PR: Novinky z Laseru – je libo Star Trek nebo klasickou fantasy?

Laser se opět rozjíždí a servíruje čtenářům rovnou dvě novinky: parádní sci-fi ze světa Star Treku a epickou fantasy Tada Williamse navazující na trilogii Vzpomínka, Žal a Trn.

Přes dravé moře

Christopher L. Bennett

 

Série: Star Trek – Titan (5.)

Vydáno: 2019, Laser-books (Laser)

Počet stran: 328

Překlad: Jakub Marek

 

Anotace:

Federace se pozvolna zotavuje z ničivých událostí popsaných v trilogii Volání osudu. U.S.S. Titan a jeho kapitán, William T. Riker, přebírají nové rozkazy – mají pokračovat v průzkumu hlubokého vesmíru, aby tak stvrdili, že mírové bádání je stále tím hlavním posláním Hvězdné flotily. Avšak utržené rány se nechtějí zhojit ani tak daleko od domova.

Planeta třídy O, přezdívaná Kapka, je zcela pokryta vodní plochou – jediným velkým oceánem. Život by tu vůbec neměl existovat, přesto se mu až neobyčejně daří. Navigátorka Aili Lavena, sama vodního druhu, je ideální kandidátkou na průzkum tohoto ohromného a divokého moře. Když náhodou objeví jeden vnímavý druh, ocitá se na delikátní stezce k prvnímu kontaktu.

Jak to tak často bývá, dobré úmysly však přivodí situaci, ze které se Lavena a Riker nemusejí vrátit. Posádka bez kapitána mezitím čelí drtivým tlakům temných hlubin, ve snaze odčinit globální chaos, který nedopatřením sami rozpoutali.

 

Srdce ztraceného

Tad Williams

 

Série: Vzpomínka, Žal a Trn

Vydáno: 2019, Laser-books (Laser)

Počet stran: 248

Překlad: Petr Kotrle

 

Anotace:

Srdce ztráty se odehrává necelého půl roku po událostech popsaných v knize Věž zeleného anděla. Ineluki, Král bouří, je poražen a jeho spojenci Nornové prchají na daleký sever do své legendární ledové pevnosti. V patách jim je vévoda Isgri,mur a hrstka rimmersgardských vojáků. Jejich cílem je zničit nornskou moc a definitivně odstranit jejich hrozbu. Ovšem jakkoliv Nornové ztratili na své dávné moci a slávě, zahnaní do kouta se nehodlají vzdát bez boje. Návrat do světa legendární trilogie Vzpomínka, Trn a Žal je příběhem o hrdinství a konci věcí, které se zdály být věčné. 

 

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zveřejnit odpověď