela bavila.

Přehlídka tesáků začíná pochopitelně důkladným ohlédnutím se jak za filmovým Stmíváním a novým Novým měsícem, tak za celou knižní ságou, díky níž se rozpištěl celý holčičí svět a díky které stoupl o tisíc padesát procent prodej umělých upířích klektáků. Jelikož ale Edward Cullen rozhodně nebyl prvním cucalem krevních destiček na světě, rozhodli se pevnostní redaktoři posvítit si také na jeho nejslavnější předchůdce s Vladem Drákulou v čele. Trocha té fantaskní vědecko-populární publicistiky pak každého čtenáře naučí, jak takového upíra vlastně na ulici poznat. A žádné tlemení, nikdy nevíte, kdy se vám budou podobné vědomosti hodit.

Nakonec pak přichází rozverný „antistmívací“ fotoromán, žonglující s kánonem Nového měsíce bez nejmenšího respektu a bez obavy z pokousání, a také zajímavá studie nových upírských romancí, které by mohly sáze Stmívání jednou dost radikálně zkrouhnout a ukrást počet čtenářek a čtenářů. A komu ani to nestačí, může si celý svůj pokojík vyzdobit hned čtrnácticí exkluzivních filmových plakátů, týkajících se Stmívání, které jsou ve Speciálu jako exkluzivní příloha. Plus jako další bonus byly přiloženy karty s motivy z filmu. To ujde, uznejte sami. Duše milovníka dětí noci je navýsost spokojená.

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Žádné komentáře

  1. Toto číslo si snad ani nekoupím. Pubertální dívenka nejsem, a pohled na ty dva, co se každou chvíli mají pozvracet mě vážně nebaví.Jestli bude Hannah Montana ve scifi nebo ve fantasy filmu, máme ji v Pevnosti brzy taky. Chápu, že vydělávat se musí, ale tohle je moc.

  2. No já nevím – vždycky jsem považovala Pevnost za časopis pro fanoušky scifi a fantasy všeobecně, ne jen pro nějakou vybranou skupinku, která ohrnuje nos nad tím, nad čím je zrovna módní nos ohrnovat. Tahle věc se prostě stala fenoménem přinejmením pro současnost (můžeme doufat, že vlna nadšení brzy opadne), nicméně ignorovat se nedá. A nikdo nikoho nenutí si něco kupovat, takže ten komentář je dost mimo podle mě. A to nejsem pubertální dívenka a pohled na ty dva mě taky nebere a upřímně nechápu celé to nadšení okolo, nicméně je tady a je nutné se s ním vyrovnat.

  3. …ostatně, minimálně začátek speciálu je psaný hodně s nadsázkou a humorem.

  4. Nad koupí speciálu jsem taky chvíli váhala, ale je bezvadný!

Zanechat odpověď